Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jaki polski hosting dla forum?


jasny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z tematem hostingu w Polsce. W zagranicznych serwisach obciążenie jakie generuje moje forum jest akceptowalne... jednak, w momencie kiedy próbuje forum przenieść do jakiejkolwiek firmy w Polsce zaczyna się zgrzytanie zębów. Chciałbym na jak najdalszy plan odsunąć zakup serwera dedykowanego - tym bardziej, że tak jak mówię za granicą nie robią problemów. Czy ze swojej strony możecie polecić firmę, która podejmie się hostingu forum, które generuje transfer 300gb /msc z invision powerboard 3 ?

Pozdrawiam,

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się jakimś VPSem. Polecane są usługi np. http://budgetvps.pl/.

Swoją drogą, dlaczego tylko Polska? W Niemczech można znaleźć o wiele ciekawsze oferty.

Przyznam szczerze, ze mam doswiadczenie tylko z USA, jesli chodzi o zagranice. Jak wyglada kwestia pingów do Niemiec w porównaniu z .pl ? Coś polecasz ?

Przyznam szczerze, ze obawiam się VPS - nie wiem czy słusznie. Kiedyś miałem styczność z RPS ovh i do niczego to sie nie nadaje.

Edytowane przez jasny

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś od nas ma postawione IPB3 na VPSie i ładnie mu to działało. Niemieckie firmy są najczęściej wybierane wśród polskich użytkowników (ba, nawet częściej niż polskie ;)). VPSy znajdziesz na server4you.de (serwerydlaciebie.pl), a wśród tanich dedyków króluje hetzner.

Na dobrego shareda z takim transferem bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie firmy są najczęściej wybierane wśród polskich użytkowników (ba, nawet częściej niż polskie ;))

Masz na to jakieś potwierdzone informacje czy wyssane z palca? Nie koniecznie co niemieckie to lepsze. Lepiej wspierac polskie firmy. Najlepiej niech user poda ile ma pieniedzy. Ja korzystam z dhosting.pl i nie zamienilbym za zadna niemiecka firme!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to jakieś potwierdzone informacje czy wyssane z palca? Nie koniecznie co niemieckie to lepsze. Lepiej wspierac polskie firmy. Najlepiej niech user poda ile ma pieniedzy. Ja korzystam z dhosting.pl i nie zamienilbym za zadna niemiecka firme!!!

Wspierać, nie wspierać. Dla mnie ważna jest jakość/cena. Planuje wydać za msc do 200 zł - jestem w stanie się w tym zamknąć za granicą... z tego co widzę, to pakiet na dhosting.pl, który by mnie interesował to 449zł netto (vps). Za tą cenę mam 1.5 serwera dedykowanego za granicą.

edit.

dodam tylko , że po rozmowach z firmami hostingującymi w polsce.... a wierzcie mi, że w ciągu kilku lat zwiedziłem już kilkanaście... nie mamy co się oszukiwać, większość firm hostingowych to garażówki. Z dhosting nie miałem wcześniej do czynienia, ale jest to nowa firma i może za rok/dwa nie udzwignać docelowej ilosci klientów - takich przypadkow bylo juz mnostwo.

Edytowane przez jasny

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko , że po rozmowach z firmami hostingującymi w polsce.... a wierzcie mi, że w ciągu kilku lat zwiedziłem już kilkanaście... nie mamy co się oszukiwać, większość firm hostingowych to garażówki. Z dhosting nie miałem wcześniej do czynienia, ale jest to nowa firma i może za rok/dwa nie udzwignać docelowej ilosci klientów - takich przypadkow bylo juz mnostwo.

Hehe ,ze ktos korzystal ze slabych firm i sie do nich zrazil nie znaczy,ze teraz bedzie podobnie. Moje pierwsze 4 hostingi to porazka, postanowilem przejsc na dhosting.pl i nie zaluje.Od tamtej pory zadnych problem z serwerem. Nie jest to nowa firma tylko nie robi wokol siebie takie show jak nazwa czy home. Lider w Polsce i jesli chodzi o udzwigniecie klientow to stwierdzenie nietrafne i kompletnie nieuzasadnione. Firma ciagle sie rozwija. Nie bede tutaj nikogo namawial. Mozesz miec hosting nawet w Armenii ;) Jednak nad ta firma warto sie zastanowic.

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A vps to nie jest shared?

Zwiedziłeś kilkanaście firm i nie wiesz, że VPS to Virtual Private Server? ;)

nie mamy co się oszukiwać, większość firm hostingowych to garażówki. Z dhosting nie miałem wcześniej do czynienia, ale jest to nowa firma i może za rok/dwa nie udzwignać docelowej ilosci klientów - takich przypadkow bylo juz mnostwo.

Nie zgodzę się, że to garażówki, to, że trafiałeś na takie firmy, bo pewnie szukałeś super serwera za grosz to normalne, że mogły go prowadzić garażówki.

dHosting.pl nie jest nową firmą:

dhosting.pl to wyspecjalizowany dział firmy COOLING.PL działający od 2002 roku, którego misją jest świadczenie web-hostingu (utrzymywanie serwisów internetowych, kont poczty elektronicznej oraz domen internetowych).

Więcej info.

Tak czy inaczej ceny mają wysokie.

Jeśli mowa o poleceniu czegoś to na pewno nie RPSy z ovh.. Te sieciowe dyski to porażka.

Na polecenie Ci czegoś poczekajmy na jakiegoś naszego guru serwerowego. :a:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy VPS jest zbliżony do hostingu dzielonego. Czyli dzielisz ("share") serwer z innymi użytkownikami. Z tego co wiem, żadna firma nie udostępnia danych na ile osób będzie dzielony jeden serwer. Polskie firmy, w których maksymalnie zatrudnionych jest 10 osób typu progresso.pl, webd.pl , dhosting.pl nie mogą konkurować przejrzystością procedur takich firm jak hetzner , leaseweb, hostgator czy dreamweb. Oferty pl hostingów skierowane są głównie dla osób, które chcą postawić wizytówkę firmy i zgarnąć za to forsę ... i niech mi nikt nie mówi, że nie. Oczywiście możemy wchodzić tutaj w dyskusję, ale nie to jest przedmiotem tego tematu... i osobiście nic nie jest w stanie mnie przekonać do polskich firm krzaków.

Oczywiście nie mówię tutaj o home.pl i nazwa.pl, które są molochami na rynek polski jeśli chodzi o rynek małych stron internetowych. Z home.pl zdarzyło mi się również wylecieć ok 3 lat temu, za zbyt duże obciążenie ichniego serwera włąśnie przez Invision Power Board z bodajże serii 2.0.0.

O samym supporcie nie wspomnę.

Osobiście nigdy nie kupowałem nigdy serwera dedykowanego i nie zależy mi na tym. Chcę po prostu by strona była na serwerze i o nim zapomnieć płacąc miesięczną składkę ;)

Pozdrawiam,

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się jakimś VPSem. Polecane są usługi np. http://budgetvps.pl/.

Widać mało wiesz o poziomie usług bugetvps ( Hitme) skoro mu to polecasz..........

Niemieckie firmy są najczęściej wybierane wśród polskich użytkowników (ba, nawet częściej niż polskie)

Następna ciekawa wypowiedż. Możesz się do niej ustosunkować?? NAJCZĘŚCIEJ wybierana jest polska - blisko to i pingi są niskie. Chociaż u nas trzeba drogo płacić za transfer.

Jeżeli chodzi o hertznert do były jakiś czas temu problemy z pingami dla dostawców internetu z TP. Teraz powiem że już nie wiem jak to jest.

chcesz polski hosting to http://www.beyond.pl/ na pewno wytrzymają z wszystkim

1) trzeba mieć firmę

2) trzeba mieć kasę

Czy ze swojej strony możecie polecić firmę, która podejmie się hostingu forum, które generuje transfer 300gb /msc z invision powerboard 3 ?

Podaj ile miejsca ci potrzebne, jaki panel (Cpanel czy DA) i widełki cenowe :a:

http://www.glowanet.pl

tam masz w zasadzie bez limitów (w zasadzie dlatego żę wszystko ma jakiś limit ;) )

tak przy okazji zna ktoś ich mniej więcej ceny jakie chcą ?

TU masz odpowiedź: http://www.beyond.pl/pl/beyond-company/kontakt

Edytowane przez Marek607

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mało wiesz o poziomie usług bugetvps ( Hitme) skoro mu to polecasz..........

Ja NIC nie wiem o poziomie ich usług. Nigdy nie miałem i nie będę miał VPSa. Ja tylko stwierdzam jaki trend panuje wśród użytkowników.

NAJCZĘŚCIEJ wybierana jest polska - blisko to i pingi są niskie. Chociaż u nas trzeba drogo płacić za transfer.

Bzdura. Pingi do Niemiec nie są dużo wyższe, za to otrzymuje się solidny sprzęt i przede wszystkim support. Polskich dostawców wybierają tylko osoby, które szukają tanich rozwiązań. I tutaj znowu nie jest to moja opinia.

Jeżeli chodzi o hertznert do były jakiś czas temu problemy z pingami dla dostawców internetu z TP.

Jakiś czas temu to Głowanet działał nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że temat schodzi na flame. Jeśli ktoś ma się wypowiadać w tym temacie, to proszę osobę, która posiada ruch rzędu :

- 6mln odsłon /msc

- transfer 300-400gb.

- invision 3.x

I ma doswiadczenie w kwestii hostingow/vps/ czy innych bzudrnych usług, które mają na celu tylko utrzymanie jednej strony.

Oczywisce z obojetne sa dla mnie panele ( może być CP czy cokolwiek innego ), mogę sam konfigurować serwer.

Pozdrawiam, dzieki.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to dawno temu ja polecam hosting Logout.pl Firma naprawde goda polecenia vps za 150zl z DA 135 bez DA za miech ... ;]

w tym procesor 3ghz, min 2gb/max 3gb ramu dysk 250gb, 1tb transferu ;]

Edytowane przez Heniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że temat schodzi na flame. Jeśli ktoś ma się wypowiadać w tym temacie, to proszę osobę, która posiada ruch rzędu :

- 6mln odsłon /msc

- transfer 300-400gb.

- invision 3.x

I ma doswiadczenie w kwestii hostingow/vps/ czy innych bzudrnych usług, które mają na celu tylko utrzymanie jednej strony.

Oczywisce z obojetne sa dla mnie panele ( może być CP czy cokolwiek innego ), mogę sam konfigurować serwer.

Pozdrawiam, dzieki.

Sądzę, że powinieneś zainteresować się oferta dedykowanego hostingu.

Tak naprawdę powinieneś napisać jeszcze o kosztach jakie byłbyś w stanie pokryć. Mniej więcej miesięczne wydatki. Wtedy było by łatwiej dobrać usługę, zaoferować wybór jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Planuje wydać za msc do 200 zł - jestem w stanie się w tym zamknąć za granicą...

Tak naprawdę powinieneś napisać jeszcze o kosztach jakie byłbyś w stanie pokryć. Mniej więcej miesięczne wydatki.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @DawPi nie zauważyłem tego. Do 200 zł. Całkiem przyjemna kwota. Za to można mieć spokojnie dedykowany serwer.

Ja z własnych doświadczeń najbardziej mi OVH nadal pasuje. Oferta znajduje się tutaj: http://kimsufi.pl/ Serwer: Q-1T. Transfer miesięczny: 3 TB

A dokładnie:

* : Instalacja serwera jest darmowa w przypadku płatności za rok z góry. W innym wypadku koszt to : 199 PLN netto (243.99PLN brutto).

**: Po przekroczeniu 3 TB/m-c przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps. Aby ponownie korzystać z pasma 100 Mbps, (lub 1 Gbps z opcją SwitchPort 1G), należy zakupić dodatkowy transfer. 2 TB za 59.99 PLN netto/m-c (73.18 PLN brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wrażenie, że temat schodzi na flame. Jeśli ktoś ma się wypowiadać w tym temacie, to proszę osobę, która posiada ruch rzędu :

- 6mln odsłon /msc

- transfer 300-400gb.

- invision 3.x

I ma doswiadczenie w kwestii hostingow/vps/ czy innych bzudrnych usług, które mają na celu tylko utrzymanie jednej strony.

Oczywisce z obojetne sa dla mnie panele ( może być CP czy cokolwiek innego ), mogę sam konfigurować serwer.

Pozdrawiam, dzieki.

Mów od razu, że szukasz dream-hosta :) 9,99 miesięcznie za wszystko ;)

No dobra.. bez jaj, idź na WHT i daj ogłoszenie, opisz parametry i inne pierdoły, tam Cię wyleczą z marzeń.

btw... webh.pl jak ładnie zagadasz może zaproponuje Ci coś ciekawego, tak jak kiedyś zaproponowali mi, jestem bardzo zadowolona, ale w 2 stówkach się nie mieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów od razu, że szukasz dream-hosta :) 9,99 miesięcznie za wszystko ;)

No dobra.. bez jaj, idź na WHT i daj ogłoszenie, opisz parametry i inne pierdoły, tam Cię wyleczą z marzeń.

btw... webh.pl jak ładnie zagadasz może zaproponuje Ci coś ciekawego, tak jak kiedyś zaproponowali mi, jestem bardzo zadowolona, ale w 2 stówkach się nie mieszczę.

Temat jest nieaktualny, ale dzięki za radę. Z ciekawości odezwę się na wht, jednak mam złe doświadczenia. Swego czasu była moda na wht progresso i kei na wht, więc kupiłem tam usługę. Po kilku dniach obie firmy podziękowały mi za współpracę, z powodu zbyt dużego generowanego obciążenia przez stronę. Dodam tylko, że wtedy moje forum, miało na prawdę śladowe odwiedziny. Większość z ludzi na wht, to teoretycy... dlatego piszę tutaj, do ludzi, którzy mają doświadczenie. 200 zł za hosting miesięcznie to dużo.

Pozdrawiam,

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę prawie 4 stówy m-c. Też mam duże forum. Najpierw wywalili mnie z home.pl później próbowałam w ovh i kilku innych firmach.

Webh nie ma rewelacyjnych opinii na WHT, to firma która budzi wiele kontrowersji wśród internetowych trolli, ale są na tyle płynni, że udało mi się wynegocjować z nimi takie opcje i usługi, że i ja jestem zadowolona i webh chyba też. Ale takie rzeczy trzeba ustalać zanim się zamówi serwer, indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.