Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przewożenie psa w samochodzie


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś z was wie, jak powinno się przewozić Psa w samochodzie??

(Chodzi o zwierzaka ;) )

W bagażniku... Z tyłu...?

Pytam, bo właśnie otrzymałem bardzo ładne zdjęcie z Fotoradaru, gdzie widać i mnie, i psa który szczerzy się na fotelu pasażera.

I piesek jest zaznaczony kółkiem "Czerwonym markerem" i przypuszczam że jakiś zabawny policjant, chciał mnie naprowadzić że tak nie wolno. ;)

Tak naprawdę mam to gdzieś, ale ciekawy jestem jak przewodzić Psa. Kota można wrzucić do klatki, aaaale psa?

Może ktoś z was wie ;)

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiego przepisu, który mówił by gdzie zwierzę powinno siedzieć w samochodzie.

Chociaż zdaje mi się że coś takiego musi być, bo siedzenie z przodu, bez pasów... To chyba niezbyt bezpieczne.

Liczę że ktoś będzie wiedział jak to jest "Ustawowo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeżdżą w małym autku(clio) na macie, na tylnym siedzeniu, w kombi za kratką w bagażniku.Gdy jedzie pies/psy i kierowca , pies siedzi w dużej wygodnej klatce parcianej lub metalowej.Zabezpiecza to kierowcę przed nagłym wtargnięciem do przodu a psa przed urazem w razie gwałtownego hamowania.Moje uwielbiają klatki , kojarzą je ze wspólnymi wyjazdami, a hotelach stanowią ich terytorium pachnące domem.Na hasło klatka na wyścigi pchają się do środka.Dobra klatka nie jest tania ale może uratować życie psa podczas wypadku.Ostatnio byłam świadkiem jak land rover przejechał po plastikowej klatce dla psów z królikiem w środku.Z klatki zostały tylko metalowe drzwiczki a królik cały.Jeżeli chcesz wozić psa z przodu kup specjalne pasy -szelki, jest to też jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że chcę, on sam się pcha do przodu. A w trasie niewiele mogę zrobić...

Co prawda potem lezie spać do tyłu, na wycieraczce albo fotelu.

Z pewnych względów krata odpada, a klatka tym bardziej, chyba za bardzo lubię zwierzęta żeby go zamknąć w małej klatce na kilka godzin, tym bardziej że pies jest za bardzo ruchliwy i nie należy do najmniejszych ;)

Gexem dzięki za linka.

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z pewnych względów krata odpada, a klatka tym bardziej, chyba za bardzo lubię zwierzęta żeby go zamknąć w małej klatce na kilka godzin,

Z jakich? To może większa klatka? ;)

tym bardziej że pies jest za bardzo ruchliwy i nie należy do najmniejszych ;)

No to smycz przywiąż do zderzaka i niech psina pobiega. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to na przednim siedzeniu nie można przewozić niczego co nie jest przypięte, czy to żywe, czy martwe. Środki bezpieczeństwa w przypadku, gdy wjedziesz komuś w 'zadek' ;)

Poza tym poruszająca wypowiedź:

Nie że chcę, on sam się pcha do przodu. A w trasie niewiele mogę zrobić...

Jak dla mnie to trzeba było wychować psa jak był mały, teraz za brak posłuchu trzeba będzie płacić ;)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trzeba było wychować psa jak był mały

No fakt, trochę to olałem bo mi to latało gdzie on siedzi ;)

Z jakich? To może większa klatka?

Wilczur długowłosy, waży więcej niż ja ;) więc klatka odpada ;)

No to smycz przywiąż do zderzaka i niech psina pobiega.

Sąsiad tak robi, jedzie na polną drogę, przyczepia smycz do tylnego Haka, i jedzie 5km/h przez 4KM. Pies ucieszony i chce więcej, a właściciel też uhahany, bo łazić nie musi ;)

Ale na Dwu-pasie, to się nie sprawdzi :)

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.