Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Brak polskich znaków (po przenosinach)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Pomysłów aż nadto znajdziesz na forum. Wszystko, co można było opisać już zostało napisane.

Na dH forum IP.Board działa znakomicie. Przykład masz z góry, bo to forum działa na dH.

Widocznie jest jeszcze jakaś możliwość, której nie zrobiłeś. Poczytaj na forum pod słowami 'kodowanie', 'przenosiny'. Na pewno coś znajdziesz. :thumbsup:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem i naprawiłem częściowo (polskie litery działają w postach nazwach tematów itp)

Pomogło zastosowanie

mysqli_query($this->connection_id, 'SET character_set_connection=latin1');

mysqli_query($this->connection_id, 'SET character_set_client=latin1');

mysqli_query($this->connection_id, 'SET character_set_results=latin1');

mysqli_query($this->connection_id, "SET names latin1;");

W plikach ips_kernel/classDbMysqlClient.php oraz ips_kernel/classDbMysqliClient.php

Jednakże nadal mam znaki zapytania w spolszczeniu co widać na http://blurayforum.pl/index.php

Jak to dziadostwo naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zrób to wcześniej niż później: przekonwertuj bazę danych pod UTF-8. IP.Board 3.x średnio radzi sobie z latin2 (choć można go do tego zmusić), ale to prehistoryczne kodowanie może okazać się za mocnym zawodnikiem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Również pisaliśmy. Niedawno swist podał link do skryptu. Zajrzyj w jego posty i na pewno znajdziesz.

[ + ] masz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie spolszczyć 95 % spolszczenia tą metodą:

Wchodzimy w ACP -> Look & Feel -> Manage Languages i przy English (USA) klikamy Translate Externally... To nam wyeksportuje pliki z tłumaczeniem do folderu translate na serwerze. Każdą paczkę do osobnego pliku. Kopiujemy te pliki w bezpieczne miejsce oraz klikamy Finish And Remove co usunie pliki niczego nie zmieniając.

Teraz robimy to samo z językiem polskim. Następnie z tych dwóch wersji wybieramy sobie te pliki, które nas interesują, czyli *_public_* biorę z języka polskiego, a *_admin_* z angielskiego. Wybrane pliki wrzucam do katalogu translate zaznaczam w External File Translation wszystkie pliki (albo tylko te które chcę zmienić) i klikam Import Selected Files.

W ten sam sposób można też zrobić konwersję kodowania spolszczenia - jeśli pomiędzy Translate Externally... a Import Selected Files zmienimy kodowanie znaków w ustawieniach forum.

Na koniec jeszcze Recache all dla danego języka i gotowe.

UWAGA: Zauważyłem, że Translate Externally... psuje paczki admin_js i public_js - zamiast tłumaczenia zmienia Default Value, więc tych paczek lepiej w ten sposób nie wgrywać.

Jednakże nadal jest błąd w tym miejscu:

c39rlyka73b6yb5cnad.png

Dlaczego tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z powodu Twojego kodowania latin1_swedish_ci. Spróbuj te frazy edytować bezpośrednio w ACP i sprawdź, czy pomogło.

Zwykle pomaga, jednak pewności nie ma i wypada sprawdzić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.