Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jakiś inny sposób na wgranie bazy danych?


DejaVu24

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wgraniem bazy danych.

Jak chcę wgrać, to kręci kręci, i po kilku minutach wywala błąd, że przekroczono czas, ale coś tam się jednak wgrywa. Próbowałem spakowane bazy i czyste, na szczęście baza mała w phpadminie pokazuje 200mb, po spakowaniu 29mb, nie spakowany wychodzi 119mb. Na linuxiepl co chcę tą baze wgrać mam limit 128mb na plik, czyli powinno być ok.

I wgrywając tą samą bazę, czasami wgra się połowa tabel, czy część się pogubi. Z tych 200mb, co mam w oryginale, uda się wgrać raz 50mb raz 70, praktycznie za każdym razem inne wartości.

Próbowałem też kopie że najpierw wgrać tylko strukturę, a następnie dane. Jak pierwsza idzie bez problemu, druga wychodzi tak samo z problemami czyli nie da się wgrać kompletnej.

Może jeszcze jutro popróbuje pojedynczo tabele wgrywać, choć przy takiej zabawie zapewne cos się też namiesza i forum już się nie odpali na nowym serwerze.. Dlatego czy jest jakiś inny myk na te bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sqllite, nie mam pojęcia co to jest, i jak mam się z tym zabrać.

bigdumpa coś słyszałem, ale i tak się nie da wywala błąd..

11bc3c97-d48b-4da2-8fec-1a3eee6f5ad3.png.1315db878f20137a715d6afaa2347958.png

czy to spakowaną bazę czy nie, ciągle to samo, niby przerwało na 339 linii, w notatniku zobaczyłem że to strefa komentarzy do artykułowi po prostu zwykła linia jednego z nich.

dumam może, coś przy robieniu bazy robię nie tak, choć próbowałem tam, tą podstawową, i tą zaawansowaną, jak wybierałem, ze tylko dane i drugą ze strukturą. Zawsze myślałem, że problem może być przy zgrywaniu aby wszystko było ok, niż przy ładowaniu, pierwszy raz nie chce baza się załadować.

 

--edit

zmieniłem w bigdumpie

$max_query_lines = 300; na 3000, i poszło do " Stopped at the line 338942. " i wyszło 159mb w phpmyadminie ... dam teraz 30000, ale to już chyba w ogóle bez sensu, bo nie dzieli aby to szło ladnie.

Edytowane przez DejaVu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogoglowałem że niby dla bigdump trzeba robić inaczej bazę danych, oryginalnie w opcjach jest

Składnia do użycia podczas wstawiania danych:

obu powyższych
Przykład:INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)

A trzeba tą pierwszą opcję jak na screenie dalem, tak dla potomnych

zrzut2.thumb.png.93bc2ddb1e75c7cfe58e097de8f4dc85.png

 

Tylko też dziwne, bo zawsze robiłem tą "szybką bazę" bez tych ustawień i zawsze chodziło ładnie, a teraz nawet tej zrobionej inaczej, phpmyadmin nie pociągnął tylko wykrzaczył się na pierwszej tabeli z bimchatbox... choć wgrał z 10 tabel..

Pytanie, czy wy coś inaczej ustawiacie przy robieniu? Bo niby dump wgrał tą bazę, ale narazie nie mam jak sprawdzić bo to przygotowanie do przenoszenia. I czy działać będzie to nie wiadomo. :icon_surprised:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DawPi napisał:

To 50000 zmień na 1000 i powinno pójść. :)

miałem 30000 ;) i też nie poszło, z 1000 to samo, wywala błąd na jakiejś lini. Pomogło, jak pisałem wyżej, zapisanie bazy zmieniając w ustawieniach na te dołączanie kolumn. Tylko czy to jakoś zmienia postać rzeczy, i baza wygląda "normalnie" nie wiem jak to nazwać i że po przeniesieniu plików dnsów, będzie to śmigać. Narazie na sucho przenoszę, aby jakoś sprawnie wyszło te moje przenoszenie na inny serwer bez większego przestoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.