Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

QUO VADIS IP.BOARD?


maxx

Rekomendowane odpowiedzi

Grzebałem ostatnio w wersji 2.3.6 i pomyślałem sobie: ale to był fajny skrypt. Wydanie 3.x nafaszerowane jest gadgetami: twittery, facebooki, multimedia blablabla, a wiele funkcji znanych z 2.3.6 poszło się z niewiadomych powodów "huśtać"

Np. nie ma opcji kliknięcia w widoku forum w ilość odpowiedzi, aby zobaczyć kto pisał, w PW praktycznie nie ma sortowania - wyszukiwarka PW nie wyszukuje po nicku, są kłopoty z multimoderacją, ciągle nierozwiązany problem z wykluczaniem się hooków, no i te z 3.0 nie pasują do 3.1, pomijając już fakt, że po 1.5 roku ilość modyfikacji, aplikacji, hooków czy jak to tam zwać jest ułamkiem tych pod 2.3.

Wyszukiwarka dalej pozostawia wiele do życzenia, skrypt napakowany jest js-ami, a cytowanie rozrzuconych po różnych forach postów jest praktycznie niemożliwe, że o selektywnym nie wspomnę. Łączenie, dzielenie i przenoszenie tematów też jest spaprane.

No i zupełnie dobija mnie i moich moderatorów sposób działania raportów i "Centrum Raportowania" - to jest dopiero bubel!

A na forum, na którym pojawia się kilkaset postów dziennie narzędzia moderacyjne są b. ważne.

No i tu zaczynam się zastanawiać czy producent wie dokąd zmierza i co chce z IP.BOARD zrobić. Bo szczerze powiedziawszy mnie się ten kierunek ni chu chu nie podoba.

Forum to forum - liczy się treść i funkcjonalność, a nie możliwość wlepiania filmików z youtube jednym kliknięciem, podczas kiedy znalezienie czegoś w skrzynce PW graniczy z cudem.

Wychodzi na to, że zamiast zajmować się rozwijaniem forum pod względem merytorycznym ciągle trzeba dłubać w silniku, aktualizować skrypt, potem kombinować z hookami, poprawiać skin itd... I wychodzi że dłużej siedzę tutaj i na forum IPS-u niż na własnych forach.

Prawdę mówiąc mam tego powoli dość.

Sorry za nieskładną może wypowiedź, ale musiałem to z siebie wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. nie ma opcji kliknięcia w widoku forum w ilość odpowiedzi, aby zobaczyć kto pisał

A to:

s2u.jpg

:)

Wyszukiwarka dalej pozostawia wiele do życzenia

Faktycznie :) Jak dla mnie to nic sie nie zmieniło po za możliwością wyboru miejsca szukania.

skrypt napakowany jest js-ami

A przez to ociężały, true true.

No i tu zaczynam się zastanawiać czy producent wie dokąd zmierza i co chce z IP.BOARD zrobić.

Chyba najlepsze jest tu porównanie Windowsa XP (za ipb 2.x) i np. Viste (za 3.x), czyli wygląd jest ważniejszy, takie ja wrażenie odniosłem.

Co więcej, nie podoba mi sie to że IPS nam narzuca jaką wesje powinniśmy wybrać, bo przecież v2 nie jest już wspierany.

IMO powinien być wybór pomiędzy ipb 2.x a ipb 3.x.

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

to prawda, IP.Board przeszedł gruntowną przebudowę, zostały dodane opcje, zostały usunięte.. Jednak wg mnie wszystko wyszło na plus, w szczególności tworzenie aplikacji i rozszerzeń. Ahh...

Grzebałem ostatnio w wersji 2.3.6 i pomyślałem sobie: ale to był fajny skrypt. Wydanie 3.x nafaszerowane jest gadgetami: twittery, facebooki, multimedia blablabla,

Wszystkie można wyłączyć..

w PW praktycznie nie ma sortowania - wyszukiwarka PW nie wyszukuje po nicku,

Po co to?

są kłopoty z multimoderacją,

Jakie?

no i te z 3.0 nie pasują do 3.1,

I tak i nie.. Nie wszystkie..

pomijając już fakt, że po 1.5 roku ilość modyfikacji, aplikacji, hooków czy jak to tam zwać jest ułamkiem tych pod 2.3.

Może wynika to z faktu, że teraz IP.Board ma więcej opcji? :)

Wyszukiwarka dalej pozostawia wiele do życzenia,

Wg mnie jest o niebo lepiej..

że o selektywnym nie wspomnę.

To nigdy nie była wbudowana opcja..

Łączenie, dzielenie i przenoszenie tematów też jest spaprane.

Co dokładnie?

No i zupełnie dobija mnie i moich moderatorów sposób działania raportów i "Centrum Raportowania" - to jest dopiero bubel!

Wg mnie jest OK. dlaczego bubel?

I wychodzi że dłużej siedzę tutaj i na forum IPS-u niż na własnych forach.

Ja tutaj prawie nic nie grzebię, nie naprawiam, do ACP zaglądam najczęściej, jak muszę komuś napisać gdzie ma co zmienić czy włączyć. Nic mi się nie psuje, a jak coś instaluję to robię to raz, potem ustawienia i tyle.. Nie wiem naprawdę co można jeszcze robić i co tak ciągle naprawiasz.

Prawdę mówiąc mam tego powoli dość.

I co poczniesz? Możesz korzystać nadal z serii 2.x, a że niedługo zostanie ona wycofana i nie będzie wspierana.. Twój wybór.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem ostatnio w wersji 2.3.6 i pomyślałem sobie: ale to był fajny skrypt. Wydanie 3.x nafaszerowane jest gadgetami: twittery, facebooki, multimedia blablabla, a wiele funkcji znanych z 2.3.6 poszło się z niewiadomych powodów "huśtać"

Np. nie ma opcji kliknięcia w widoku forum w ilość odpowiedzi, aby zobaczyć kto pisał, w PW praktycznie nie ma sortowania - wyszukiwarka PW nie wyszukuje po nicku, są kłopoty z multimoderacją, ciągle nierozwiązany problem z wykluczaniem się hooków, no i te z 3.0 nie pasują do 3.1, pomijając już fakt, że po 1.5 roku ilość modyfikacji, aplikacji, hooków czy jak to tam zwać jest ułamkiem tych pod 2.3.

Wyszukiwarka dalej pozostawia wiele do życzenia, skrypt napakowany jest js-ami, a cytowanie rozrzuconych po różnych forach postów jest praktycznie niemożliwe, że o selektywnym nie wspomnę. Łączenie, dzielenie i przenoszenie tematów też jest spaprane.

No i zupełnie dobija mnie i moich moderatorów sposób działania raportów i "Centrum Raportowania" - to jest dopiero bubel!

A na forum, na którym pojawia się kilkaset postów dziennie narzędzia moderacyjne są b. ważne.

No i tu zaczynam się zastanawiać czy producent wie dokąd zmierza i co chce z IP.BOARD zrobić. Bo szczerze powiedziawszy mnie się ten kierunek ni chu chu nie podoba.

Forum to forum - liczy się treść i funkcjonalność, a nie możliwość wlepiania filmików z youtube jednym kliknięciem, podczas kiedy znalezienie czegoś w skrzynce PW graniczy z cudem.

Wychodzi na to, że zamiast zajmować się rozwijaniem forum pod względem merytorycznym ciągle trzeba dłubać w silniku, aktualizować skrypt, potem kombinować z hookami, poprawiać skin itd... I wychodzi że dłużej siedzę tutaj i na forum IPS-u niż na własnych forach.

Prawdę mówiąc mam tego powoli dość.

Sorry za nieskładną może wypowiedź, ale musiałem to z siebie wyrzucić.

Tak sobie pomyślałem, że chyba zamiast IPB powinieneś używać phpBB2 modified by Przemo :) Tam są wszystkie opcje a nawet więcej :)

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.