Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Przeniesienie forum, hosting


Cxz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje forum, pod adresem depresja.ws, rozrosło się. Obecny plan hostingowy (hosting progreso.pl) oraz skrypt PunBB przestają wystarczać. Chcę przerzucić forum na IP.Board, w związku z tym mam kilka pytań.

Jaki hosting? Forum ma 138 tysięcy postów, 3790 użytkowników, użytkowników online jak na razie max. 50, ale może to wzrosnąć. Baza liczy sobie 160MB, a transfer jest na poziomie 10GB miesięcznie. Chciałbym się zamknąć w 100 zł miesięcznie, chcę też uniknąć serwera dedykowanego.

Druga sprawa - czy jest jakaś bezpolesna możliwość przeniesienie bazy PunBB do IP.Board? Jeśli nie, czy ktoś potrafiłby to dla mnie zrobić i ile kosztowałaby mnie taka przyjemność?

Z góry dziękuję za pomoc!

Cxz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki hosting? Forum ma 138 tysięcy postów, 3790 użytkowników, użytkowników online jak na razie max. 50, ale może to wzrosnąć. Baza liczy sobie 160MB, a transfer jest na poziomie 10GB miesięcznie. Chciałbym się zamknąć w 100 zł miesięcznie, chcę też uniknąć serwera dedykowanego.

Personal+ w dhostingu spokojnie Ci wystarczy. Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na promocję strony.

Druga sprawa - czy jest jakaś bezpolesna możliwość przeniesienie bazy PunBB do IP.Board? Jeśli nie, czy ktoś potrafiłby to dla mnie zrobić i ile kosztowałaby mnie taka przyjemność?

Istnieją narzędzia pozwalające na konwersję różnych skryptów do IPB3. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach, to skontaktuj się z Dawidem (http://ipslink.pl/) - na pewno pomoże :)

Tutorial

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Personal+ w dhostingu spokojnie Ci wystarczy. Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na promocję strony.

Powiem tak - mam hostingi w nazwa.pl, kei.pl, dhosting.pl i jeśli już skłaniałbym się ku dwóm pierwszym. Personal+ raczej nie wystarczy, ponieważ transfer na teraz jest na poziomie 350GB rocznie (edycja: coś pokręciłem, transfer to oczywiście 120GB rocznie, więc jako taki wystarczy), a będzie rósł. Poza tym z doświadczenia wiem, że transfer nie jest problemem, problemem są limity na obciążenie procesora, czy ilość zapytań do bazy.

No nie wiem... może w dhosting ich nie ma, choć w to nie chce mi się wierzyć. Przykładowo - w kei.pl mam transfer na poziomie 12GB miesięcznie (czyli niecałe 10% pakietu 125GB), natomiast obciążenie CPU jest ok. 4,5% i podchodzi już pod maksymalny poziom 5%. Tak samo w nazwa.pl - tam też wykorzystuje w niewielkim stopniu gigantyczny transfer, natomiast ledwo mieszczę się w normie pod względem zapytań do bazy i innych.

Więc wydaje mi się, że na Personal+ nie da rady, następny pakiet to już wydatek ponad 1000 zł rocznie, transferu na jakiś czas wystarczy, ale boje się o inne ograniczenia.

Istnieją narzędzia pozwalające na konwersję różnych skryptów do IPB3. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach, to skontaktuj się z Dawidem (http://ipslink.pl/) - na pewno pomoże :)

Tak, patrzyłem. Jednak z podanej listy wynika, że konwerter IP.Board nie obsługuje mojego PunBB.

Edytowane przez Cxz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

w dHostingu nie ma tego limitu zapytań do bazy, który jest np. w nazwa.pl lub home.pl. Posiada również większe limity obciążeniowe. To serwery dla tzw. biznesu, czyli najpierw jakość, a dopiero potem cena.

Tak, patrzyłem. Jednak z podanej listy wynika, że konwerter IP.Board nie obsługuje mojego PunBB.

Damy radę, spokojnie. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Personal+ raczej nie wystarczy, ponieważ transfer na teraz jest na poziomie 350GB rocznie

Moje forum generuje 6 razy więcej transferu (i zapewne obciążenia) i w zupełności wystarcza mi Personal bez plusa.

Przez nazwę przechodziłem, podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje forum generuje 6 razy więcej transferu (i zapewne obciążenia) i w zupełności wystarcza mi Personal bez plusa.

Przez nazwę przechodziłem, podziękowałem.

Generuje ponad 2000 GB transferu i wystarcza ci konto, które ma limit ustawiony na 150GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba dojrzałem do decyzji. Forum przenoszę na dhosting. Nie będę konwertował bazy. Stare forum umieszczę tak jak jest, pod adresem: archiwum.depresja.ws jako zamknięte archiwum. Pod główną domeną postawię świeże forum na ipb. Chcę dokupić dwa dodatki - galerię i moduł blogów. Czy uważacie, że jest jeszcze coś, co mogłoby się przydać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czy uważacie, że jest jeszcze coś, co mogłoby się przydać?

A co potrzebujesz jeszcze na forum? Masz system plików do pobierania?

P.s. jeśli nie sprawi Ci to problemu, to bym prosił o zakup z tego linku licencji - Ciebie to nic nie kosztuje więcej. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forum zmieniło skrypt na IP.Board i serwer na dhosting. Chciałem tutaj serdecznie podziękować DawPi'emu, który podjął się konwersji i przeniesienia. 140 tysięcy postów i ponad 3800 użytkowników przeniesione jak z płatka, szybko, bez problemów. Naprawdę bardzo profesjonalna robota :blink: Funkcjonalność samego skryptu - doskonała, jestem bardzo zadowolony z wyboru. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.