Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przejęte konta


Klub Malawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, może miesięcy, mamy do czynienia z umieszczaniem na stronach naszego forum spamu w postaci linków do, jak mniemam (nie wiem, nie klikałem) portali datingowych, z kont przypadkowych użytkowników forum, którzy dotąd nie byli specjalnie aktywni. Wygląda na to, że ich konta zostały przejęte przez osoby trzecie.

Po analizie IP widać, że wiadomości były wysyłane z Wielkiej Brytanii, Francji i Rumunii.

Jest jakiś sposób aby temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, też to zauważyłem tutaj i na innych forach obserwuję. Gdzieś był wyciek, a ludzie z natury są leniwi i mają te same hasła wszędzie stąd te problemy.

Ja to robię zawsze tak że - usuwam te treści, konta nie blokuję, ale zmieniam hasło na losowe i wysyłam żądanie aktualizacji maila. Jak user chce "odzyskać" konto to musi to wykonać, a jak nie wykona to.. nic złego się nie dzieje, a już na jego koncie nie pojawią się spamowe treści.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 08:43, Klub Malawi napisał(a):

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, może miesięcy, mamy do czynienia z umieszczaniem na stronach naszego forum spamu w postaci linków ...

 

Jeśli w tych treściach spam jest jakieś charakterystyczne słowo, fraza to w Invision Community jest bardzo skuteczne narzędzie do blokowania publikowania takiej treści -> 'Publikowanie zawartości / Filtry słów'.

Dodajemy nowy filtr w którym:

- wpisujemy frazę, słowa do blokowania;

- w działanie do podjęcia wybieramy -> zablokuj wysyłanie;

- w metoda wybieramy -> luźno.

 

Po ustawieniu właściwego filtra żaden bot (ani człowiek) nie jest w stanie umieścić wypowiedzi zawierającej blokowane słowa.

 

Pozdrawiam,

julek

  • Lubię to 2

Wszystko jest możliwe :):):) ale na wszystko potrzebny jest czas ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.