Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Linux Mandriva


santoz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje Zakup Linuxa na Allegro, nie chce mi się pobierać, zresztą i tak mam zepsutą nagrywarkę.

Obecny komp wymaga formatu, a legalnego windowsa nie mam, i nie chcę mieć ani legalnego ani nielegalnego.

Może ktoś z was posiada wersję Mandriva 2010 ?

I wyraził by swoją opinię o tym systemie!

Mam komputer tylko do pracy i internetu, nie gram! Nie znam się na linux'ie, czy instalacja podstawowych programów typu Awast, Aimp, czy FileZilla sprawia jakieś problemy? trzeba pobierać dodatkowe sterowniki? Co wogóle sądzicie o Mandriva, i ogólnie o Linux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie masz co robic z pieniedzmi? Chcesz zostac kolejnym "idiota", ktory chce kupic linux'a?

Jezeli tak, to powodzenia, jednak wiedz jedno. Linux jest za darmo i mozna sobie go po prostu sciagnac.

Polecalbym Ci zamiast Mandrivy wziac Ubuntu.

FileZilla bedzie, nie bedzie Aimp. Uzyjesz wiec "rhythmbox".

Antywirusy instaluje sie tylko w pewnych przypadkach, serwerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

nie chce mi się pobierać, zresztą i tak mam zepsutą nagrywarkę.

A Ty nie masz co robic z pieniedzmi? Chcesz zostac kolejnym "idiota", ktory chce kupic linux'a?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB drive, netinstall .. Ludzie .. Widze Bielsko-Biala... Znajomy/Kolega? Ktokolwiek .. Popatrz na forum Ubuntu, sadze ze ktos z checia Ci pomoze.

W nastepnym tygodniu moge Ci wyslac... Ale nie kupujcie czegos co mozna miec za darmo... Juz lepiej wspomoc jakiego developera ta kasa.

Jak dla mnie to się opłaca po co ściągać jak za 10 można mieć sprawdzoną wersje polecaną przez innych kupujących

A nie lepiej miec za darmo cos co poleca swiat paru tysiecy userow sciagajacych z ftp/torrent? :>

Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sam to kupiłem stwierdziłem nie będę ściągał kupię już nagranie nie zbiednieje o te 10 zł to aż taki majątek ?

Edytowane przez adrian218

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sam to kupiłem stwierdziłem nie będę ściągał kupię już nagranie nie zbiednieje o te 10 zł to aż taki majątek ?

Nie. Nie zbiedniejesz. Ale nie pomoże to Twórcą w żaden sposób w rozwoju dalszym.

mlodszy walczy o idee. :thumbsup:

Dokładnie. Jeżeli już ktoś chce zapłacić to niech te pieniądze pomogą Twórcą.

BTW, popatrzcie sobie tutaj: http://forum.ubuntu.pl/forumdisplay.php?f=144

A bezpośrednio ze strony Ubuntu:

Gotowe płyty CD/DVD

Oryginalne wersje w postaci wytłoczonych płytek CD-ROM można zamawiać w serwisie Shipit Ubuntu oraz w bliźniaczych serwisach Shipit Kubuntu i Shipit Edubuntu (Xubuntu obecnie nie oferuje takiej usługi). Są one dostępne za darmo, odbiorca nie ponosi też kosztów przesyłki, jednak oczekiwanie może potrwać nawet kilka tygodni.

Innym sposobem na zdobycie gotowych płytek jest kontakt z osobami z najbliższej okolicy, które oferują wypalanie takich płyt. Ich ogłoszenia podzielone według miejscowości można znaleźć na forum Rozdajemy Ubuntu.

Bądź Debian:

Debian tworzy i udostępnia całą dystrybucję za darmo. Debian nie wytwarza swoich własnych płyt, ale polega na niezależnych sprzedawcach. Aby ułatwić sprzedawcom wykonywanie płyt o wysokiej jakości, udostępniamy Oficjalne obrazy płyt. Zostały one, jako jedyne, w całości przetestowane przez nasz zespół i są najpopularniejszym sposobem na kupienie Debiana.

Niektórzy sprzedawcy umożliwiają klientom przekazanie dodatkowych pieniędzy na dofinansowanie Debiana. Inni przekazują Debianowi część dochodu ze sprzedaży płyt. Jest to zaznaczone jako 'Umożliwia przekazywanie darów'. Mamy nadzieję, że i Ty rozważasz przekazanie jakichś środków Debianowi.

Zazwyczaj najtaniej jest znaleźć sprzedawcę we własnym kraju, wtedy koszty przesyłki będą mniejsze. Niektóre firmy kupują hurtowo płyty u dużych dystrybutorów za granicą i sprzedają je gdzie indziej. Jako, że niektórzy wolą o tym wiedzieć, zaznaczamy to. Takie postępowanie nie powinno mieć jednak wpływu na jakość płyt.

Jeśli masz problemy ze sprzedawcą płyt (np. zapłaciłeś, ale nie otrzymałeś płyt), możesz nas poinformować o tym fakcie wysyłając wiadomość na adres [email protected].

Strona: http://www.debian.org/CD/vendors/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam debiana na desktopie/serwera. Nie wiem dlaczego uwazasz ze to system dla serwerow jedynie. Wersja STABLE tak. Ale juz TESTING/SQUEEZE jest jak najbardziej dla Desktopow.

Ubuntu mam na virtualu .. Bo i czasem to potrzebne.. Zaleta Ubuntu jest spolecznosc i rozbudowane tutoriale ktore przeprowadza kazdego przez ten system.

Ktora wersje miales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie zbiedniejesz. Ale nie pomoże to Twórcą w żaden sposób w rozwoju dalszym.

Nie kupując też mu nie pomogę, płacę bo chcę. Może lubię płacić za darmowe rzeczy, co ci do tego?

Nie mam zamiaru sciągnąć, latać po kolegach żeby to nagrać, skoro za kilka złotych mogę mieć to w 24h DHL'em.

A nie lepiej miec za darmo cos co poleca swiat paru tysiecy userow sciagajacych z ftp/torrent? :>

W życiu nie miałem torrenta, i mieć nie będę.

Chcesz zostac kolejnym "idiota", ktory chce kupic linux'a?

Pragnę tego!!!

Z tego co słyszałem, bo pytanie zadałem też na innym forum.

Lepszy będzie Mandriva, a to ze względu na to że więcej programów, w tym PlayOnline, bez którego wolał bym nie mieć komputera.

Da się na Mandriva zainstalować, bez zabaw w czytanie tutków, czy pobierania modyfikacji czy jak się to tam nazywa.

Licze ze ktoś jeszcze doradzi :thumbsup:

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji :)

W grę wchodzi tylko linux, nie mam płyty z Windows'em, znaczy mam. Ale chcę nie chcę muszę mieć legalny system. A nie mam zamiaru dawać kasy na windowsa, bo muszę naprawić auto ;) w pierwszej kolejności.

A komp wymaga formatu na wczoraj ;)

Ja wiem że nie ma to jak łindołs :thumbsup: , ale trudno.

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandriva 2010 - polecam ci ją jest stabilna ładna i dobra do internetu ;)

blog-im.jpg

do tego to nawet 7 się nie równa :)

Powiem tylko że polecam ;)

Jestem używkownikiem linuxa od 4 lat i mnie nie zawiódł jeszcze ;) Używam go na serwery do domowego użytku i niekiedy do gier z windowsa :lol:

Cedega ci każdą gre z windowsa na linuxie uruchomi ;)

A tak wogule polecam KDE jak chcesz żeby też ładnie wyglądał ;)

A i sciągnij ze strony producenta bo niewiadomo co bedzie na tej plycie jak kupisz ;)

Edytowane przez qubasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Właściwie nie instaluję gier, zależy mi na aplikacjach np. Audacity, czy WebServ, podobno na Ubuntu to nie odpali.

A na Mandrive jest to bardzo możliwe, że będzie latać. choć i tak jeszce 100% pewności nie mam.

Mówisz że nie ma problemów z internetem, a jak z przenośnym modemem? USB. Wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.