Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Załączniki nie wyświetlają się po konwersji


juggler
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

 

Dokonałem konwersji 3.4.7 -> 4.5.4.2. Po tej akcji w postach, gdzie były załączniki są znaczniki typu: [attachment=1620:55.png]. Obrazów brak. Jeśli wejdę w edycję takiego posta, to obrazy są na dole widoczne jako załączniki. Zapiszę edycję, obrazy również pojawiają się pod postem. W związku z tym pojawiają się dwa pytania:

 

1. Czy jestem w stanie jakoś globalnie wymusić edycję każdego posta z załączoną grafiką i ponowny zapis? Celem jest pokazanie załączników, których dopóki nie zedytuję posta, nie widać.

2. Czy jestem w stanie doprowadzić w jakiś sposób, by w miejsce znaczników [attachment=1620:55.png] wstawione zostały odpowiednie obrazy, tak jak miało to miejsce w wersji 3.4.7? Oczywiście nie bierzemy pod uwagę ręcznej edycji każdego takiego posta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie
9 godzin temu, juggler napisał:

1. Czy jestem w stanie jakoś globalnie wymusić edycję każdego posta z załączoną grafiką i ponowny zapis?

To powinno się "już dziać" - po aktualizacji z serii 3.x. do 4.x wykonywane są jednorazowo duże ilości zadań w tle (queue), w tym między innymi przebudowa całej zawartości by się poprawnie wyświetlała. Sprawdzisz to z łatwością na głównej stronie w ACP w widgecie Procesy wykonywane w tle. Pokaż screen lub listę co tam obecnie masz.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tego nie zauważyłem :) Faktycznie tutaj dużo jeszcze się dzieje i musi zadziać, tych tasków mam sporo, a to co wkleiłem w załącznik to tylko fragment.

Domniemam, że skoro postawiłem na razie stronę na testowym środowisku i nikt tam nie wchodzi, a w ACP jest info "Zadania są wykonywane, jeśli użytkownicy korzystają ze strony. Jeśli możesz wykorzystać CRON na swoim serwerze, zadania mogą być uruchamiane samodzielnie." to z tego wynika ta ślamazarność.

 

 

Poniżej co zrobiłem.

 

1. Zrobiłem sobie subdomenę, skopiowałem obecne pliki ipb 3.4.7, stworzyłem nową bazę danych, gdzie zaczytałem backup obecnej (3.4.7). Subdomenę traktuję jako środowisko testowe.

2. Zrobiłem we wtorek upgrade na testowym, konwersja bazy przeszła bez problemów. Widzę, że załączniki czyta mi z uploads głównej domeny, ale tego nie zmieniałem, nie przeszkadza mi to na środowisku testowym, docelowo też tak będzie.

3. Obecnie mamy czwartek, progress jak widać niewielki, uruchomiłem te zadania po przeczytaniu Twojego posta dziś ręcznie. Od razu jakbyś mi @DawPi podpowiedział, czy jest sens zapinać do tego docelowo crona, czy lepiej na automacie, to byłbym wdzięczny.

 

Rozumiem, że nie znasz odpowiedzi na pytanie nr 2 z mojego pierwszego posta?

 

image.png

Edytowane przez juggler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.