Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Edycja tematu (Forma wyświetlania edycji wpisanej treści)


seju21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam w internecie tej metody jednak nie jestem w stanie jej sformułować słownie.

O co mi chodzi? Tak wygląda tekst który wpisuję w treść tematu lub podczas pisania odpowiedzi:

 

89715119241533035208.png

 

Taki ma wynik surowy. Następnie klikam wyślij aby dodać temat/lub odpowiedź.

Powiedzmy zauważyłem błąd, teraz kilkam edytuj, następnie klikam w lewym górnym rogu: opcję: "Podgląd" 70493751875194919153.png i ukazuje się kod treści posta.

 

wygląda to tak:

 

97034288484900299286.png

 

jest on zmodyfikowany, a chciałbym aby zawsze kiedy klikam opcję edytuj post, następnie wybieram podgląd 70493751875194919153.png miał taką formę:

 

20431333842880215344.png

 

Jest jakaś możliwość aby taki efekt uzyskać?

 

Dodam że przesiadłem się z phpbb3 jest to dla mnie uciążliwe i bardzo niewygodne, wiem że większości na forum gdy je udostępnię na nowym silniku się to bardzo nie spodoba (i być może zaczną odchodzić lub niechętnie korzystać z forum) Chciałbym tego uniknąć. Niektórzy starych nawyków nie lubią zmieniać, też coś z tego chyba posiadam.. :icon_surprised:

Edytowane przez seju21
literówki, błędy - poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak czy siak, CKEditor nie sparsuje Ci tego do BBCode - może są jakieś wtyczki do niego? Poszukaj, bo w standardzie tego nie zrobisz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2018 o 09:59, aXen napisał:

Dlatego opisujesz jedno a screen jest o czymś zupełnie innym? Przecież ty klikasz w "Pokaż kod" a nie "Podgląd".

 

Faktycznie chodzi mi o format edytowanego postu w edytorze. "Pokaż kod" (gdy już został napisany i po danej chwili chcę go edytować) niestety źle zrobiłem screeny. Za co przepraszam.

 

W dniu 11.04.2018 o 10:07, DawPi napisał:

Tak czy siak, CKEditor nie sparsuje Ci tego do BBCode - może są jakieś wtyczki do niego? Poszukaj, bo w standardzie tego nie zrobisz.

 

No niestety przegrzebałem cały internet, chyba że nie potrafię szukać. Żadnej wtyczki nie znalazłem / ciężko to sprecyzować aby trafić w to o co mi chodzi. Ale mam nadzieję że rozumiecie.

 

Czy istnieje jakiś inny edytor który ma taką możliwość aby zawsze [*code]coś tam[*/code] był w takiej postaci po edycji klikając na "pokaż kod"? Z tego co widzę cały pisany tekst użyty w bbcode jest w formie wyjściowej html'a

Lub czy jest możliwość zamówienia takiej modyfikacji - w dziale zamówienia płatnych modyfikacji?

Mamy kogoś na forum kto mógłby się takiej modyfikacji podjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Za miliony monet może by się ktoś podjął, a tak to wątpię. Wątpię też byś za takie coś płacił aż tyle.

Serio to takie istotne na forum? W jakim celu?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DawPi napisał:

Za miliony monet może by się ktoś podjął, a tak to wątpię. Wątpię też byś za takie coś płacił aż tyle.

Serio to takie istotne na forum? W jakim celu?

 

Tak jest to bardzo istotne, używałeś kiedyś phpbb3 @DawPi? Jeśli tak to wiesz jak wyglądam tamtejszy edytor, cały format jest w bbcode (nie prasowany) a tutaj w IPB wszystko zmienia się w HTML'a co jest bardzo irytujące, naprawdę nie ma sposobu aby to wyłączyć, bądź zainstalować innego edytora?

Przecież IPB to potężne oprogramowanie, i bardzo wiele osób mi radziło abym właśnie przeszedł na nie, strasznie jestem zawiedziony.

A taka modyfikacja to nie kwestia kasy, bo kasa nie ma znaczenia, oczywiście bez przesadyzmu bo milion monet mogę dać, a gdy już chodzi o milion złotówek to nie bardzo :%-): chyba że w starych PLN'ach :dance3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, seju21 said:

Tak jest to bardzo istotne, używałeś kiedyś phpbb3 @DawPi? Jeśli tak to wiesz jak wyglądam tamtejszy edytor, cały format jest w bbcode (nie prasowany) a tutaj w IPB wszystko zmienia się w HTML'a co jest bardzo irytujące

Taka opcja była w poprzedniej wersji silnika IPB 3, lecz zrezygnowano z tego ze względu na dostosowanie silnika do ekranów dotykowych. U góry masz pasek edycji treści, podobny do edytora Microsoft Office Word.

1 hour ago, seju21 said:

naprawdę nie ma sposobu aby to wyłączyć, bądź zainstalować innego edytora?

Nie, jedynie możesz go modyfikować. Tylko po co chcesz go zmieniać jak to świetny edytor?

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.