Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

zmiana domeny oraz sciezki


owi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byly tu podobne tematy ale nie w tej kwestii w której ja chcę się dowiedzieć paru rzeczy.

otoż wprowadzam nową markę i zmieniam domenę starego forum wraz z jego sciezką (host ten sam) - czyli ze staradomena.com chce przejsc na nowadomena.com/forum. I teraz moje pytanie - nie chodzi mi o wszelkie zabawy z konfiguracja i cachem bo to nie jest trudne i wielokrotnie robione bylo przy okazji zmiany hostów.

Pytanie mam inne. Na forum jest duzo spisów, wykazów istniejacych tematów na forum. O ile problem ze zmianą domeny załatwię redirectem 301 to co zrobic z contentem?

UPDATE ibf_posts SET post = REPLACE (post,'staradomena.comt','nowadomena.com/forum')

Cos w ten desen czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to przenieść całą zawartość forum pod nową domenę, a adresy z googli przekirować właśnie przekierowaniem 301.

Czyli:

  1. Przerzucasz zawartość FTP do folderu, do którego odnosi się nowa domen, np. nowadomena.pl
  2. Zmieniasz adres w conf_global.php
  3. W starym folderze, np. staradomena.pl, wrzucasz plik htaccess o zawartości:
    RewriteEngine on
    Options +FollowSymlinks
    rewritecond %{http_host} ^staradomena.pl [nc]
    rewriterule ^(.*)$ http://nowadomena.pl/$1 [r=301,nc]

W ten sposób Twoje forum śmiga na nowej domenie, a wszelkie adresy typu staradomena.pl/jakis_content/index.php są automatycznie zamieniane na nowadomena.pl/jakis_content/index.php.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Spróbuj również tego. Jednak przez jakimikolwiek zmianami i operacjami wykonaj testy na kopii bazy i sprawdź, czy wszystko jest OK. Sam z tego kilkukrotnie korzystałem. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amfidiusz, ale nie przeczytałeś tego co napisałem :)

Ja wiem jak zrobić przekierowanie redirect. Nie o to się pytałem :)

Chodzi mi o kwestię tego ze w POSTACH na forum jest dużo wykazów, spisów tematów, odniesień do innych tematów (do tego smaego dorum). Po zmianie domeny te wykazy nie będą działać. Nie chcę ich redirectować bo na nie mam wpływ. Redirect oczywiscie - ale do ludzi przychodzących z google itp. A tutaj przeciez mam mozliwosc zmiany linku więc chciałbym z tego skorzystac..

Dlatego pytam się o sposoby przebudowania contentu :D Czy na przykład mój pomysł byłby dobry?

@ DawPi - juz sprawdzam

edit:

Widzę ze to jest na tej samej zasadzie co mój kod powyzej - czyli mówisz ze mogę sprobowac cos w ten desen? Na wpordpressie robilem takie rzeczy wielokrotnie. Zastanawiam sie tylko czy z Ipb nie bedzie problemu...Niby baza to jest baza bez roznicy co obsluguje,, ale jednak :)

Edytowane przez owi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.