Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ips czy xenforo ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar zrobienia jeszcze jednego forum, tylko teraz problem w wybraniu licencji. Chyba ze może ma ktoś ips licencje na sprzedaż, to można sie jeszcze zastanowić, ale moje pytanie brzmi, co myślicie, która licencje kupic ? Moze głupie pytanie na forum Ips forum ale co tam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dj3ryk napisał:

Chyba ze może ma ktoś ips licencje na sprzedaż

Nie można już sprzedawać licencji. Jest to nielegalnie od lutego.

 

Gdzieś był nawet taki temat porównujący oba silniki na oficjalnym forum IPS i z tego co pamiętam to:

  • IPS - Droższa licencja, tańsze modyfikacje i motywy,
  • xenforo - Tańsza licencja, droższe modyfikacje i motywy

Ja bym osobiście wybrał IPS szczególnie dla wersji IPS 4.5. Wygląd jak i działanie przebija xenforo moim zdaniem.

  • Lubię to 1

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jakość kosztuje. Bierz IPS i ciesz się najlepszym skryptem forum i najlepszym jego supportem w PL jakim jest ize. ?

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed tym samym dylematem i nie ukrywam tutaj, że testy odbywały się na wersjach nulled obu skryptów (czyt. nielegalnych lub jak kto woli pirackich). Pod test szły nie tylko aplikacje i możliwości samego skryptu, ale również szablony, łatwość konfiguracji oraz ogólny interfejs i funkcjonalność.

 

Po 2 tygodniach testów wybór padł na IPS i to nie z tego powodu, że poprzednio forum na nim działało, lecz za sprawą stabilności i ogólnego wsparcia 3rd party modów. Oba skrypty posiadają bogatą bibliotekę modów i aplikacji, chociaż na tym miejscu dominuje XenForo to należy zwrócić uwagę, że co wyższa wersja IPS to wymagane czasem drobne zmiany w aplikacjach i wtyczkach, które w miarę szybko się pojawiają na oficjalnej stronie. W przypadku XenForo moduły, aplikacje i wtyczki pisane są pod główną wersję skryptu (aktualnie 2.x.x), więc tutaj większość działa poprawnie. Niestety minusem jest ich cena, ponieważ za drobne dodatki zazwyczaj trzeba zapłacić 10$ i więcej...

 

Druga sprawa najistotniejsza to brak wsparcia głównego założyciela teamu... Tak to prawda Darby Kier z tego co wyczytałem (główny lider w programowaniu vBulletin) zaprzestał wsparcia Xenforo i za sprawą konfrontacji na łamach sądu z marką Internet Brands zniknął ze sceny projektu - nawet strona główna stoi jeszcze na Xenforo 1.0 (źródło Reddit - czyt. niepotwierdzone)

 

Ogółem fajny, złożony i ze sporymi możliwościami konfiguracyjnymi skrypt, ale niestety dodatki, które IPS posiada w pakiecie lub chociażby w Marketplace są tańsze, niż w przypadku XenForo. Reasumując zakup licencji może jest tańszy, ale odpowiednie przygotowanie pod standardy IPS kosztuje niemal 2-3 razy więcej  za sprawą cen dodatków... A ta suma może w szybkim tempie wzrosnąć (w zależności od wymagań - na tym etapie polecam porównać ceny oraz możliwości aplikacji, ponieważ rachunek może wyjść w sumie o połowę taniej).

 

Sprawy supportu nie mogę potwierdzić osobiście, ponieważ jak wspominałem korzystałem na rzecz testów z wersji "nulled" choć tutaj wystarczy oprzeć się o dedykowaną kategorię wątku na reddit i wszystko stanie się jasne IPS vs XenForo = 1 - 0 (jeśli chodzi o support.). Nie będę przytaczał tutaj adresów do odpowiednich wątków na stronie reddit, bo to najlepiej rozważyć i sprawdzić we własnym zakresie - dyskusja na forum konkurencji może okazać się mało wiarygodna, za sprawą użytkowników, którzy już dokonali wyboru. To tak jak zapytać użytkownika Mercedesa czy by wolał BMW w tej samej klasie, choć wyboru już dokonał.

 

Podsumowując wybrałem licencję IPS ze względu na PEWNY support (wcześniej sprawdzony), znaną historię marki oraz cenę w stosunku do jakości (aplikacje, poziom kodowania, zaawansowanie skryptu). Owszem decyzja należy do ciebie, ponieważ każdy oczekuje czegoś innego od swojej witryny internetowej.

Ja już podjąłem decyzję i jestem z niej bardzo zadowolony.

Edytowane przez Gangst3r
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.