Jump to content

Problem z działaniem po konwersji bazy danych z Wordprss do Pages


Gangst3r
 Share

Recommended Posts

Podczas wielu prób doprowadzenia portalu korzystając z Pages oraz wielu dodatków napotkałem pewien problem. Początkowo myślałem, że robię coś źle i jakoś nie ogarniam tego całego Pages (ot apka jest trochę "sztywna" i brakuje jej wielu funkcji) i zaczynałem się poddawać. Natomiast problem leżał tam, gdzie najmniej się go spodziewałem - w bazie danych po migracji.
 

Przejdę od razu do konkretów. Zrobiłem import bazy danych Wordpress do Pages przy użyciu konwertera IPS'u. Wszystko pięknie się przekopiowało i miałem pełną listę wpisów pogrupowanych w odpowiednich kategoriach. Cały ten proces sprawił, że w Pages została utworzona baza danych Wordpress, a w niej 5 kategorii (bo tyle było na stronie opartej o tej skrypt), w których znajdują się poprawnie posortowane wpisy.Problem pojawia się w momencie przypisania tej bazy danych do czegokolwiek na stronie. ponieważ jakbym nie próbował podpiąć szablon pod kategorię to za każdym razem wywala informację o błędnej konfiguracji (przy korzystaniu z edytora drag&drop na stronie). Dodatkowo, w każdym menu ustawień, gdzie jest możliwość wybrania kategorii to w przypadku przekonwertowanej bazy nic się nie wyświetla. 
 

Natomiast jeśli wykonam te same operacje tylko dla wcześniej utworzonej bazy, rekordu oraz kategorii to wszystko działa poprawnie. Szablony się wczytują i ogółem wszystko bangla. Innymi słowy wszystko co związane z konwertowaną bazą danych nie działa.
 

 

I największy mankament całego Pages - brak możliwości przenoszenia wpisów pomiędzy kategoriami lub przenosiny z jednej bazy do drugiej. Spróbowałbym wtedy przenieść zawartość bazy danych Wordpress'a do tej utworzonej przez Pages.
 

Jakieś pomysły co zrobić, żeby to działało?

 

Bez nazwy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Gangst3r napisał:

Problem pojawia się w momencie przypisania tej bazy danych do czegokolwiek na stronie. ponieważ jakbym nie próbował podpiąć szablon pod kategorię to za każdym razem wywala informację o błędnej konfiguracji (przy korzystaniu z edytora drag&drop na stronie)

Drag & drop? Co dokładnie zmieniasz? Zmianę szablonów robisz w edycji bazie danych o tutaj:

image.thumb.png.0a14e979d3e1ccfa6d32cbc2f84fbff8.png

 

Godzinę temu, Gangst3r napisał:

Dodatkowo, w każdym menu ustawień, gdzie jest możliwość wybrania kategorii to w przypadku przekonwertowanej bazy nic się nie wyświetla. 

A czy są jakieś błędy w logach?

 

Godzinę temu, Gangst3r napisał:

I największy mankament całego Pages - brak możliwości przenoszenia wpisów pomiędzy kategoriami lub przenosiny z jednej bazy do drugiej.

Pomiędzy kategoriami można, pomiędzy bazami już nie (Zawsze możesz spróbować zrobić to samemu przez phpmyadmin).

Edited by aXen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problem rozwiązany. Powodem było brak poprawnie ustawionych uprawnień dla grup w bazie danych i kategoriach. Po dodaniu uprawnień można było przenosić i kopiować zawartość pomiędzy kategoriami oraz ustawiać dla nich szablony.

Edited by Gangst3r
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.