Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Mac a Windows


DiiL

Rekomendowane odpowiedzi

Inna rzecz, napisz w czym tak naprawdę MacOS jest lepszy od jakiegokolwiek Windowsa.

Bo atakowanie Windowsa, bez konkretnych argumentów to tak jakby mówić, że Lipiec jest lepszy od Grudnia bo jest cieplej, a tak naprawdę wszystko zależy od tego w jakiej strefie klimatycznej się znajdujemy ;)

PS. jestem mistrzem takich dziwnych porównań :P

  • Lubię to 1

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

XP - jest taki dziurawy jak ser szwajcarski.

Panie, konkrety! Wymień chociaż jedna lukę, która nie została jeszcze załatana. To od razu formatuję dysk twardy.

Również. Od 'zawsze' mam XP + NOD32 i nigdy nic mi się nie przedarło przez żadną dziurkę. :)

Za to ja mam wadę Mac - cena nie jest adekwatna do możliwości.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to że ten temat założyła osoba która prowadzi forum o mac'u, używa go i broni po kres sił mimo że często tacy nie mają racji.

Bardziej by odpowiadało żeby założył go ktoś niezależny.

Co do tematu...

OSX działa katastroficznie na PC, zero sterowników, mała kompatybilność(z tego co wiem to działa tylko na intelkach).

Windows działa, ma sterowniki, soft który działa, i w cholere wirusów od których mozna sie wybronić pod warunkiem że po instalu zainstaluje sie antywirusa zamiast wchodzić z IE na "1 guy 1 cup"...

OSX działa na MAC'ach ale nie ma 80% programów które działają i które są TYLKO na windowsa, co z tego że są alternatywy, ważne jest przyzwyczajenie, to tak jakby komuś kto używa photoshopa od kiedy dostał kompa dać GIMP'a, te dwa programy mają ten sam cel ale zupełnie inaczej działają.

W przypadku tych dwóch systemów jest mimo wszystko potrzebna wiedza która pozwoli na stabilną pracę.

XP: Opinia 14 latka: "System BSOD, wolno chodzi, brzydki", działanie:

"Po instalacji kolega instaluje metina2 i CS'a, wallhack'a do cs'a, ładny styl, tapetę która ma 10MB, gg10, tańczącą laskę na pulpit, swojego jedynego przyjaciela czyli pieska latającego na pulpicie, beadshare, emula"

Po 7 dniach okazuje się potem na forach komputerowych że nie miał zainstalowanego antywirusa przykładowo.

Mimo wszystko jego opinia się nie zmienia.

Może nie koniecznie wiedza, ale logika powinna podpowiedzieć o priorytetach po instalacji.

Skończyłem, AVE~.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP - jest taki dziurawy jak ser szwajcarski.

Panie, konkrety! Wymień chociaż jedna lukę, która nie została jeszcze załatana. To od razu formatuję dysk twardy.

Również. Od 'zawsze' mam XP + NOD32 i nigdy nic mi się nie przedarło przez żadną dziurkę. :)

Za to ja mam wadę Mac - cena nie jest adekwatna do możliwości.

NOD32 sam kiedyś używałem na Windowsie i nie mogę powiedzieć nic złego na jego temat z mojej strony.

Cena fakt nie jest niska, powiedz mi dla czego w studiach muzycznych czy też stacjach telewizyjnych oraz ludzie co zajmują się profesjonalnie fotografią używają Mac'a anie Windowsa XP np ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ponad rok bez antywirusa i żyję. Nie odczułem problemów z działaniem, czyli nic groźnego się nie przypałętało :)

Co dziur i wirusów na Windowsa: jak mogą zagrozić przeciętnemu użytkownikowi? Jakoś nie widzę by był to problem, który stawia Windowsa w gorszym świetle niż Maca.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSX działa na MAC'ach ale nie ma 80% programów które działają i które są TYLKO na windowsa, co z tego że są alternatywy, ważne jest przyzwyczajenie, to tak jakby komuś kto używa photoshopa od kiedy dostał kompa dać GIMP'a, te dwa programy mają ten sam cel ale zupełnie inaczej działają.

I znowu: konkrety!!

Cena fakt nie jest niska, powiedz mi dla czego w studiach muzycznych czy też stacjach telewizyjnych oraz ludzie co zajmują się profesjonalnie fotografią używają Mac'a anie Windowsa XP np ?

Źródła? To samo mogę napisać o Windowsach czy Linuksach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena fakt nie jest niska, powiedz mi dla czego w studiach muzycznych czy też stacjach telewizyjnych oraz ludzie co zajmują się profesjonalnie fotografią używają Mac'a anie Windowsa XP np ?

Dowody? Bo takie zdanie może napisać każdy o wszystkim, np.: dlaczego profesjonalni skaterzy jedzą tylko kanapki z serem, a z szynką już nie? Toż wynika z tego, że szynka jest szkodliwa i uniemożliwia jazdę na deskorolce! :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to że ten temat założyła osoba która prowadzi forum o mac'u, używa go i broni po kres sił mimo że często tacy nie mają racji.

Bardziej by odpowiadało żeby założył go ktoś niezależny.

Co do tematu...

OSX działa katastroficznie na PC, zero sterowników, mała kompatybilność(z tego co wiem to działa tylko na intelkach).

Windows działa, ma sterowniki, soft który działa, i w cholere wirusów od których mozna sie wybronić pod warunkiem że po instalu zainstaluje sie antywirusa zamiast wchodzić z IE na "1 guy 1 cup"...

OSX działa na MAC'ach ale nie ma 80% programów które działają i które są TYLKO na windowsa, co z tego że są alternatywy, ważne jest przyzwyczajenie, to tak jakby komuś kto używa photoshopa od kiedy dostał kompa dać GIMP'a, te dwa programy mają ten sam cel ale zupełnie inaczej działają.

W przypadku tych dwóch systemów jest mimo wszystko potrzebna wiedza która pozwoli na stabilną pracę.

XP: Opinia 14 latka: "System BSOD, wolno chodzi, brzydki", działanie:

"Po instalacji kolega instaluje metina2 i CS'a, wallhack'a do cs'a, ładny styl, tapetę która ma 10MB, gg10, tańczącą laskę na pulpit, swojego jedynego przyjaciela czyli pieska latającego na pulpicie, beadshare, emula"

Po 7 dniach okazuje się potem na forach komputerowych że nie miał zainstalowanego antywirusa przykładowo.

Mimo wszystko jego opinia się nie zmienia.

Może nie koniecznie wiedza, ale logika powinna podpowiedzieć o priorytetach po instalacji.

Skończyłem, AVE~.

A Ty jesteś użytkownikiem Windowsa i czego go bronisz ? Bezsensu.

To wszystko co jest na Windowsie odpalisz na Macu tylko innym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSX działa na MAC'ach ale nie ma 80% programów które działają i które są TYLKO na windowsa, co z tego że są alternatywy, ważne jest przyzwyczajenie, to tak jakby komuś kto używa photoshopa od kiedy dostał kompa dać GIMP'a, te dwa programy mają ten sam cel ale zupełnie inaczej działają.

I znowu: konkrety!!

WTW, TC, Nero, PSpad, vertrigoserv, snagit, IDM, ms office, foxit reader, aimp2, best player, lookdisk, winrar.

I oczywiście sterowniki do grafy, chipsetu, dźwięku, lan'a (przy neo tu jest katastrofa).

To wszystko co jest na Windowsie odpalisz na Macu tylko innym programem.

Przeczytałeś całość co napisałem ?

Nie bronie go, jest takim samym shitem jak OSX.

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSX działa na MAC'ach ale nie ma 80% programów które działają i które są TYLKO na windowsa, co z tego że są alternatywy, ważne jest przyzwyczajenie, to tak jakby komuś kto używa photoshopa od kiedy dostał kompa dać GIMP'a, te dwa programy mają ten sam cel ale zupełnie inaczej działają.

I znowu: konkrety!!

WTW, TC, Nero, PSpad, vertrigoserv, snagit, IDM, ms office, foxit reader, aimp2, best player, lookdisk, winrar.

I oczywiście sterowniki do grafy, chipsetu, dźwięku, lan'a (przy neo tu jest katastrofa).

Jam będziesz miał Mac'a to nie będziesz miał żadnych kłopotów ze sterownikami.

OS X na PC orginalnie nie zainstalujesz chyba że http://www.google.com/search?q=hacintosh&ie=utf-8&oe=utf-8#hl=pl&expIds=17259,17315,18167,23628,25646,26761,26849,26869,27520,27862,27889,28104&xhr=t&q=hackintosh&cp=10&pf=p&sclient=psy&source=hp&aq=0s&aqi=&aql=&oq=%09Hacintosh&gs_rfai=&pbx=1&fp=748f7a06a93122c co jest nie legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTW, TC, Nero, PSpad, vertrigoserv, snagit, IDM, ms office, foxit reader, aimp2, best player, lookdisk, winrar.

O kurde. Połowy nie znam, druga połowa wisi mi w jaki sposób działa, byleby działała. Co za róznica w jakim programie wypalasz płytki czy jaki napis pojawia się podczas rozpakowywania?

A sterowniki to inna bajka. Nie ma sensu pisać o OS X na PC.

I OS X wcale nie jest shitem. Nie ma tylko sensu płacić słono za sprzęt, który go uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

druga połowa wisi mi w jaki sposób działa, byleby działała.

Mam całkowicie odmienne zdanie. Dla mnie właśnie liczą się tylko specyficzne, wybrane programy, by można było z nich korzystać..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio robi Ci różnicę, czy film rozpakujesz WinRarem czy 7zipem? Albo czego użyjesz do screenshota? :blink:

Rozumiem, że są programy dla webmasterów, które sobie upodobałeś, typu pspad czy fxp, ale jeśli znalazłaby się alternatywa, to na pewno byś się szybko przyzwyczaił. Teraz korzystasz po prostu z najlepszego rozwiązania dostępnego na XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki to inna bajka. Nie ma sensu pisać o OS X na PC.

I OS X wcale nie jest shitem. Nie ma tylko sensu płacić słono za sprzęt, który go uruchomi.

Kolega chyba się pogubił.

No tak prawda nie każdego stać i nie każdy ma zamiar wydawać tyle kasy na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zacytuję siebie z SB:

na PC pewno lepszy Win, ale już na Macu to OS X będzie górował

Co za poroniony temat w ogóle? Jak można porównywać dwa różne systemy, na dwie różne platformy? Nie da się ich testować na tej samej konfiguracji sprzętowej, czyli nikt nie stwierdzi, który system jest lepszy.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.