Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

W jaki sposób monetyzujecie ruch na forach?


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 Chciałbym Was zapytać jakie macie metody monetyzacji ruchu na forach. Posiadam forum ok. 800 tys odsłon i połowa z tego unikalnych, mam wpięte w forum auto ads, dodatkowo jeden sprzedany baner oraz dział do publikacji płatnych ofert i materiałów partnerskich. Adsense włączone tylko dla gości, zalogowani mają dostęp do forum bez adsense.

 

 Ogólnie tak było przez ostatnie kilka lat, nie traktuje forum jako źródła utrzymania, ale w dobie koronawirusa, potracenia większości kontraktów przez epidemie w firmie oraz większej ilości wolnego czasu stwierdziłem, choć trochę późno, że również warto tutaj się przyjrzeć czy istnieje możliwość optymalizacji.  Ogólnie mam jeszcze 2 inne fora jedno żyjące i działające a drugie właśnie dziś przedłużyłem licencję z umiarkowanym ruchem, ale mniejszą aktywnością Użytkowników.

 

Z racji tego, że dotychczas praca w swojej firmie dość mocno mnie pochłonęła nie przeglądałem i nie orientowałem się jak się rynek reklamy zmieniał. Dlatego z chęcią poczytam o Waszych wskazówkach, radach, uwagach, może nowych sieciach partnerskich, może znacie osoby które zawodowo zajmują się optymalizacją monetyzacji z ruchu na stronie ?

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z forami i monetyzacją to trzeba uważać. Jeden zły ruch - np. za duży chaos, za dużo reklam i już to znacząco odpycha.

Ja zawsze na forach nie byłem zwolennikiem reklam, a przyciągania ludzi zawartością.

Może warto się skupić na aktywizacji monetaryzacji poprzez jakąś unikalną zawartość? Albo "wsparcie" forum - ale nie dając jakichś dodatkowych uprawnień bo to różni ludzi, a nie łączy. Jakaś plakietka przy postach by wystarczyła.

Próbowałeś coś z tych rzeczy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Napisano też trochę o tym temacie na forum TAZ, może nie w formie jakiejś skondensowanej wiedzy, porad, ale i tam warto co jakiś czas zajrzeć: https://www.theadminzone.com/forums/generating-revenue.20/

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, u mnie na forach osoby zalogowane mają w 100% wyłączonego adsense. Natomiast goście mają adsense auto. Kiedyś jak było phpbb2 to bardzo dobre wyniki przynosiły reklamy pod postem, od dłuższego czasu to się urwało. Generalnie odnoszę wrażenie, że ludzie z for uciekają na rzecz grup na FB, ale może to moje mylne wrażenie. Ja mam fora stricte motoryzacyjne.

 

Zauważyłem, że utworzenie specjalnej kategorii na forum - Materiały Partnerów oraz umożliwienie umieszczenie tekstu przez jedną z platform dostępnych daje przyjemne wyniki

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
2 godziny temu, SN2010 napisał:

Generalnie odnoszę wrażenie, że ludzie z for uciekają na rzecz grup na FB, ale może to moje mylne wrażenie. Ja mam fora stricte motoryzacyjne.

Jeszcze się przeproszą z forami. Dla mnie te wszystkie grupy na FB to na chwilę. Znajdź tam coś? Graniczy z cudem.

3 godziny temu, SN2010 napisał:

 

Zauważyłem, że utworzenie specjalnej kategorii na forum - Materiały Partnerów oraz umożliwienie umieszczenie tekstu przez jedną z platform dostępnych daje przyjemne wyniki

Oo, napisz coś więcej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, ja korzystam z Whitepress oraz Linkhouse, celowo nie linkuje by nikt nie pomyślał o szeptanym marketingu. Moje fora były dodane tak jako jedne z pierwszych jak nie pierwsze. Dlatego, dawno dawno temu poruszałem u Was na forum temat odnośnie linków bez atrybutów nofollow i najlepiej bez atrybutu external.

 

W skrócie powiem tak, zanim się zarejestrujemy na forum należy przeprowadzić kilka czynności przygotowawczych:

  • utworzyć specjalny i wydzielony dział, w którym będziemy umieszczać dostarczone artykuły
  • w widocznym miejscu na stronie należy podać dane redakcji (adres + dane kontaktowe)

Dokonać rejestracji na w/w serwisach, uzupełnić formularz dodania strony do bazy i czekać na oferty publikacji artykułów. Oczywiście taka oferta wpłynie, gdy korzystna będzie proporcja cena do jakości serwisu. Co ciekawe, podobnych firm jest więcej ale WP jak i LH bardzo szybko wypłacają wynagrodzenie i bez żadnych problemów.

  • Lubię to 1

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.