Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Import bazy danych z rekordami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy jest możliwość importowana bazy danych z rekordami z poziomu ACP -> Pages, czy zostaje tylko możliwość poprzez MySQL. W ACP widzę tylko możliwość eksportowania bazy danych z ustawieniami bez wpisów (rekordów). Przez My SQL próbowałem przenieść bazę danych i ww sumie wszystko było ok oprócz tego, że kategoria pod, która zostały podpięte wpisy nie wyświetlała się.

 

Jest jakaś na to rada?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
2 godziny temu, Gangst3r napisał:

Przez My SQL próbowałem przenieść bazę danych i ww sumie wszystko było ok oprócz tego, że kategoria pod, która zostały podpięte wpisy nie wyświetlała się.

A co się robiło? Sprecyzuj, bo może to pierdoła i się szybko z tym uporamy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie przenieść z innej strony poprzez ACP nazwę bazy danych wraz ustawieniami w zakładce Strony (Pages), ale bez jej zawartości czyli wpisów. Kopia bezpośrednio z bazy danych (MySQL) nie przejdzie bo sypie błędami pomimo, że cała zawartość jest to przypisane są numery do kolumn "field" i nie mogę ich zmienić w MySQL.

 

Ogółem przenieść chciałbym bazę danych z forum testowego tylko dotyczącą Pages (wpisy, kategorie,i itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
53 minuty temu, DawPi napisał:

Sprecyzuj, bo może to pierdoła i się szybko z tym uporamy.

 

20 minut temu, Gangst3r napisał:

Kopia bezpośrednio z bazy danych (MySQL) nie przejdzie bo sypie błędami pomimo

Nadal nie wiem jakie to błędy...

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi bardziej o ID. Aktualna baza danych nosi numer ipb_cms_custom_database_6, a ta którą chce skopiować ipb_cms_custom_database_18 to oczywiście nie problem bo w MySQL w zakładce operacje zmieniam bezpiecznie nazwę tabeli. Natomiast problem tkwi w zawartości tabeli.

 

OutOfRangeException:  (0)
#0 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Content/Item.php(1149): IPS\Patterns\_ActiveRecord::load(56)
#1 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/sources/Records/Records.php(1688): IPS\Content\_Item->container()
#2 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Patterns/ActiveRecord.php(335): IPS\cms\_Records->get__forum_record()
#3 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/init.php(820) : eval()'d code(625): IPS\Patterns\_ActiveRecord->__get('_forum_record')
#4 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/sources/Records/Records.php(1547): IPS\Patterns\rules_hook_ipsPatternsActiveRecord->__get('_forum_record')
#5 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/sources/Records/Records.php(2038): IPS\cms\_Records->__get('_forum_record')
#6 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/sources/Records/Records.php(176): IPS\cms\_Records->useForumComments()
#7 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Patterns/ActiveRecord.php(148): IPS\cms\_Records::constructFromData(Array)
#8 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/modules/admin/databases/records.php(182): IPS\Patterns\_ActiveRecord::load(1023)
#9 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Helpers/Table/Db.php(425): IPS\cms\modules\admin\databases\_records->IPS\cms\modules\admin\databases\{closure}('Seria The Evil ...', Array)
#10 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Helpers/Table/Table.php(489): IPS\Helpers\Table\_Db->getRows(NULL)
#11 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/modules/admin/databases/records.php(232): IPS\Helpers\Table\_Table->__toString()
#12 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\cms\modules\admin\databases\_records->manage()
#13 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/applications/cms/modules/admin/databases/records.php(36): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#14 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(152): IPS\cms\modules\admin\databases\_records->execute()
#15 /home/xyz/domains/xboxarcade.pl/public_html/admin/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#16 {main}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się to niby przekopiować i wpisy były widoczne oraz czytelne po wejściu w baze danych Pages jednak nie pojawiła się opcja Wpisy w kategorii po lewej gdzie mamy nazwę Bazy a pod spodem Wpisy (Rekordy) | Kategorie | Pola.

 

Jak coś to podam dane na PW. Ewentualnie postawie na boku Wordpress i wrzucę kopie bazy danych to co jest usunę j zrobię konwersję choć to trochę więcej zabawy skoro mam gotowa bazę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
1 godzinę temu, Gangst3r napisał:

Udało się to niby przekopiować i wpisy były widoczne oraz czytelne po wejściu w baze danych Pages jednak nie pojawiła się opcja Wpisy w kategorii po lewej gdzie mamy nazwę Bazy a pod spodem Wpisy (Rekordy) | Kategorie | Pola.

Jak mam Ci to sprawdzić od środka to wiesz gdzie mnie szukać. :)

A może to kwestia tylko cache i po przebudowie przez Support będzie OK?

Pokaż na screenie o jakim miejscu dokładnie mowa. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę do tego jeszcze wieczorem jak nie uda się zrobić to wiem gdzie podbić.

 

Swoją drogą to szkoda że nie ma możliwości importu bazy danych Pages z jednej strony do drugiej zwracając uwagę na to że samą bazę, czyli ustawienia, kategorie i stronę można eksportować. Przydatne kiedy wykona się projekt na forum testowym i zamiast bawić się w kopiowanie ustawień i ponowne ich wklepywanie na gotowym forum to wystarczyłoby dwa kliknięcia.... Napisze w tej sprawie do ips w propozycjach.

 

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
11 minut temu, Gangst3r napisał:

Napisze w tej sprawie do ips w propozycjach.

Dawno temu było to sugerowane, omawiane na forum IPSu. Jak widać do tej pory tego nie wzięli pod uwagę. Dlaczego to nie wiem.

  • Smutny 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To daj ten kod błędu tutaj. Być może w bazie danych jest coś co może je powodować. W moim przypadku raz nieprawidłowo został usunięty rekord przez moderatora i zostały komentarze, które odwołują się do tych rekordów i powodowało błąd.

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardziej chodziło o to, że każda baza ma swoje ID i klucz. Odnośniki w bazie oraz klucze zostały podmienione, tzn. treści przemieszczone pod nowe ID (nie wiem czy to w miarę zrozumiale napisałem). Całość wykonywałem bezpośrednio poprzez PMA i niby rekordy oraz wpisy początkowo się wyświetlały, natomiast później wystąpił problem z kategorią (a dokładniej z jej wyświetlaniem), więc utworzyłem nową i przeniosłem poprzez PMA do niej rekordy ze starej. Wtedy nowa kategoria zadziałała, ale znów wpisy wyświetlały się w kratkę - raz wywaliło błąd z komunikatem IPS-u, a raz 404. W końcu po długiej walce zrezygnowałem z zabawy edycji plików w PMA i przywróciłem kopię bazy danych przed ta całą zabawą. 

 

Od tamtej pory uzupełniałem bazę w rekordy ręcznie tzn. pisałem nowe pomijając te wcześniejsze, które i tak notabene były odnośnikami do treści pisanych automatycznie przez bota, który pobierał treści z kanału RSS, więc jakiejś wartości merytorycznej poprzednie wpisy nie miały, z tego powodu postanowiłem zrezygnować z dalszych prób na rzecz stabilności działania zarówno skryptu jak i bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.