Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Użytkownicy premium


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

zastanawiam się nad wprowadzeniem takiej zmiany na forum. W kilku zdaniach poniżej napiszę o co chodzi.

Po pierwsze to powstaje nowa grupa o bliżej niesprecyzowanej nazwie, może 'Premium User' czy coś innego. To jeszcze jest do pomyślenia.

Druga sprawa - uzyskuje większe przywileje na forum - więcej miejsca na prywatne wiadomości, dłuższy czas edycji itd.

Trzecia sprawa - uzyskuje dostęp do działu na forum niedostępnego dla innych, gdzie może porozmawiać i uzyskać szybszą pomoc niż na forum. ;)

Czwarta sprawa - uzyskuje dostęp do specjalnej kategorii w Downloadzie gdzie będzie możliwość pobrania niedostępnych dla innych modyfikacji.

Piąta sprawa - cieszy się z innego kolorku na forum. ;)

A to wszystko oczywiście po spełnieniu kilku warunków. Pierwszy to czyste konto ostrzeżeń, druga sprawa, chyba najważniejsza to wpłata niewielkiej kwoty na moje konto bankowe ( lub PayPal ). ;) Kwoty jeszcze nie ustaliłem, ale myślę, że nie będzie wyższa niż 30-40zł w zależności od podniesionych głosów w tym temacie.

Ah, oczywiście wpłata jest jednorazowa, ale to nie znaczy, że nie można wpłacić więcej ( w dowód uznania np. dla mojej pracy ;) ) i częściej. Po prostu ustalę minimalny próg od którego użytkownik dostanie się do takiej grupy.

Myślę, że pomysł jest ciekawy i chętnie poznam Wasze opinie na ten temat. Dodałem również ankietę by poznać Wasze głosy ( spokojnie, są anonimowe ;) ).

Dziękuję za zabranie głosu w tym temacie,

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czwarta sprawa - uzyskuje dostęp do specjalnej kategorii w Downloadzie gdzie będzie możliwość pobrania niedostępnych dla innych modyfikacji.

Jakiś przykład? ;)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A mogę kilka przygotować dla takiej strefy - tzn. pewne na HDD mam, ale nie podaję by nie zapeszać.

Kolejna kwestia o jakiej zapomniałem - modyfikacje na życzenie - owszem, jest już taki dział na forum, ale wystosowana prośba przez takiego użytkownika spowoduje, że szybciej się za to zabiorę. Oczywiście po analizie, że taki mod może być przydatny itd. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie trochę to nie logiczne. Jak chcesz kasę to proszę, wprowadź download za kasę i jakieś reklamy z boku w pasku. Bo tak, to robi się podział na lepszych i gorszych. Mi się pomysł nie podoba. Oczywiście jak to wprowadzić to pewnie zapłacę ale zrobię to z niesmakiem. Jestem na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

halley: nikt tutaj nikogo nie dzieli, nikt nikogo nie zmusza. Na zagranicznych stronach takie coś funkcjonuje bardzo dobrze. Nikt do nikogo nie ma żalu. Ktoś chce pomóc i wpłaca - OK, ktoś nie chce - nie musi.

A pewne wyróżnienia są by takie osoby pomagające mi wyróżnić.

Dlatego jeszcze raz powtórzę - ewentualne wprowadzenie tego nie ma na celu jakieś podziały.

Swoją drogą to ciekawe. Od jakiegoś czasu jak wiecie jestem modderem na InvisionModding i przez ten weekend dość ostro tam 'napomagałem' się. Wczoraj pewna osoba z własnej nieprzymuszonej woli wysłała mi jak to ujęła 'małe' podziękowanie w postaci darowizny na PayPal. Dla mnie ta darowizna wcale mała nie jest i tym bardziej się zdziwiłem - jak najbardziej in plus. Dużo jej pomagałem, ale przecież nie chciałem i nigdy nie chcę za coś takiego kasy. Ta osoba z własnej woli mi podziękowała w ten sposób. Tutaj kiedyś był button do PayPala - zero wpłat.

Z tego, co pamiętam tylko jedna osoba w całej mojej karierze związanej z IP.Board ( a będzie to już parę lat ) wpłaciła mi pewną sumę w identyczny sposób - z własnej nieprzymuszonej woli.

Czy ja nalegam i namawiam na wpłacanie? Nie, daję po prostu możliwość.

Cóż, to typowe dla Polaków - dać im rękę, chcą dwie ręce. ;)

Czy gdybym robił to wszystko za kasę ( to forum, portal, darmowe mody, tłumaczenia, pomoc itd. ) to tak by to wyglądało? Nie czekam na ohy i ahy, podziękowania ani nic z tych rzeczy. Robię to, co lubię, ale czasem miłe słowo czy gest ( ;) ) naprawdę są fajne i przyjemne. Tyle w tym temacie. ;)

DawPi

p.s. żaden download za kasę ani reklamy nigdy się nie pojawiły i nie pojawią na tym forum - zapewniam.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi na moim forum dałem taka opcję "sponsoring" wyróżniłem to tylko czerwonym linkiem na górze strony i ku mojemu zdziwieniu są wpłaty i tez całkiem nie małe, od tak. Może zrób takie coś? Wtedy chętnie coś ze swojego konta sypnę bo mi tez nie raz i nie dwa pomogłeś i tutaj ukłon w pas z mojej strony. Linku do PayPal nie widziałem bo pewnie bym mnie kusiło aby Ci co nieco podesłać za całą pracę, wkład, czas jaki w to wkładasz i zawsze służysz pomocą. U mnie sponsorzy mają dostęp jako pierwsi do różnych nowinek, czy udogodnień ale reszta serwisu jest za free. No nie wiem, zrobisz jak będziesz uważał. ;) nie zmieni to mojej pozytywnej oceny Twojej osoby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Widzisz - to Ty nawet nic nie dajesz w zamian. ;) ;) A ja przynajmniej chcę dać jakieś udogodnienia itd. ;)

Dobra, żeby to się nie przerodziło w coś co nie chcę. ;) Otóż - wpłaty, uczestnictwo w takiej grupie byłyby dowolne, żaden mus itd. Pomagam każdemu bez wyjątku, bez koloru obecnej grupy i bez tego, co myślę o takiej osobie.

Ew. zmiany mają na celu, hm, żeby dobrze zabrzmiało, ale nie, nie napiszę bo mnie większość nie zrozumie. Po prostu chcę zrobić to na wzór innych zagranicznych for. I będę bardzo rad jeśli to wypali.

Jeszcze nie wybraliśmy kwoty jaka by była minimalna dla wstępu do takiej grupy. Ba, nawet nie wiadomo czy takowa powstanie, ale myślę, że raczej tak. ;)

Obecnie istnieje button PayPal po lewo na dole - także jeśli chcesz lub ktokolwiek inny mnie wspomóc - z góry dziękuję, jeśli nie - przecież nie przestanę robić tego, co uwielbiam - pomagać Wam! ;)

Wiem, że temat pieniędzy w Polsce jest bardzo drażliwy i nie chciałbym go tutaj nadmiernie wałkować, raczej chciałbym się skupić na profitach takiej grupy i ew. korzyści z tego wynikających.

Wg mnie modyfikacje premium i dział dla takich użytkowników ( ustawię sobie powiadamianie o nowych tematach z niego ;) ) jest OK.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halley wedlug mnie to powinno byc wprowadzone takie cos: placisz mozesz wchodzic na forum ;) odpowiedz mi na pytanie masz lepszy support? NIE! i watpie abys mial

Ludzi nic nie ma za darmo, DawPi pomaga we wszystkim za free, inni brali by za to duze oplaty. Takie małe wsparcie to nic w porownianiu z praca DawPiego. Dlatego jestem za ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
halley wedlug mnie to powinno byc wprowadzone takie cos: placisz mozesz wchodzic na forum ;) odpowiedz mi na pytanie masz lepszy support? NIE! i watpie abys mial

Dzięki, ale chciałbym ten temat potraktować bardziej poważnie. ;) Powtarzam: forum, portal itd. wszystko co tworzę dla ogółu nigdy nie będzie płatne.

Ludzi nic nie ma za darmo, DawPi pomaga we wszystkim za free, inni brali by za to duze oplaty. Takie małe wsparcie to nic w porownianiu z praca DawPiego. Dlatego jestem za ;)

Dzięki za miłe słowa. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jestem na TAK! Każdy ma prawo do wynagrodzenia za swoje usługi, tym bardziej że proponowana kwota jest naprawdę niska.

Podoba mi się pomysł nowej grupy i wcale nie widzę powodu, dla którego jedni mieliby się czuć gorzej od innych.

DawPi w miarę swoich możliwości udziela pomocy szybko (i wszystkim). Ale np. dla mnie, gdy prowadzę duże forum liczy się czas i przynależność do takiej grupy (i wynikające z niej przywileje) dają gwarancję, że mój problem zostanie potraktowany priorytetowo.

DawPi nie wiem czy miałeś to w założeniach, ale czy w dziale Download będą np. wszystkie Twoje płatne modyfikacje? I czy członkostwo w grupie będzie odnawiane corocznie (poprzez kolejną wpłatę?

Według mnie było by to niezłe rozwiązanie, również korzystne dla Ciebie.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta no, ja również jestem za, choć bez własnego aktywnego forum póki co ^_^ i w kwestii tej kwoty powiem tak: to i tak są psie pieniądze dla DawPiego. Jasne 100zł to dużo, ale rodziny za to nie wyżywi, nawet sam się nie utrzyma, więc o czym tu mówimy? Więcej za kupienie u niego modyfikacji zarabia ;)

Bajdełej, podoba mi się pomysł wyżej, z tym odnawianiem. Ostatecznie ma to wyróżnić aktywnych użytkowników, a po roku może się komuś IPB znudzić i przerzuci się na vB, czy inny konkurencyjny, oczywiście o niebo gorszy :P skrypt.

PS. wiesz, że przy prośbach z tego działu nie wykręcisz się kacem? :D

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem.

Tutaj nie mam cienia wątpliwości że to bardzo dobry pomysł, i zaświadczam że nie czułbym się gorszy tylko dlatego że nie mam koloru i ktoś szybciej otrzymał pomoc. Przecież Dawid NIE napisał, że przestanie pomagać tym co nie wpłacili. Parę przywilejów nie gra żadnej roli. Z chęcią wynagrodzę mu czas i chęci swojej pracy i za to że zawsze pomagał jak tylko umiał.

Edytowane przez Dr R.I.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dziękuję za wszystkie głosy w ankiecie i opinie w temacie.

Sprawa jest otwarta. 7 głosów to jednak za mało by o czymkolwiek decydować. Temat jeszcze nie jest nawet dzień więc poczekamy sobie spokojnie na inne głosy. ^_^

matma4u: w dziale download nie mogą być moje płatne modyfikacje ponieważ z reguły wykonuję je dla konkretnej osoby i jeśli sobie tego nie zastrzeże to lądują one w dziale giełda. W obecnej formie dział download nie ma możliwości przypisania konkretnego pliku do osoby - miałem taki system zaimplementowany, ale skasowałem ze względu na IP.Board. Taki panel planuję zrobić do wersji IP.Board 3.x ;)

godfather: skłaniałbym się bardziej by to członkostwo było dożywotnie. W końcu nie robię tego dla kasy, by ją ciągle zarabiać. Ktoś będzie chciał mnie częściej wspomóc to to zrobi, ktoś nie będzie - jego wola :P

Dr R.I.P: prawidłowo. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA.

I pewnie dołączyłabym do takiej grupy.

Maxx pewnie też.

------------------------------------------------------

A przy okazji zarzucę małego offtopa...

Czy w PayPall jest taka opcja, żeby osoba "obdarowywana" nie widziała od kogo przyszła wpłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniałbym się bardziej by to członkostwo było dożywotnie. W końcu nie robię tego dla kasy, by ją ciągle zarabiać. Ktoś będzie chciał mnie częściej wspomóc to to zrobi, ktoś nie będzie - jego wola ^_^

DawPi masz złe podejście do sprawy. Nie możesz sobie odmawiać nagrody (wynagrodzenia) za wykonaną pracę. Branie kasy nie jest złe, w końcu zarabiasz ją uczciwie.

Dzięki temu jesteś dopingowany do podwyższania swoich kwalifikacji i zmierzasz w kierunku coraz bardziej profesjonalnych usług.

Co do członkostwa dożywotniego to nie zgadzam się z Tobą.

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie DawPi, wraz z zapoczątkowaniem tego projektu stanie się on "nie do końca Twój".

O co chodzi? Ktoś jest aktywny i cieszy się z pomagania, a ktoś przez pół roku nawet nie zajrzał na forum i jest wyróżniony tak samo - trochę może go to zaboleć ^_^

Po prostu tu już nie będzie chodziło o to co tylko Ty myślisz, będziesz musiał zwrócić uwagę co userzy będą o tym sądzić.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Czy w PayPall jest taka opcja, żeby osoba "obdarowywana" nie widziała od kogo przyszła wpłata?

Niestety nic o tym nie wiem. ^_^ Musisz napisać do supportu PP z pytaniem o to.

Do reszty: czyli uważacie, że lepiej wprowadzić taką opłatę powiedzmy na pół roku czy rok?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pół rok może zbiegać się niektórym z opłatą licencji, a z racji kryzysu zbliżającego się wielkimi krokami jest za wypróbowaniem opcji minimum corocznej. Ostatecznie nie musi dojść do takowej opłaty po roku jeśli sytuacja ulegnie zmianie, 12 miesięcy to szmat czasu ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Już dawno mam - satysfakcję, że, już mogę to śmiało powiedzieć, tworzymy najlepsze forum poświęcone IP.Board w Polsce! A będzie jeszcze lepiej! ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też bardziej jestem za rocznym okresem członkostwa. Bierz kasę i nie zasłaniaj się skromnością! ^_^

Popieram!

DawPi nie zachowuj się jak dziewica przed swoim pierwszym razem, niby chce ale nie wypada, bo nie wiadomo co inni powiedzą ;)

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie trochę to nie logiczne. Jak chcesz kasę to proszę, wprowadź download za kasę i jakieś reklamy z boku w pasku. Bo tak, to robi się podział na lepszych i gorszych. Mi się pomysł nie podoba. Oczywiście jak to wprowadzić to pewnie zapłacę ale zrobię to z niesmakiem. Jestem na NIE.

Też na początku sobie podobnie pomyślałem ale później jak sobie tak porównałem inne forum do tego (jakoś pomocy a raczej jej udzielenie, ilość tutoriali czy modyfikacji) to te 30-40zł w skali roku wydaje się być małą kwotą, tym bardziej że nie jest to opłata obowiązkowa lecz dobrowolna ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.