Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Okno "O Mnie"


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki pomysł, zresztą już widziałem gdzieś takie roozwiązanie.

W profilu jest zakładka "O Mnie". Chciałbym, żeby zawartość tego pola była wyświetlana w widoku tematu - po najechaniu na dany nick (chodzi o nazwę użytkownika przy poście z lewej strony) pokazywało się okno z zawartością "O Mnie".

Czy ktokolwiek mógłby mi powiedzieć, najlepiej podać na tacy, ponieważ dopiero zaczynam z IPB i szczerze powiedziawszy nie wiem od czego zacząć....

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uhh, takiej modyfikacji na pewno nie ma. Szczerze to chyba nadaje się to tylko na dział giełda. Nie widzę ogólniejszego sensu w tym modzie. ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest o temnatyce audio. Każy z forumowiczów ma w zakładce "O Mnie" opis swojego zestawu audio, czasami trochę słów o sobie itd. Na starym silniku był taki mod, nie trzeba w tym momencie w nic klikać, tylko informacja jest na wyciągnięcie ręki - bardzo przydatne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie prościej dodać pole profilu i niech sobie tam to wpisują? Wtedy takie pole od razu można w widoku tematu wyświetlić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, każdy ma czas tracić parę godzin na testy i pisanie. Wiesz jakby to było coś prostego to nawet ja mógłbym to napisać. Tutaj wcale o komercyjność naszej pomocy nie chodzi, tylko o to, że nie ma czasu na bardziej zaawansowane mody, w ramach tejże pomocy. Więc, nie bulwersuj się tak i jak chcesz, by ktoś pisał coś specjalnie pod Twoje forum (bo szczerze nie widzę zastosowań dla innych), to zapłać.

Ja zaraz po wydaniu IPB 3.0.1 napisałem prośbę o moda, który wg mnie cieszyłby się bardzo dużym zainteresowaniem, ale programiści od IPB, mają zlecenia i nie mają czasu na kodowanie czegokolwiek innego. Każdy ma swoje priorytety.

Edytowane przez Dr R.I.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Dr R.I.P

Ok, ja to rozumiem, a do złości jeszcze długa droga, jeśli to tak zabrzmiało to przepraszam, a mod z tego co wiem (choć z programowania jestem kiepski) w cale trudny nie jest. Chodziło mi raczej o to, że jeszcze 5 lat temu, można bylo się zapytać o wszystko, ewentualnie dostac pomoc jak to zrobić itd, teraz niestety każdy chce kase za wszystko, niedługo będzie tak, że jak ktoś będzie przechodził przez czyjś chodnik to będzie musiał bulić.....

Nie potrafię tego zrobić, przychodzę i podaję jak jest. Wydawało mi się, że są jeszcze ludzie na tego typu forach, którzy cenią zwykłą pomoc, a nie, chcesz to płać! Niestety, myliłem się, jestem reliktem przeszłości - jestem kolesiem, który pomaga i nie pyta za ile.....

A sam mod by się spewnością przydał, no ale, potrzeba matką wynalazku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi mi o to, że wszyscy zrobili się pro komercyjni, ale o to, że programiści, których wcześniej znałeś z "bezinteresownej" pomocy, teraz na tyle się rozwinęli, że ludzie zlecają im najróżniejsze modyfikacje. Stąd owi ludzie nie mają czasu na programowanie czegoś ponad to. Tak to już jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

I nie zapominajcie do jasnej ciasnej, że to forum NIE jest komercyjne, ja to robię z pasji i z chęci, nikt mi za to nie płaci - ba, to ja dokładam miesięcznie do tego interesu nie mała sumkę. Ale godzę się z tym, uważam, że kasa to nie wszystko, ale bez niej też źle, więc muszę robić zlecenia za nią, by się utrzymać. Hello, welcome real life!

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakby mi ktoś rzucił pomysłem jak się dobrać do zmiennej z zawartością strony "O mnie" to bym coś pokombinował.

Tabela profile_portal pole pp_about_me

Wystarczy ? :P

Ok, dam gotowe zapytanko z pliku admin/applications/members/extensions/usercpForms.php:

$aboutme = $this->DB->buildAndFetch( array( 'select' => 'pp_about_me', 'from' => 'profile_portal', 'where' => 'pp_member_id=' . $this->memberData['member_id'] ) );

Powinno ci wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

By pobrać dane:

$aboutme = $this->DB->buildAndFetch( array( 'select' => 'pp_about_me', 'from' => 'profile_portal', 'where' => 'pp_member_id=' . $this->memberData['member_id'] ) );

by je ładnie wyświetlić:

	IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_html				= intval($this->settings['aboutme_html']);
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_nl2br				= 1;
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_smilies			= $this->settings['aboutme_emoticons'];
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_bbcode				= $this->settings['aboutme_bbcode'];
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parsing_section			= 'aboutme';

$aboutme	= IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->preDisplayParse( $aboutme );

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakby mi ktoś rzucił pomysłem jak się dobrać do zmiennej z zawartością strony "O mnie" to bym coś pokombinował.

Tabela profile_portal pole pp_about_me

Wystarczy ? :)

Ok, dam gotowe zapytanko z pliku admin/applications/members/extensions/usercpForms.php:

$aboutme = $this->DB->buildAndFetch( array( 'select' => 'pp_about_me', 'from' => 'profile_portal', 'where' => 'pp_member_id=' . $this->memberData['member_id'] ) );

Powinno ci wystarczyć :a:

Dzięki, że też sam nie pomyślałem żeby tam rzucić okiem :P Teraz będę próbował coś z tego wydusić :)

[+]

By pobrać dane:

$aboutme = $this->DB->buildAndFetch( array( 'select' => 'pp_about_me', 'from' => 'profile_portal', 'where' => 'pp_member_id=' . $this->memberData['member_id'] ) );

by je ładnie wyświetlić:

	IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_html				= intval($this->settings['aboutme_html']);
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_nl2br				= 1;
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_smilies			= $this->settings['aboutme_emoticons'];
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parse_bbcode				= $this->settings['aboutme_bbcode'];
IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->parsing_section			= 'aboutme';

$aboutme	= IPSText::getTextClass( 'bbcode' )->preDisplayParse( $aboutme );

Dzięki Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.