Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Dwa języki forum


HasH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Wiele razy poruszany był temat odnośnie spolszczenia, języków, ograniczeń, Driver errorów etc.

Moje pytanie brzmi, co zrobić by mieć oba języki do wyboru - Angielski, Polski ( mimo ograniczenia limitowego 'memory' ) ?

W moim przypadku jedyną opcją wgrywania spolszczenia, jest wgrywanie go modułami + katalog /upload/ na serwer. (nazwa.pl)

Chciałem również dowiedzieć się czy istnieje pełne spolszczenie panelu administracyjnego.. przekopałem masę tematów odnośnie tego, lecz nie znalazłem klarownej odpowiedzi.

( Jak dobrze podejrzewam, to Update Modules coś robi w tym kierunku ? ) - mimo wszystko proszę o odpowiedź :a:

Pozdrawiam :(

Cookiedesign

Edytowane przez HasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Odnośnie spolszczenia ACP - spolszczyliśmy tyle, ile zezwala IPS.. Trwają prace nad spolszczeniem ustawień.

P.s. Amfi - trwają? :(

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu, który przekazał w swoim poście Amfidiusz nie bardzo rozumiem skąd pozyskać ID do zapytania.

Nie pojmuję również co mam tak na prawdę zrobić.. wyczyścić wszystko i wgrać paczki jakieś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, mam czyste forum i paczkę językową (spolszczenie).. mam ją wrzucić, ale ona z kolei nadpisuje paczkę z językiem "English".

Pytanie brzmi, co po kolei począwszy od wrzucenia paczki?

Pozdrawiam

Cookiedesign

Edytowane przez HasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wgraj drugi język, a potem przeczytaj, co napisał Amfidiusz - jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze raz i tak do skutku. :(

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klapa.. w /Manage Languages - Tłumaczenia / mam tylko English (USA), a wgrałem modułami język polski, tak powinno być ?

Natychmiastowo stwierdziłem, że tak powinno być, więc wykonałem zapytanie z id = 1, ponieważ takie mam gdy sprawdzałem "English(USA)"..

Wyskakuje mi błąd w sql:

zapytanie SQL:

UPDATE core_sys_lang_words SET word_custom = '' WHERE lang_id =1

MySQL zwrócił komunikat: 
#1146 - Table 'coockie_3.core_sys_lang_words' doesn't exist 

Patrzyłem w bazę, istnieje plik core_sys_lang_words lecz jest z prefixem, czy to coś zmienia ?

---

To mój nowy pseudonim, który dość często ostatnio figuruje w moich projektach :(, nie ma potrzeby zmiany Hash na cookiedesign bo korzystam z obu ;)

Edytowane przez HasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wgrywaj modułami, a pełną paczkę.

Zajmujesz się projektami, a nie wiesz, co to prefix w bazie? Jasne, że trzeba go dopisać/zmienić w zapytaniu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna paczka nie wchodzi, wywala błąd z nazwa.pl.

[500] Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera

---

Zajmuje się projektami, ale w zakresie szeroko pojętej grafiki :(

Edytowane przez HasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam takie pytanie, a w zasadzie pytania... na jakiej zasadzie działa importowanie plików z językiem ? Nadpisuje istniejące, ale które, te z paczki domyślnie zaznaczonej do używania czy w inny sposób ?

Mniej więcej chodzi mi głownie o fakt dodania dwóch języków do wyboru, lecz z takim ograniczeniem, że cała paczka ze spolszczeniem nie może zostać wgrana z przyczyn wywołanych konfiguracją hostingu no i wtedy pozostaje wgrywanie tylko modułami. Jak temu zaradzić ?

Edytowane przez HasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze skopiować język, potem użyć tłumaczenia zewnętrznego, a na localhoście przygotowywać sobie w ten sposób pliki do wrzucenia na serwer, uprzednio wgrywając konkretną paczkę językową.

Potem kilka plików na raz i tak aż do całkowitego przetłumaczenia nowego języka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem tylko dwóch języków Angielskiego i Polskiego.

Zrobiłem tak:

1. Wrzucałem modułami spolszczenie, które nadpisywało paczkę "English(USA)"

2. Skopiowałem paczkę z językiem "English(USA)"

3. Zastosowałem zapytanie SQL udostępnione przez DawPi, na paczkę z językiem "English(USA)" (Nie English(USA) KOPIA!) ( trzeba sprawdzić ID paczki )

4. Zapytaniem SQL wykasowałem zawartość paczki "English(USA)" (pozostał uprzedni Angielski język w tej paczce)

5. Zmieniłem nazwę skopiowanej paczki "English(USA) KOPIA", na język Polski.

Łopatologicznie, bo być może ktoś będzie miał podobny problem.

Punkty reputacji rozdane :( Dzięki Wielkie za udzieloną pomoc ;)

Pozdrawiam

Cookiedesign

Edytowane przez HasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.