Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Użytkownicy premium


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

Też się nad tym zastanawialiśmy na naszych forach. I nie jest to dla nas oczywiste. Czy tworzyć grupę "Premium User" ( ^_^) z jakimś super-dostępem, czy iść raczej w kierunku dobrowolnego [Make A Donation] bez specjalnych przywilejów.

Sprawa jest delikatna, bo forum tworzy nie tylko właściciel, ale również (a może przede wszystkim) userzy.

I my (u siebie) doszliśmy do wniosku, że dobrowolne wpłaty będą sprawiedliwszym rozwiązaniem.

A tutaj... jest support.ipslink.pl, może lepiej byłoby dodatkowo "dorobić" sklepik z bardziej skomplikowanymi modami?

Na zasadzie: kupiłeś moda, masz dostęp do forum o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Manager

Eh, ta mentalność. ^_^ Nie chcę być źle zrozumiany, ale na zachodzie takie akcje są na porządku dziennym i nikt nie ma do nikogo pretensji, insynuacji itd. ;)

Jednak muszę wziąć poprawkę na pewne okoliczności.

maxx - pewnie, że 'make a donation' jest dobre - 'problem' w tym, że praktycznie nikt tego nigdy nie zrobił ( jeden wyjątek jak pisałem wyżej ). Nie wiem, może to znak, że jednak się nie nadaję? :P

Uwierzcie, że gdyby były takie akcje inaczej by się pracowało itd. :D

A tak to ktoś myśli, że bez profitów dla niego nie da kasy bo niby dlaczego? :D

No nie wiem, czekam na dalsze głosy i opinie - za wszystkie już napisane serdecznie dziękuję! :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest delikatna, bo forum tworzy nie tylko właściciel, ale również (a może przede wszystkim) userzy.

No tak ... jest obawa, że jak się ludzie poczują, że część opcji nie jest dla nich dostępna pójdą gdzie indziej ...

Jest w sieci takie jedno forum, które było za***iste - jedyne w swoim rodzaju i tematyce.

Ktoś zrobił temu forum konkurencję.

Wtedy to pierwsze forum zrobiło u siebie wjazd za kasę.

Ludzie uciekli na to nowe forum, które jest za free. Teraz tętni tam życie ... a to pierwsze forum ... cóż .... duży statek wolno tonie.

Dlatego jeśli robić coś takiego to z naprawdę dużym wyczuciem, żeby nie spalić sobie mostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dori: bardzo dziękuję. Właśnie cały czas intensywnie o tym myślę.

Dałaś mi dużo do zastanowienia. Dziękuję ponownie. ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... jest obawa, że jak się ludzie poczują, że część opcji nie jest dla nich dostępna pójdą gdzie indziej ...

Jest w sieci takie jedno forum, które było za***iste - jedyne w swoim rodzaju i tematyce.

Ktoś zrobił temu forum konkurencję.

Wtedy to pierwsze forum zrobiło u siebie wjazd za kasę.

Ludzie uciekli na to nowe forum, które jest za free. Teraz tętni tam życie ... a to pierwsze forum ... cóż .... duży statek wolno tonie.

Dlatego jeśli robić coś takiego to z naprawdę dużym wyczuciem, żeby nie spalić sobie mostów.

Ja mam podobne metody ^_^ Chcac czy nie chcac utrzymanie strony kosztuje i to nie mało. Dochodza awarie serwera :D Kto ma zostac to i tak zostanie , wiem to po swoim przykladzie. DawPi wyraznie napisal , ze kto chce. Wedlug mnie kazdy powinien sie przylaczyc. Odpuscic sobie nie wiem batona , cole i juz jest ;)

dziekuje za uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To nie wiem, może faktycznie byłoby to 'tylko' na zasadzie 'paru' nowych modyfikacji pisanych tylko dla takiej grupy. Lista takich modów z opisem byłaby ogólnodostępna. Plus oczywiście nowa ranga i trochę więcej miejsca na PMki i czas edycji.

Nie tworzyłbym 'zamkniętego' forum by nie separować użytkowników.

Co teraz sądzicie? ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... jest obawa, że jak się ludzie poczują, że część opcji nie jest dla nich dostępna pójdą gdzie indziej ...

Jest w sieci takie jedno forum, które było za***iste - jedyne w swoim rodzaju i tematyce.

Ktoś zrobił temu forum konkurencję.

Wtedy to pierwsze forum zrobiło u siebie wjazd za kasę.

Ludzie uciekli na to nowe forum, które jest za free. Teraz tętni tam życie ... a to pierwsze forum ... cóż .... duży statek wolno tonie.

Dlatego jeśli robić coś takiego to z naprawdę dużym wyczuciem, żeby nie spalić sobie mostów.

Tak Dori masz tutaj rację. Ja sądzę, że co do tych modyfikacji dla "Premium User'ów" to zły pomysł, bo tutaj naprawdę ktoś może się poczuć gorzej, bo np. nie jest w stanie wpłacić pieniędzy. Pozostałbym tylko przy koloru nicku+grupa, oraz tym priorytecie. Nie zapominajcie, że DawPi nie napisał, że zaprzestanie pomocy, tylko pomoc "donatorom" będzie priorytetowa, oczywiście przecież nie tylko on pomaga/będzie pomagał na tym forum! Są sprawy mniej złożone (w których nawet ja mogę pomóc), no i te oczywiście bardziej, które zaawansowaniu użytkownicy dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej?

Ja tak u nas kombinuję.... żeby może za niedużą opłatą udostępniać Premiumom jakieś extra opcje na forum?

Tylko jakie? <myśli> bo powiększona skrzynka PW nie jest żadną rewelką. ^_^

(ale Ty masz mózg więc pewnie znajdziesz coś fajnego co można by ludziom zaoferować)

Wtedy, ci co siedzą na forum pewnie chętnie wykupią sobie konto z bajerami, bo będą wiedzieli, że to "wspomoże" forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uhm, teraz jest propozycja by nie tworzyć modów dla takiej grupy tylko 'nowa grupa' i te dodatki jak większa ilość pmek, czas edycji..

Co teraz sądzicie? ^_^

Co udostępniasz swoim userom? ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia, po prostu uważam, że powinny być jasne zasady - wiesz za co płacisz. Chcesz mieć jakiegoś konkretnego moda: 50 PLN czy ile tam - vide np. bbpixel.

DawPi, robisz kawał dobrej roboty, odpisujesz ludziom z prędkością światła i tego nikt Ci nie odbierze, a za dobrą robotę należy się wynagrodzenie, ale mnie z samej zasady formuła for internetowych w ogóle trochę kłóci się z płaceniem za dostęp.

Nie jestem przeciwnikiem płacenia! Ale uważam, że płatna pomoc na zasadzie supportu: konkretne zadanie - konkretna kasa, czy płatne mody jest bardziej przejrzysta.

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sprawy mniej złożone (w których nawet ja mogę pomóc)

A zdanża Pan?

Bo ja też czasem bym mogła w jakichś drobniejszych sprawach ale zawsze się spóźnię ^_^

(tak powstają offtopy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, teraz jest propozycja by nie tworzyć modów dla takiej grupy tylko 'nowa grupa' i te dodatki jak większa ilość pmek, czas edycji..

Co teraz sądzicie? ^_^

Co udostępniasz swoim userom? ;)

Jak masz robić to rób dla wszystkich (darmowe) lub płatne (indywidualne). Mnie nie chodzi o jakieś super hiper mega opcje, tylko o to by ktoś mi pomógł i jak na razie jest SUPER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w tym czy ktoś chce płacić i mieć dostęp, czy nie chce się "odwdzięczyć" finansowo za pomoc. Mówisz, DawPi, że na porządku dziennym jest na zagranicznych forach wpłacanie kasy. Owszem jest, tylko zwróć uwagę, że PayPal jest tam na porządku dziennym. W Polsce ta forma płatności nie jest aż tak popularna, z całą pewnością to też robi swoje in minus.

To nie wiem, może faktycznie byłoby to 'tylko' na zasadzie 'paru' nowych modyfikacji pisanych tylko dla takiej grupy. Lista takich modów z opisem byłaby ogólnodostępna. Plus oczywiście nowa ranga i trochę więcej miejsca na PMki i czas edycji.

Nie tworzyłbym 'zamkniętego' forum by nie separować użytkowników.

Co teraz sądzicie? ^_^

Ktoś mi to przetłumaczy? Czyli Ci, którzy będą mieli tę nową rangę będą mogli ściągnąć moda, a Ci którzy jej nie będą posiadać będą widzieli jedynie jej opis i nazwę?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori teraz może i rzadko nadążam, niestety, ale z czasem wraz ze wzrostem "populacji", i ja się wykażę, kto wie ^_^.

Ja zostałbym przy:

  1. Kolor
  2. Ranga
  3. Czas edycji
  4. Więcej miejsca na PM (chociaż nie używam)
  5. Brak antyflooda
  6. Nowa ranga
  7. Działy

Edytowane przez Dr R.I.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co udostępniasz swoim userom? ;)

W chwili obecnej nazywa się to premium user wersja beta

mają wyłączone reklamy na forum, dużą skrzynkę PW, brak antyflooda i selektywne wyszukiwanie ...

Ale myślimy, żeby to jakoś poszerzyć.

Ludzie podeszli do tego z dużą życzliwością. Powiedzieliśmy Im, że to forum to nasz konik, i że tworzymy je bo mamy taką "fantazję" i dopóki będzie nas stać na utrzymanie go dopóty będzie istnieć.

Kiedy zaczęło żreć 4GB miesięcznie (bez download'u, grafiki itp) i serwery kucały i pokazywały pińcetczy co trzecie kliknięcie ...

Ludzie sami zaczęli proponować wsparcie. Nie przyjęliśmy jeszcze żadnego od nikogo, bo nam głupio ale wiemy, że wcześniej czy później trzeba będzie napisać ten wątek o wprowadzeniu Premium Users. Kto będzie chciał nas wspomóc, będzie mógł sobie takie konto wykupić.

Wiem, ze u nas to zadziała, bo niektórzy to straszne gaduły i wciąż płaczą: szefowo! daj większą skrzynkę pw. ^_^

Jeszcze inni nie potrafią żyć bez forum i dzień zaczynają od kawy i "szybkiej prasówki" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jeszcze takie pytanie mi się nasuwa: do tej grupy zostaną włączeni również Ci, którzy kupili u Ciebie modyfikacje lub za Twoim pośrednictwem opłacili/opłacają licencję IPB?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden szczegół na który teraz zwrócił mi uwagę Maxx.

Twój guzik "donations" ... jest tak schowany, że zauważyliśmy go dopiero teraz kiedy o tym napisałeś....

Zrób jakiś wybajerzony bannerek i umieść go w widocznym miejscu. Jak będzie ładny to może wisieć po prawej obok logo. ;)

Albo wymyśl jakiegoś moda. Jest coś takiego jak "guzik pomógł". Dzięki niemu każdy może wyrazić uznanie dla autora postu.

Zrób coś takiego ale domontuj do tego właśnie link, który zaprowadzi do donationsa. I żeby po zrobieniu wpłaty i uznania posta-pomocnej odpowiedzi pod nim pokazywał się nick osoby, która podziękowała.

To może połechtać ludzką próżność i spowodować, że chętniej ktoś coś rzuci.

Ja ... osobiście gdybym miała taką tu opcję skorzystałabym z niej nie raz ...

...bo ja próżna jestem ... jak każda kobieta ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz robić to rób dla wszystkich (darmowe) lub płatne (indywidualne). Mnie nie chodzi o jakieś super hiper mega opcje, tylko o to by ktoś mi pomógł i jak na razie jest SUPER!
...Twój guzik "donations" ... jest tak schowany, że zauważyliśmy go dopiero teraz kiedy o tym napisałeś....

O to samo mi chodzi.

DawPi nie kombinuj, bo każdy kto ma oczy otwarte docenia Twoją pomoc. Zrób sobie jedno forum "Sponsoring" tam określ dlaczego warto Cie wspomóc, określ jasno koszta utrzymania, prowadź tam mini księgowość, co każdy będzie wiedział kto ile dał i na co idzie kasa. Zrób temu gdzieś na górze strony jasną reklamę w postaci bannerka, przycisku, czy czegokolwiek. Sam zobaczysz jak to działa i że działa. Jeśli się mylę to wróć do swojego pomysłu i już.

Umieść tylko konto bankowe oraz payPal bo jak to słusznie zostało zauważone payPal jest wciąż mało popularny. Mi też łatwiej posłać na konto niż bawić się z payPalem.

Edytowane przez halley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta cała zbędna filozofia: gdybanie czy ktoś będzie urażony lub nie będzie. DawPi wiesz jak jest na http://www.invisionmodding.com/. Tam też jest grupa Premium Members:

So what does being a Premium Member mean? Well, you get access to download for free a few other mods I don't make available to the public. You also have a few new mods available for purchase that normal members don't get. You have your own forum to discuss things with the other members of the Premium Members group or the staff. And you have a general increase in what permissions you have on the forums, such as being able to hold more personal messages, more attachment space, more frequent display name changes, etc. Not to mention the gratitude of the staff here, because it is your donations that keeps this site running and allows us to keep serving you!

I zauważ, że forum nie upadło z tego powodu, ani nikt nie użala się że nie należy do takiej grupy. Wszystko gra Więc nie ma sensu roztrząsać tematu tylko naśladuj najlepszych i twórz na bazie ich doświadczeń swoje własne rozwiązanie.

Teraz też przecież trzeba płacić za niektóre Twoje modyfikacje i jakoś nikt nie robi problemu i nie wyżywa się na Tobie z tego powodu (nie ma głupich komentarzy itp).

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dobrze Panie i Panowie..

Trochu teraz ja popiszę. ^_^

Powiedzmy, że ustalone zostało iż wpłaty będą okresowe -> corocznie. Przy czym wpłacać można częściej, ale jeśli po roku się nie odnowi wpłaty użytkownik przestaje być członkiem grupy premium. Wpłaty w ciągu roku się nie sumują. Wpłaciłeś wymaganą kwotę na rok, a potem tę samą kwotę jeszcze 5 razy to Twoje członkostwo wygasa za rok, nie za sześć lat. By odnowić członkostwo należy opłacić za rok kolejną składkę.

Myślę, że z tym się zgadzała większość.

---

Teraz coś, co będę powtarzać kilkakrotnie.

Brak wpłaty nie ponosi za sobą żadnej odpowiedzialności, żadnych animozji, problemów, braku dostępu do forum, do pomocy, do modyfikacji, do spolszczeń. Wpłata jest dobrowolna i traktowana jako podziękowanie dla mnie za ([wpisz co chcesz]).

---

Dalej, przywileje takiej grupy:

  • nowa grupa i kolor
  • zwiększenie pojemności skrzynki z 100 do 300 wiadomości
  • wyłączenie kontroli antyfloodowej
  • zwiększenie czasu możliwości edycji z 60min do 180min

Nie wprowadzam żadnych dodatkowych for, kategorii w downloadzie z modyfikacjami tylko dla takiej grupy. Wymienione wyżej przywileje są 'symboliczne' w dowód uznania za pomoc finansową.

Nie będzie 'parcia' ani podziałów użytkowników. Jedyny podział to wyżej wymienione zmiany, które tak naprawdę są mało zauważalne na forum ( oprócz koloru ) by nie wprowadzać niepotrzebnych problemów.

Istnieje możliwość anonimowej pomocy - osoba taka uzyskuje wyżej wymienione przywileje na drugą grupę czyli bez zmiany grupy i koloru staje się praktycznie nierozpoznawalna dla innych. Opcja do wyboru przy wpłacie ( konto bankowe lub PayPal ).

Grupa będzie mieć nazwę "Użytkownik", ale kolor jej będzie inny, taki -> +Użytkownik.

Także byśmy się dobrze zrozumieli - wprowadzanymi zmianami chcę jak najmniej sztucznie zachęcać ( forum, modami premium ) do wpłaty ponieważ doszedłem do wniosku, że byłoby to nie w porządku. Jeśli ktoś będzie chciał naprawdę mi pomóc i podziękować w takiej formie to będzie mógł to zrobić.

Okazana pomoc zmotywuje mnie do dalszej systematycznej pracy. ;)

Dziękuję za uwagę i czekam na opinie.

DawPi

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.