Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja phpBB 2.x -> IP.Board 2.3.x


Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz, że podbijam, ale muszę to zrobić w jak najszybszym tempie bo zwalą mi się na głowę.. Tabela members jest w IPB 3.x, ale w 2.3.6 nie mam tabeli members lecz ibf_members, w której nie mam member_ group _id. ( w ipb 3.x tabela members takowa kolumna jest, ale w 2.3.6 nie ma jej, gdyż po wpisaniu nawet zapytania pisze mi, że jej nie ma )

Spróbuję aktualizować 2.3.6 do 3.x i zobaczymy co z tego wyniknie.

Edytowane przez Peregrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc z mojej głupoty iż napisałem , że spróbuję zaaktualizować do 3.x a przecież nie miałem dostępu aby to zrobić, wygłupiłem się. W polu mgroup mam 4 i nadal to nic nie daje. Próbowałem też twoim pluginem przywrócić sobie prawa administratorskie i rzeczywiście pisało iż takie prawa są mi dane, ale nie odniosło to żadnego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_DP23_Restore_Admin, Już wszystko jest dobrze. Powodem tego było importowanie grupy administratora i duoble nick. W bazie, którą chciałem konwertować był mój nick i na nowym forum także mój nick ( taki sam dałem przy instalacji ipb ). Zainstalowałem ipb ponownie na inny nick i nie importowałem grupy administratora i wszystko gra. Mam dostęp do ACP, widać tematy, posty. Krzaczki co prawda są, ale zaraz zaaktualizuję forum do ipb 3.x i wtedy pomyślę nad ich "destrukcją" ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. po konwersji popełniłem jeden błąd, który zmusił mnie do ponownej instalacji forum od 2.3 - konwersja z mybb - aktualizacja do ipb 3.x

Ponownie pojawiły się problemy z dostępem do panelu admina. Najgorsze jest to iż niezupełnie pamiętam co wcześniej zrobiłem, a to co napisałem wcześniej jakoś nie działa :)

Wiem, że wtedy, gdy mi się udało to po wejściu w linkforum.pl/admin w sekcji LOGIN od razu widniał mój nick. Teraz, gdy wejdę w linkforum.pl/admin muszę wpisywać dane w obie sekcje a to i tak nic nie daje gdyż pisze No administration session found. Na swój nick mam ID 16 ( root admin )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dziwne masz te błędy.. Wysyłałeś ticket do IPS-u by to sprawdził od środka?

Piszesz tyle objawów, a nic o środowisku na jakim działasz, jakie wersje, co robiłeś. Nic, zero, null, kwitujesz to twierdzeniem "nie pamiętam" - Ty nie pamiętasz by tego po prostu nie wiemy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro raz mi się to udało to i drugi zapewne też się uda :) Dane dt wersji wpiszę dopiero po pełnej konwersji i instalacji forum 3.1.x

Zainstalowałem forum ipb w wersji 2.3.6 po czym wgrałem konwerter 2.3. Wszedłem na stronę mojastrona.pl/convert i z rozwijanej listy wybrałem MyBB. Wpisałem dane bazy na której zainstalowałem wcześniej IPB 2.3.6 i rozpocząłem konwersje danych z MyBB. Niby wszystko przeszło pomyślnie. Brak dostępu do FORUM pojawia się po konwersacji kategorii i forów ( gdy narzucę sobie id 16 [ root admin ] w bazie danych lub przez twój plugin Restore_admin to mogę przeglądać forum, ale do panelu administratora nadal nie mam wstępu ). [ w tym momencie aktualnie stoję ] Konwersowałem użytkowników, grupy, fora i kategorie. Być może problem tkwi w konwersji grup ? Próbowałem konwersować wszystkie grupy podając ich nazwy z MyBB - brak dostępu. Próbowałem konwersować grupy podając wszystkim nazwy z MyBB, ale dla mnie jako root admina poprosiłem o stworzenie nowej grupy [ root admin ]. - brak dostępu. Próbowałem konwersować grupy prosząc o stworzenie nowych dla wszystkich - brak dostępu. Pamiętam, że w którymś przypadku udało mi się zalogować i wiem, że miało to coś wspólnego z konwersją grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Konwertowane grupy nie zmieniaj - zostaw, jak jest. Grupy trzeba potem i tak dodać..

Pytanie - po konwersji masz te grupy w tabeli groups?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Prawa grup poprawisz sobie, jak już wejdziesz do panelu admina :) możesz wejść czy nadal jakiś error?

Jeśli udałoby Ci się włączyć forum moim dodatkiem to potem mógłbyś założyć nowe konto i dać mu prawa admina w PMA ( mgroup => ID_GRUPY_ADMIN ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy napisałeś : Cytuję " Konwertowane grupy nie zmieniaj - zostaw, jak jest. Grupy trzeba potem i tak dodać.." wpadłem na myśl ( albo sam ją zasugerowałeś ) aby w ogóle nie konwertować grup. Dzięki temu mam dostęp do admina, dziękuję ślicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co może być przyczyna pojawienia się komunikatu przy próbie odpalenia forum.pl/convert/ ?

Warning: require_once(../init.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/lubforum/domains/new.lubforum.pl/public_html/convert/index.php on line 19

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '../init.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/lubforum/domains/new.lubforum.pl/public_html/convert/index.php on line 19

mam ten sam problem , wgrałem do FTP gdzie mam zainstalowany IPB , jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • DawPi odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.