Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Czy wasi użytkownicy też nie lubią Invision Powerboard 3.x ?


jasny

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Czy Wasi użytkownicy też nie lubią Invision Powerboard 3.x ? Na podstawie "wskaźnika odrzuceń" , po zmianie z wersji 2.x na 3.x wskaźnik odrzuceń wzrósł od średni 31% do 40%.

Jak to wygląda u Was ?

Pozdrawiam

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrych słów używasz, ale brak Ci argumentacji.

Więc pytanie brzmi: dlaczego odrzucają?

ech wstrzymam się. od komentarza.

Pavulon:

Poziom użytkowników miej więcej na tym samym poziomie. Mam dość dużą wariancję.

Edytowane przez jasny

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

ech wstrzymam się. od komentarza.

Ojej. :o Może jednak?

Poziom użytkowników miej więcej na tym samym poziomie. Mam dość dużą wariancję.

Masz dość dużą średnią?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej. :o Może jednak?

Masz dość dużą średnią?

Tak, dość dużą.

Próbka z 3.x - 15.11.2009 - dzisiaj - 38,22%

Próbka z 2.x - 1.01.2009 - 1.11.2009 - równo 31%

kosz

Tak, możecie sobie pisać 'kosz' i inne tego typu wywody. Fakt faktem jest, że na moim forum w wersji 2.x można było na podstawie danych historycznych wykreślić stały wzrost. Wzrost dalej jest, ale w dniu aktualizacji 10% wszystko poszło w dół, odsłony, odwiedziny itd.

Można oczywiście zadać pytanie 'dlaczego', ale mam wrażenie że ten temat wyląduje w koszu, ze względu na to, że nie jest zbyt pochlebny jeśli chodzi o IPB w nowej wersji.

Do tej pory jestem byłem zadowolony z tego forum, ale poziom dyskusji, w której mówimy sobie "ojeju", "kosz" czy inne, jest po prostu na poziomie piaskownicy... i nie wydaje mi się, że znajdę tutaj partnerów do rozmowy jeśli chodzi o konstruktywne rozwiązanie tego problemu.

Tyle ode mnie. Może być kosz.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, możecie sobie pisać 'kosz' i inne tego typu wywody.

Leo napisał swoją opinię, ale po luźnej rozmowie w SB stwierdził, że się na nas obrazi i chyba zedytował wszystkie swoje dzisiejsze posty ( tam gdzie ma jeszcze prawa do tego ). Więc to nie miało być do tego, że ten temat ma wylądować w koszu.

Można oczywiście zadać pytanie 'dlaczego', ale mam wrażenie że ten temat wyląduje w koszu, ze względu na to, że nie jest zbyt pochlebny jeśli chodzi o IPB w nowej wersji.

Złe masz wrażenie. Choćbyś nie wiadomo jak pluł na nową wersję, to jeśli będą to rozsądne argumenty i spokojna rozmowa to miej pewność, że nikt nigdy takich tematów nie skasuje.

Do tej pory jestem byłem zadowolony z tego forum, ale poziom dyskusji, w której mówimy sobie "ojeju", "kosz" czy inne, jest po prostu na poziomie piaskownicy...

Na poziomie piaskownicy jest brak odpowiedzi na proste pytania, a zastępowanie ich zwrotem 'bez komentarza'. Starałem się 'wejść' w dyskusję poznając Twoje argumenty, ale zbyłeś się ww. zwrotem, więc jak mam nie pisać 'ojeju', skoro mnie do tego niejako zmuszasz?

i nie wydaje mi się, że znajdę tutaj partnerów do rozmowy jeśli chodzi o konstruktywne rozwiązanie tego problemu.

Nie pisałeś o problemie.. Z racji działu, jako wybrałeś wywnioskowałem, że chcesz porozmawiać, poznać opinie innych administratorów, a nie rozwiązywać jakiegoś, bliżej nieokreślonego, problemu.

Problemem zatem są Twoi użytkownicy - grupa ludzi z silnymi przyzwyczajeniami, które trzeba zmienić. Ot co.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo napisał swoją opinię, ale po luźnej rozmowie w SB stwierdził, że się na nas obrazi i chyba zedytował wszystkie swoje dzisiejsze posty ( tam gdzie ma jeszcze prawa do tego ). Więc to nie miało być do tego, że ten temat ma wylądować w koszu.

Złe masz wrażenie. Choćbyś nie wiadomo jak pluł na nową wersję, to jeśli będą to rozsądne argumenty i spokojna rozmowa to miej pewność, że nikt nigdy takich tematów nie skasuje.

Na poziomie piaskownicy jest brak odpowiedzi na proste pytania, a zastępowanie ich zwrotem 'bez komentarza'. Starałem się 'wejść' w dyskusję poznając Twoje argumenty, ale zbyłeś się ww. zwrotem, więc jak mam nie pisać 'ojeju', skoro mnie do tego niejako zmuszasz?

Nie pisałeś o problemie.. Z racji działu, jako wybrałeś wywnioskowałem, że chcesz porozmawiać, poznać opinie innych administratorów, a nie rozwiązywać jakiegoś, bliżej nieokreślonego, problemu.

Problemem zatem są Twoi użytkownicy - grupa ludzi z silnymi przyzwyczajeniami, które trzeba zmienić. Ot co.

Paląc papierosa przed komputerem, doszedłem do wniosku, że chyba musze troche z dystansem podejść do tematu. Intencją tematu, jest wymiana doświadczeń po migracji z 2. do 3. Nie ukrywam rozczarowania, wkurwienia, ojeju, czy jakkolwiek inaczej wyrażonego niepokoju spowodowanym moim głupim usprawnieniem forum. Miałem wielkie oczekiwania co do wersji 3.0. testowałem ją przed wdrożeniem na forum, jednak nie spodziewałem się aż takiej porażki.

Może to są tylko moje odczucia... jednak chciałbym, aby w tym temacie wypowiedzieli się Ci, którzy mają troszkę doświadczenia w tym temacie. Z mojej strony jestem lojalnym użytkownikiem IPB - ponad 3 lata. Każdy, kto przerabiał temat prowadzenia forum przez tak długi okres czasu, wie jaka to jest praca - tym bardziej, że chyba nikt z nas nie robił tego z innych powodów niż samej pasji.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Teraz rozmawiamy normalnie! :o

Moje forum jest tylko to, jednak administruję kilkoma innymi i muszę powiedzieć, że użytkownicy szybko podchwycili nowe IP.Board. System prywatnych rozmów, lepsza moderacja, nowy wygląd profilu, kategorii, ogólnie forum..

Ah, i jeszcze jedna pewna prawidłowość: im na forum są ludzie starsi tym gorzej znieśli zmianę, jednak zrozumieli, że na tym polega rozwój.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzę same plusy w IPB 3 Oo

a że zawsze jest tak że polakowi 'nowe' nie podchodzi to już jakieś schorzenie narodowe, rozumiem dizajn do d*py ale żeby funkcjonalność lepszą krytykować :)

zresztą chyba aż tak trudno nie jest przerobić wyglądało IPB 3 aby było podobne do starszej wersji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... ale teoretyzujecie. Każda zmiana niesie za sobą niechęć użytkowników. Czy to zmiana skryptu, czy grafiki, czy funkcjonalności. Z siłą przyzwyczajenia nie wygracie. Porównajcie sobie te Wasze magiczne wskaźniki odrzuceń po tym samym okresie używania. Używaliście IPB 2.3.6 przez rok? Porównajcie ze statystykami po roku uzywania IPB3. Inaczej nie ma to sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jako administratorzy widzimy to jako ulepszenie i pójscie w stronę nowoczesności. Ale niestety to co dla nas na + to dla innych już nie.

Bo było ,,pokaż nieprzeczytane posty" a jest teraz ,,Pokaż nową zawartość" , bo widok profilu i nawigacja była inna ( zazwyczaj poprzednia była o niebo lepsza......)

Niestety nie wszystkim da radę dogodzić. Ja zawsze używam prostego argumentu: Skoro wersja przestaje być wspierana więc i jej bezpieczeństwo będzie coraz mniejsze.

To nieraz zadziała.

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... ale teoretyzujecie. Każda zmiana niesie za sobą niechęć użytkowników.

I tu się zgodzę, nawet jeśli jest lepiej... To na początku pojawiają się komentarze typu "ale syf", "coście zrobili z tą stroną..."

Wskaźnik odrzuceń to jeszcze nie dowód na to że strona się nie podoba.

Może źle trafiona kampania reklamowa, mailing czy coś w tym stylu. Po prostu nowi użytkwonicy mogą być treścią nie zainteresowani. Dużo tez robi skin.

W dwójce może miałeś ładniejszy, może podobał się im bardziej... Ja wątpię że przejście na 3.x odrzuca userów, jak dla mnie wygląda 100% lepiej niż 2.x

Nigdy nie patrzę na wskaźnik odrzuceń swoich stron, zawsze liczy się dla mnie ilość nowych rejestracji w danym dniu, jeśli nie spada jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.