Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: 2tb/msc z ipb ... jaki dedyk ? :)


jasny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Super IPB wykręciło 2000gb ( słownie - 2 tysiące gigabajtów ) transferu miesięcznie, w związku z tym zmuszony jestem kupić dedyka. :a: Czy macie jakieś doświadczenia z dedykami? Jakie firmy polecacie? Jakie minimalne wymagania sprzętowe byłyby polecane na ruch rzędu 5 120 958 odsłon miesięcznie ? Jakieś sugestie z Waszej strony ?

Pozdrawiam serdecznie :unsure:

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

tak, taki opis klienta jest bardzo pożyteczny. Wiadomo, że firmy wyrażają same 'ohy ahy', a to klient ma to ocenić. :unsure:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bardzo szybko oczekiwałeś odpowiedzi. Kimsufi będzie Ci działało zależnie od tego jak radzisz sobie z konfiguracją serwera albo jeżeli wynajmiesz sobie administratora. Tak na prawdę nie określiłeś budżetu miesięcznego jakim dysponujesz aby ocenić, która oferta dla Ciebie była by odpowiednia.

Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bardzo szybko oczekiwałeś odpowiedzi. Kimsufi będzie Ci działało zależnie od tego jak radzisz sobie z konfiguracją serwera albo jeżeli wynajmiesz sobie administratora. Tak na prawdę nie określiłeś budżetu miesięcznego jakim dysponujesz aby ocenić, która oferta dla Ciebie była by odpowiednia.

Z konfiguracją nie powinno być większych problemów. Generalnie z mojego punktu widzenia im taniej tym lepiej.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak podchodzisz do tego. No to faktycznie wybór kimsufi akurat w tej sprawie był odpowiedni. Czy spełni jednak wymagania Twoje i użytkowników to sprawa inna ;]

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie ? Wszyscy na tym forum chyba wiedzą, że fora nie generują dużych zarobków i o "Profesjonalnych" serwerach można sobie pomarzyć.

PS. Czekam na serwer. Zobaczymy (;

Edytowane przez jasny

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że ma to być "budżetówka":

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,ECO_Serwer_4.0.html

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,Power_Serwer_4.0.html

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,Power_Serwer_6.0.html

Jedyne o co się martwisz to obciążenie maszyny, ale po wyłączeniu niepotrzebnych usług maszyny powinny wytrzymać. Kierował bym się raczej ku "Power Serwer" z racji że mamy tutaj wydajniejsze procesory. Co do samej serwerowni, to myślę że spełni Twoje oczekiwania w 100%. Jeśli chodzi o Polskie to jeśli mówić o przyziemnych cenach: LiveNet.pl, SuperHost.pl - któraś z opcji "Midi Serwer", taki C2D/i5 - tudzież Beyond.pl ale tutaj nie mam informacji o cenach bo nie interesuję się tą DC.

Edytowane przez Portek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że ma to być "budżetówka":

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,ECO_Serwer_4.0.html

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,Power_Serwer_4.0.html

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,Power_Serwer_6.0.html

Jedyne o co się martwisz to obciążenie maszyny, ale po wyłączeniu niepotrzebnych usług maszyny powinny wytrzymać. Kierował bym się raczej ku "Power Serwer" z racji że mamy tutaj wydajniejsze procesory. Co do samej serwerowni, to myślę że spełni Twoje oczekiwania w 100%. Jeśli chodzi o Polskie to jeśli mówić o przyziemnych cenach: LiveNet.pl, SuperHost.pl - któraś z opcji "Midi Serwer", taki C2D/i5 - tudzież Beyond.pl ale tutaj nie mam informacji o cenach bo nie interesuję się tą DC.

//wycięte by DawPi

Wnioskuje o natychmiastowego bana dla tego człowieka.

Nie ma to jak polecać beyond.pl dla klienta który szuka czegoś taniego :unsure:

idąc tym tropem polecam wdc.pl.

Szybko podjąłeś decyzję więc nawet nie mam co ci pisać gdzie masz szukać :a:

Ciężko odfiltrować wszystkie głupoty. :a: Podzielę się sprawdzianem, jak tylko przeniosę mój mały bałagan :a: Jak coś to możesz polecić na przyszłość. Będę musiał i tak wykupić drugi serwer niebawem ;)

Pozdrawiam,

Edytowane przez DawPi
Brak kultury

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I tak oto zarobiłeś ostrzeżenie. Proszę nie kontynuuj tutaj tego wątku. W razie obiekcji zapraszam na PM. Niezwykle rzadko daję ostrzeżenia, ale jeśli ktoś używa wyrażeń z rynsztoku, bo nie potrafi inaczej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto zarobiłeś ostrzeżenie. Proszę nie kontynuuj tutaj tego wątku. W razie obiekcji zapraszam na PM. Niezwykle rzadko daję ostrzeżenia, ale jeśli ktoś używa wyrażeń z rynsztoku, bo nie potrafi inaczej.

Masz rację, niech ktoś posłucha się tej rady co to jest 2400 zł w tą czy w tamtą.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie ? Wszyscy na tym forum chyba wiedzą, że fora nie generują dużych zarobków i o "Profesjonalnych" serwerach można sobie pomarzyć.

PS. Czekam na serwer. Zobaczymy (;

Tak. Tak się składa że moje forum opiera się o serwer dedykowany. Do tego mam przyjemność parę administrować. Fakt, że na ogół fora nie generują dochodów zbyt dużych, jednak zgrana ekipa jest w stanie spokojnie utrzymać serwer dedykowany. Patrząc na ilość generowanego trafiku uważam, że nie cena powinna być pierwszeństwem. Nie wiem jednak skąd taki traffic ponieważ nie znam contentu Twojego forum ani tego co forum ma, jakich używa dodatków etc. A pod tym względem też należy patrzeć. Bo różne rzeczy, generują różne obciążenie.

Zakładając że ma to być "budżetówka":

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,ECO_Serwer_4.0.html

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,Power_Serwer_4.0.html

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_dedykowany,Power_Serwer_6.0.html

Jedyne o co się martwisz to obciążenie maszyny, ale po wyłączeniu niepotrzebnych usług maszyny powinny wytrzymać. Kierował bym się raczej ku "Power Serwer" z racji że mamy tutaj wydajniejsze procesory. Co do samej serwerowni, to myślę że spełni Twoje oczekiwania w 100%. Jeśli chodzi o Polskie to jeśli mówić o przyziemnych cenach: LiveNet.pl, SuperHost.pl - któraś z opcji "Midi Serwer", taki C2D/i5 - tudzież Beyond.pl ale tutaj nie mam informacji o cenach bo nie interesuję się tą DC.

Szczerze mówiąc w momencie kiedy nie oczekujemy pingu ~20-30 to polskie serwerownie nie są według mnie często dobrym rozwiązaniem. Wtedy raczej OVH bądź Hetzner Z drugiej strony jak zależy nam na dobrej obsłudze technicznej dostępnej 24/7 to w zasadzie takie oczekiwania spełnią tylko polskie DC z racji tego, że porozumieć idzie się z nimi w prosty bardzo sposób, oraz o wiele łatwiej można niektóre rzeczy załatwić.

Wybranie beyond.pl jako DC to tak jakbyśmy dla strony w HTML kupili dedyka :unsure: Beyond to kierunek dla dużych projektów oraz dla rozbudowanych zestawów serwerowych. A nie dla osób prywatnych i pojedynczych serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak się składa że moje forum opiera się o serwer dedykowany. Do tego mam przyjemność parę administrować. Fakt, że na ogół fora nie generują dochodów zbyt dużych, jednak zgrana ekipa jest w stanie spokojnie utrzymać serwer dedykowany. Patrząc na ilość generowanego trafiku uważam, że nie cena powinna być pierwszeństwem. Nie wiem jednak skąd taki traffic ponieważ nie znam contentu Twojego forum ani tego co forum ma, jakich używa dodatków etc. A pod tym względem też należy patrzeć. Bo różne rzeczy, generują różne obciążenie.

Szczerze mówiąc w momencie kiedy nie oczekujemy pingu ~20-30 to polskie serwerownie nie są według mnie często dobrym rozwiązaniem. Wtedy raczej OVH bądź Hetzner Z drugiej strony jak zależy nam na dobrej obsłudze technicznej dostępnej 24/7 to w zasadzie takie oczekiwania spełnią tylko polskie DC z racji tego, że porozumieć idzie się z nimi w prosty bardzo sposób, oraz o wiele łatwiej można niektóre rzeczy załatwić.

Wybranie beyond.pl jako DC to tak jakbyśmy dla strony w HTML kupili dedyka :unsure: Beyond to kierunek dla dużych projektów oraz dla rozbudowanych zestawów serwerowych. A nie dla osób prywatnych i pojedynczych serwerów.

W ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem mały research tego co mamy w zasięgu cenowym... i powiem szczerze, że mocno się rozczarowałem. Spodziewałem się, że znalezienie serwera dedykowanego za 50euro miesięcznie nie będzie wielkim wyczynem... a jednak.

Hetzner :

Tydzień czasu na przygotowanie serwera. Brak informacji na temat limitu transferu - przekierowali mnie na inny numer i podczas tego pytania siadła mi komórka - odpuściłem bo potrzebuje serv na teraz, bo sprawa jest krytyczna. Ponadto dość słabe parametry serwerów. W tych fajniejszych droga opłata aktywacyjna.

Leaseweb :

Początkowo mój faworyt ze względu na doświadczenie z webd.pl, który hostuje tam swoje serwery. Byłem kiedyś zadowolony z ich stabilności... jednak ceny... Ceny kształtują się sensownie przy zakupie na dłuższy okres - płatność z góry. Odpada.

Server4you.de :

Cycuś, opłaty miesięczne, cena przyzwoita, parametry ok... ale ukryty haczyk... którego nie ma w oferce. Quota na ruch 75GB na dzień, po przekroczeniu server down - brak możliwości rozszerzenia transferu - informacja potwierdzona telefonem. Na szczęście można cancelować zamówienie.

kimsufi.pl :

To wziąłem i7-2T . Mimo złych doświadczeń z RPS'ami w OVH, sprawdzam. Polecane przez znajomych... zobaczymy... nie spodziewam się rewelacji

Inne serwery w .pl :

Generalnie to co jest w Polsce to usługi garażowe prowadzone przez pojedyńcze osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ceny jak za zborze, 2,3 krotnie wyższe niż za granicą. Serwery z pięknymi pingami, jednak z supportem tylko wtedy gdy właściciel DC nie śpi. Jakbym miał coś zarabiającego sensowne pieniądze - to wszedł bym bez zastanowienia.

Dodacie coś od siebie ? :a:

Edytowane przez jasny

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem mały research tego co mamy w zasięgu cenowym... i powiem szczerze, że mocno się rozczarowałem. Spodziewałem się, że znalezienie serwera dedykowanego za 50euro miesięcznie nie będzie wielkim wyczynem... a jednak.

Hetzner :

Tydzień czasu na przygotowanie serwera. Brak informacji na temat limitu transferu - przekierowali mnie na inny numer i podczas tego pytania siadła mi komórka - odpuściłem bo potrzebuje serv na teraz, bo sprawa jest krytyczna. Ponadto dość słabe parametry serwerów. W tych fajniejszych droga opłata aktywacyjna.

Tutaj się nie zgodzę. Wszystko na stronie dobrze opisane:

*There are no charges for overage. We will permanently restrict the connection speed to 10 MBit/s if more than 2000 GB/month are used. 100 MBit/s speed can be optionally restored by committing to pay 14,90 € (incl. VAT) per additional TB used. More information

Fakt, że opłata instalacyjna mała nie jest, jednak mają niezły support i można się z nimi dogadać. Tutaj fakt że zbyt niski trafic dla Ciebie w cenie jest. Za to cena za TB niższa niż w OVH.

Leaseweb :

Początkowo mój faworyt ze względu na doświadczenie z webd.pl, który hostuje tam swoje serwery. Byłem kiedyś zadowolony z ich stabilności... jednak ceny... Ceny kształtują się sensownie przy zakupie na dłuższy okres - płatność z góry. Odpada.

Tutaj mam niewielką styczność. Raczej nie jest to serwerownia w której wybieram. No chyba, że osoba jest uparta i zdecydowana właśnie na nią.

Server4you.de :

Cycuś, opłaty miesięczne, cena przyzwoita, parametry ok... ale ukryty haczyk... którego nie ma w oferce. Quota na ruch 75GB na dzień, po przekroczeniu server down - brak możliwości rozszerzenia transferu - informacja potwierdzona telefonem. Na szczęście można cancelować zamówienie.

Bardziej od niej wolę strato.de ;]

kimsufi.pl :

To wziąłem i7-2T . Mimo złych doświadczeń z RPS'ami w OVH, sprawdzam. Polecane przez znajomych... zobaczymy... nie spodziewam się rewelacji

Tutaj co do RPS. Te serwery według mnie na niewiele się nadają. Chociaż obecnie ta usługa się poprawia i szczerze mówiąc trzeba będzie w najbliższym czasie znów dokonać testów. Na upartego można postawić na tym serwer gier, one na ogół nie wymagają zbyt szybkiego dostępu do dysku.

i7-2T. Dobry sprzęt jednak zależnie od tego jak szybko rośnie trafic Twój należało się jednak zastanowić czy to dobre wyjście. W końcu takie narzucają ograniczenia:

** : Transfer jest nielimitowany. Po przekroczeniu 3 TB /m-c, przepustowość jest zmnejszana do 10 Mbps. Opcjonalnie,przepustowość 100 Mbps (lub 1Gbps jeżeli posiadasz SwitchPort 1G) może zostać przywrócona po zakupie dodatkowych TB transferu. 59,99PLN netto 73,20PLN brutto) za 1 TB transferu dodatkowego.

Nadal nie ocenię jednak wyboru i czy nie lepiej by było iść w kierunku jednak oferty na stronie ovh.pl. Tutaj musiałbym poznać szczegóły dotyczące forum.

Inne serwery w .pl :

Generalnie to co jest w Polsce to usługi garażowe prowadzone przez pojedyńcze osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ceny jak za zborze, 2,3 krotnie wyższe niż za granicą. Serwery z pięknymi pingami, jednak z supportem tylko wtedy gdy właściciel DC nie śpi. Jakbym miał coś zarabiającego sensowne pieniądze - to wszedł bym bez zastanowienia.

Tutaj się akurat nie mogę zgodzić. Tylko część usług jest typu garażowej. Cześć jednak oferuję całkiem niezłe warunki. Jednak wtedy należy oczekiwać wyższej ceny za serwer.

Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hetzner nie polecam - ostatnio mają jakąs dziwną politykę wobec polaków.

Myśle iż kimsufi był dosyć dobrym wyborem - ostatnio malo kto mna nich narzeka,a i serwery za dobrą cenę.

z polskich to napisz do najdmen.pl - może coś ci zaproponują w polsce o przyzwoitych parametrach :unsure:

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hetzner nie polecam - ostatnio mają jakąs dziwną politykę wobec polaków.

Myśle iż kimsufi był dosyć dobrym wyborem - ostatnio malo kto mna nich narzeka,a i serwery za dobrą cenę.

z polskich to napisz do najdmen.pl - może coś ci zaproponują w polsce o przyzwoitych parametrach :unsure:

Następny... Co to znaczy "politykę wobec Polaków"?

Z najdmen.pl rozmawiałem. Rzeczowy facet, jednak 2tb 500zł netto. Także zapomnij.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę , bo od 2 dni testuje serwer...

Wziąłem :

Kimsufi i7-2T

4x 2x 2.66+ GHz

8 GB ram

dysk 2 x 1 TB

RAID 0/1

1 Gbps

Podsumowanie:

ks3xxx:~# w

01:07:10 up 9:37, 1 user, load average: 0,36, 0,28, 0,22

ks3xxx:~# free

total used free shared buffers cached

Mem: 8183736 5217260 2966476 0 152168 4187436

-/+ buffers/cache: 877656 7306080

Swap: 0 0 0

ks3xxx:~#

system, debian 64bit.

Serwer chodzi jak marzenie. Na razie testowane przy 1k userów online.

Pozdrawiam i polecam,

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.