Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Sign in to follow this  
SN2010

SEO - poradnik ustawienia forum pod oczekiwania wyszukiwarek

Recommended Posts

Czy spotkał się ktoś z Was z dostępnym poradnikiem ewentualnie algorytmem ustawienia forum wersji 4 pod względem SEO? Szukałem wczoraj wskazówek, odnalazłem część instrukcji lecz dotyczyły one starszych wersji forum. Być może dysponują Państwo jakimiś linkami, które dotyczą najnowszej wersji skryptu - bardzo byłbym wdzięczny. Mam wrażenie, patrząc po swoim forum, że liczba zaindeksowanych stron drastycznie zmalała na nowej wersji skryptu a nowe tematy nie indeksują się tak szybko jak choćby na innej subdomenie gdzie postawiony jest wordpress 


Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich poradników nie ma już pod IPS4. Dlaczego? IPS się chwali, że nie jest to konieczne do zrobienia od strony technicznej forum.

Merytorycznie i działania poza forumowe wykraczają poza zakres "obowiązków" producenta. ;)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czytałem ich artykuł na temat dopracowania SEO, aczkolwiek bardziej myślałem nad wskazówkami gdzie co i jak szukać by poprawić: 

np. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=http%3A%2F%2Fforum.opel24.com

 

- Ewentualnie sprawdzonymi sugestiami dot. wartości priorytetów w sitemap

 

- Wskazówkami jak poprawnie użyć kreatora meta tagów

 

i wielu innych czynników mających wpływ na pozycję, indeksowanie, które być może jakiś Administrator znający się na rzeczy przetestował i przyniosło to jakieś efekty. Być może na wskazanie jakiś rzeczy, których unikać.

 

Widziałem, niektóre fora ipb, które mimo wszystko usuwają stronnicowanie wątku a inne wręcz odwrotnie. 

 

Być może takie ustawienie pliku robots.txt, które sprawiło by indeksowanie samych tematów forum i for bez np. regulaminów, stron rejestracji etc.

 

Nie mam pojęcia, dlatego właśnie szukałem jakiegoś poradnika by się co nie co dowiedzieć, podszkolić

 

Edited by SN2010
  • Like 1

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wiedzieli co zrobić aby to działało, jakieś losowe osoby w internecie jak piszą to każdy mądrzejszy. W czym ci np. przeszkodzi że będzie zaindeksowana strona z regulaminem, czy nawet rejestracją.. w niczym. Silnik forum jak i innych aplikacji moim zdaniem gra tak jak powinno. A jeśli chodzi o ip.page to już w ogóle bajka, bo kiedyś google indeksowało moje artykuly tak fajnie, jakby wyróżnione, jakby strona z newsami :) nie dość że pierwsza trójka to jeszcze jakbym miał boxa wykuponego, a nic pod tym względem nie robię, tak wiec to jakoś tam ładnie gra ze sobą, a kwestia na jakiej pozycji wyświetla się twoja strona to już inna bajka, jakimś śmiesznym ustawieniu na forum tego nie poprawisz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewną częścią Twojej wypowiedzi się zgodzę, mianowicie wiem że same ustawienia nie wpłyną na wysokie pozycję, ale jest to jakaś część składowa ogólnej oceny witryny i chciałbym poznać i poczytać o tym jak mógłbym na nią wpłynąć. 

 

Osobiście nie mam nic do zarzucenia swojej pozycji, na kluczową frazę mam wysokie miejsca, ale chciałbym również zadbać o większą ilość zaindeksowanych tematów, gdyż wiem, że nie każdy Użytkownik wyszukiwarek wklepuje forum opla ale bardzo często wklepują problem jaki wystąpił w ich aucie.

 

Dlatego poruszyłem ten wątek, licząc na to, że również znajdzie lub znalazła się osoba, która chciała by również ten temat obadać.


Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.