Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Forum zaczęło "mulić" z dnia na dzień


SN2010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 Ostatnie kilka dni walczyłem z chorobom dzieci więc nie zaglądałem na forum, do czasu aż wczoraj skontaktował się jeden Użytkownik z informacją, że a forum sypało błędami

 

Cytat

`current_controller` `current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller``current_controller``current_controller``current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller` `current_controller` `current_controller``current_controller`

 

W nocy administratorzy przywrócili kopie z 2 dni wcześniej forum wstało już bez błędów ale strasznie wolo chodzi. Wyłączyłem wtyczki - bez efektu, zgłosiłem więc problem do helpdesk

 

Cytat
informuję, że przeanalizowaliśmy sytuację związaną z działaniem serwera bazy danych.
 
Widzę, że na Państwa usłudze MySQL występuje wiele zapytań tego typu:
 
IPS\_Lang::parseOutputForDisplay:756*/ SELECT word_key, word_default, word_custom
FROM `core_sys_lang_words`
WHERE lang_id =3
AND word_key
IN (
'rss_export_title_3', 'forums_forum_13', 'forums_forum_55', 'forums_forum_88', 'search_contextual_item_topic', 'search_contextual_item_forums', 'submit_reply', 'core_pfield_6', 'core_pfield_11', 'core_pfield_12', 'core_pfield_16', 'core_pfield_13', 'core_pfield_14', 'guest_name_shown', 'byline_itemprop', 'f_years_short', '_date_last_year_long', 'in', 'share', 'lin_text', 'reddit_text', 'twitter_text', 'facebook_text', 'email_text', 'pinterest_text', 'follow_sign_in', 'followers', 'reply_to_this_topic', 'start_new_topic_desc', 'start_new_topic', 'recommended_posts', 'date_started', 'core_group_2', 'more_options', 'share_this_post', 'multiquote', 'quote', 'link_to_post', 'share_externally', 'view_user_profile', 'reputation_badge_tooltip', '_date_last_year_long', 'date_replied', 'core_group_42', 'member_post_count', 'view_user_profile', '_date_last_year_long', 'date_replied', 'member_post_count', '_date_last_year_long', 'date_replied', 'view_user_profile', 'date_replied', 'member_post_count', 'view_user_profile', 'f_years_short', '_date_last_year_long', 'date_replied', 'core_group_3', 'member_post_count', 'view_user_profile', 'member_is_moderator', 'date_replied', 'core_group_4', 'member_post_count', 'topic_submit_comment', 'comment_guest_email', 'guest_post_header', 'guest_post_pbr_blurb', 'guest_post_sign_in', 'qpn_content_value', 'guest', 'editor_insert_from_url', 'topic__comment_placeholder', 'editor_keep_formatting', 'editor_pasted_with_formatting', 'editor_remove_formatting', 'editor_too_many_emoticons', 'editor_keep_embed', 'editor_pasted_embed_link', 'editor_remove_embed', 'editor_keep_restored_contents', 'editor_restored_autosave', 'clear_editor_contents', 'editor_cannot_paste_images', 'editor_close_preview', 'device_desktop_preview', 'device_desktop', 'device_tablet_preview', 'device_tablet', 'device_phone_preview', 'device_phone', 'go_to_forum', 'go_back_to_forum', 'jump_to_content_desc', 'jump_to_content', 'sign_in', 'login', 'username', 'password', 'remember_me', 'remember_me_desc', 'forgotten_password', 'sign_up', 'menu_item_1', 'frontnavigation_forums', 'guidelines', 'staff', 'online_users', 'search', 'more', 'menu_item_2', 'all_activity', 'promoted_items_title', 'leaderboard_title', 'menu_item_28', 'search_placeholder', 'class', 'everywhere', 'forums_topic_pl', 'andOr', 'search_or', 'search_and', 'searchIn', 'titles_and_body', 'titles_only', 'home', 'block_relatedContent', 'widget_blank_or_no_context', 'available_rss', 'privacy', 'contact_sent_blurb', 'contact', 'copyright_line_value', 'mobile_menu_back', 'add', 'terms_of_use', 'terms_privacy', 'cookies_message', 'guest_terms_title', 'guest_terms_bar_text_value', 'guest_terms_close'
)
AND word_js =0
/*choh4y_forumips4::opel24_forum::IPS\Content\_Item::_comments:1949*/ SELECT forums_posts . * , author . * , author_pfields . *
FROM `forums_posts`
LEFT JOIN `core_members` AS `author` ON author.member_id = forums_posts.author_id
LEFT JOIN `core_pfields_content` AS `author_pfields` ON author_pfields.member_id = author.member_id
WHERE forums_posts.topic_id =27705
AND (
forums_posts.queued
IN ( 0, 2 )
)
ORDER BY post_date ASC
LIMIT 40 , 10
Pomimo zamknięcia zapytań, w ich miejsce pojawiają się nowe o tej samej zawartości.
Czy wprowadzili Państwo jakiekolwiek zmiany w konfiguracji forum, dodali nowe moduły? 

 

Oczywiście nie wprowadzałem żadnej modyfikacji i nic nie zmieniałem na forum ani w ustawieniach serwera.  Co może być przyczyną?

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki komunikat, ale mam go już dłuższy czas

Cytat
You have one or more InnoDB tables that are using the `Compact` row format. This may limit the amount of data that can be stored within the table. We recommend changing it to 'Dynamic'. If you are not sure how to do this, you should contact your hosting provider or system administrator for assistance.

 

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
21 godzin temu, SN2010 napisał:

Wyłączyłem wtyczki - bez efektu,

Wszystkie ręcznie czy dedykowanym przyciskiem w ACP?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Godzinę temu, SN2010 napisał:

jakie jeszcze inne kroki należałoby zmienić w ACP by odciążyć forum - tzn by chodziło sprawniej

Nie ma takich kroków spisanych i uniwersalnych. Forum ma chodzić samo w sobie poprawnie, o ile oczywiście nie ma jakichś kolizji we wtyczkach, skinie. Oczywiście serwer jest bardzo ważny - by i ten działał poprawnie, a jak masz na dH to ostatnio sporo mieli problemów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u nich dedykowany serwer, gdyż stron czy for mam wiecej. Wtyczka była juz kilka miesięcy i chodziło to prawidłowo, nie wiem dlaczego nagle teraz po przywróceniu backupu wywaliła się i generowała multum zapytań.

 

Druga kwestia to co to było:

`current_controller` `current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller``current_controller` `current_controller` 

 

Mimo wyłączenia wszystkich wtyczek - próbowałem znaleźć odpowiedź w google ale bez skutku. 

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.