Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Blokada na pisanie posta.


owi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysl na taką modyfikację (oczywiscie jezeli ne istnieje), ze w momencie gdy ktos odpowiada na dany temat to mozliwosc pisania dla innych oso w tym temacie jest zablokowana do czasu opublikowania postu. Czy jest to mozliwe?

PS. Chcialem poprawic nazwę tematu, niestety nie mogę uzyc pelnego edytora ani na cleancut, ani na ipboard. (probowalem IE8, FF)

Edytowane przez owi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hym, tzn. że ten pisany post jest ukrywany i nie można pisać dopóki de facto w temacie są jakiekolwiek ukryte posty?

I jaki jest tego sens?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o to mi chodzi.

Powiem na przykladzie. Na przyklad organizowana jest jakas gra,quiz na forum gdzie na przyklad ktos zadaje pytanie, zas nastepna osoba odpowiada. Po poprawnej odpowiedzi ta osoba moze zadac swoje pytanie. Problem powstaje w chwili gdy 2-3 osoby odpowiedza w tym samym czasie i dadzą swoje pytania. Gdy duzo osob uczestniczy w zabawie po chwili mozemy miec 5 niezaleznych wątków od siebie.

Generalnie chodzi mi o cos w desen blokowania dostępu do pliku w PHP. W momencie gdy dany proces korzysta z tego pliku to inny nie moze korzystac z NIego do zapisu. podobnie chcialbym czynic w wybranych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pomiędzy wcisnieciem jednego dodaj odpowiedz, a drugim wcisnięciem (czego wynikiem jest napisanie postu). Oczywisice aby uniknac sytuacji blokowania tematów mozna ustawic jakis timer czasowy, aby wykluczyc celowe zagrania na blokowanie tematów bądź zwisy przeglądarek etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uhh.. Trochę to nadto skomplikowane, wypacza całkowicie ideę forum (pisania niezależnego) i wg mnie dla ludzi się to nie przyda, bo i po co. ( Ludzie to liczba mnoga, a Ty jesteś sam).

Mało powiedzieć, że pierwszy raz widzę prośbę o takie coś.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pojdzmy inna droga ;) W skrypcie SMF (simple machines forum) masz cos takiego ze gdy publikujesz post wyskakuje Ci info - podczas pisania Twego postu zostalo napisane x postów w tym temacie. Czy chcialbys je zobaczyc przed opublikowaniem swej wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To już jest za pomocą AJAX-u, ja się nie podejmę, bo nie kumam jeszcze jego na tyle, by pisać takie mody. :-)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SMF to nie jest Ajax. Klikasz Dodaj odpowiedz, wklepujesz tekst, akceptujesz przyciskiem Napisz - i wtedy system wykonuje zapytanie If nowe posty then pokaz screen1 else submit reply, gdzie screen 1 zawiera zawartosc nowych postow oraz okno odpowiedz. Nic wiec nie aktualizuje sie w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem dokladnie to samo. Dla mnie opublikowanie postu nie rowna sie jego pisaniu. Przez opublikowanie postu rozumiem dodaj odpowiedz po napisaniu tresci.

Nigdzie nie napisalem ze cokolwiek sie aktualizuje w czasie rzeczywistym;)

"A to DawPi, zle to zrozumial" ;D Zreszta niewazne - rozumiem ze cos takiego na wzór SMF to juz daloby radę tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W moim wykonaniu już szybciej. Jednak mam tyle zleceń i co ważniejsze zbliżającą się obronę, że musimy to odłożyć w czasie - chyba, że ktoś inny wcześniej zrobi. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.