Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Mac a Windows


DiiL

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było, że zabiłem temat (zarzucono mi to), zapytam: jaka jest geneza tego tematu?? Wiem, że była jakaś zwada w SB, ale tak dokładnie to nie wiem o co wam się rozchodziło, kto zaczął i czemu zaczęliście porównywać te dwa systemy ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że zabiłem temat (zarzucono mi to), zapytam: jaka jest geneza tego tematu??

Z tym to już trzeba poczekać na autora tematu. Ja swoje zdanie wyraziłem w drugim poście tego wątku ^_^

I nie myśl, że tania resuscytacja zmyje krew z Twoich rąk <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie myśl, że tania resuscytacja zmyje krew z Twoich rąk <_<

Heyah!

blood-hand-415x600.jpg

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ze swojego doświadczenia bo mam styczność z tymi dwoma systemami na co dzień. Mianowicie w domu pracuję na Windows XP a w pracy pracuję na Mac'u. Ogólnie rzecz ujmując każdy system ma swoje plusy i minusy. Wiadomo większość grafików ceni sobie bardziej Mac'a niż Windows. 

Lecz jeśli chodzi o mnie to ja osobiście wolę Windows'a niż Mac'a choć nie ukrywam na Mac'u mi się dobrze pracuje. 

Edytowane przez Neo

.Szanuj innych tutaj na forum, jak inni szanują Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda że większość grafików uzywa mac'a. ostatnio czytałem o tym i się okazało tak że w wszystkich filmach instruktażowych - video tutoriale, mac sponsoruje takie rzeczy. Przez co wrażenie jest takie że graficy używają maca. Także teraz większość grafików odchodzi od maca bo Apple się pokłóciło z Adobe.

To że niektórzy graficy używają maca wynika z fajnego gadżetu, czyli nie ma czegoś takiego ze większość grafików używa maca, poziom ten tak samo jest analogiczny do używania maca przez programistów, dziennikarzy i innych osób.

Po prostu jest to mit.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ten temat to jak włożenie kija w mrowisko. Każdy ma swoje racje.I ja też :rolleyes:

Kiedy 4 lata temu pozbyłem się z domu ostatniego wirusa z Redmond mój czas przy komputerze spędzam dużo bardziej produktywnie.

Nie zajmuję się definicjami antywirusowymi, ochroną kompa przed malwarem i innymi niespodziankami czyhającymi na różnych stronkach z warezem itp. Po prostu siadam, robię co mam zrobić i po sprawie. Nie istnieją wieczne reboot-y kompa, dymki mówiące o tym, że nie jestem administratorem, o tym, że definicje antywirus mi się skończyły i nie latam po peb.pl aby co parę miechów ściągać lewy soft tzw. "dodatkowy" lecz konieczny dla działania systemu Windows. Moi znajomi Windowsiarze nie mogą się nadziwić, że od 4 lat nie "formatowałem" ;) Jak coś mi się usunie przez przypadek i moją głupotę - jest Time Machine. Z niego wyciągam chronologicznie zawartość każdego katalogu przeglądając go "wstecz" w czasie aż się dowiem kiedy dany plik z mojej głupoty czy nieuwagi usunąłem.

Mówiąc o systemie operacyjnym nie można nie wspomnieć jego funkcjach w zarządzaniu Twoimi zasobami jak foto video i muzyka.

Co takiego dostajesz "out of the box" w Windowsie po jego instalacji a co w OSX ?

I tu jedziemy:

  • jaki soft ma Windows do zarządzania muzyką? Żaden. OSX ma iTunes.
  • Do video ? Żaden. OSX ma Front Row lub bezpośrednio iTunes.
  • Do zarządzania fotkami ? Żaden. OSX ma coś o czym Windows może pomarzyć - iPhoto.
  • przeglądarka? IE vs Safari ? szkoda porównywać.
  • nawet program pocztowy.. jak wyżej :lol:

I tak możemy jechać jeszcze daleko.

Dlatego OSX instalując OSX masz kompletny i stabilny system operacyjny gotowy do zapełnienia swoimi danymi, a po instalacji Windowsa zaczynasz od ściągania warezów aby te podstawowe programy sobie dociągnąć.

Tyle odnośnie samego startu z OSX vs startu z Winzgrozą.

Tym co piszą, że OSX nie ma driverów czy się źle instaluje na PC podpowiadam aby dobrze się wczytali czym jest Mac.

Mac nie jest tylko OS na każdy hardware jak Winda ale kompletne rozwiązanie HW+SW które niesie za sobą masę korzyści w porównaniu do Windy, zaczynając chociażby od tego, że z racji, że jest pisany pod konkretny hardware - eliminuje w ten sposób 80% BSOD-ów spowodowanych złymi driverami.

pozdrawiam

Edytowane przez JackMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuję się definicjami antywirusowymi, ochroną kompa przed malwarem i innymi niespodziankami czyhającymi na różnych stronkach z warezem itp. Po prostu siadam, robię co mam zrobić i po sprawie. Nie istnieją wieczne reboot-y kompa, dymki mówiące o tym, że nie jestem administratorem, o tym, że definicje antywirus mi się skończyły i nie latam po peb.pl aby co parę miechów ściągać lewy soft tzw. "dodatkowy" lecz konieczny dla działania systemu Windows.

Może Cię to zdziwi, ale ja również od 4 lat się tym nie zajmuję. Robię co mam zrobić i tyle. Również nie widzę powodów do nieustannego rebootowania komputera. Z warezów nie korzystam - nie wiem, czemu wiążesz je z użytkownikami Widnowsa, ale może dlatego, że na Maca jest tak ograniczony wybór aplikacji alternatywnych?

Moi znajomi Windowsiarze nie mogą się nadziwić, że od 4 lat nie "formatowałem" ;)

Fajnych masz znajomych :D Niedawno sformatowałem dysk - pierwszy raz po dwóch latach - tylko dlatego, że zmieniałem system na siódemkę ;)

Jak coś mi się usunie przez przypadek i moją głupotę - jest Time Machine. Z niego wyciągam chronologicznie zawartość każdego katalogu przeglądając go "wstecz" w czasie aż się dowiem kiedy dany plik z mojej głupoty czy nieuwagi usunąłem.

A o kopii bezpieczeństwa kolega słyszał? Chyba już nawet Win98 ja posiadał. Zresztą jak coś przez przypadek usunę, to znajdę setki kopii tego pliku w sieci. W Macu trza już przebijać się przez timemachine.

Mówiąc o systemie operacyjnym nie można nie wspomnieć jego funkcjach w zarządzaniu Twoimi zasobami jak foto video i muzyka.

Co takiego dostajesz "out of the box" w Windowsie po jego instalacji a co w OSX ?

Z tym bym się zgodził, gdyby nie... szerokopasmowy dostęp do internetu. Dzisiaj każdy komputer jest podpięty do sieci, a użytkownik może sobie pobrać ulubione oprogramowanie. Ze 20 lat temu miałbyś rację :)

Poza tym, co w przypadku, gdy komuś nie spodoba się interfejs lub ilość reklam w iTunes? Jaką ma alternatywę?

Mac nie jest tylko OS na każdy hardware jak Winda ale kompletne rozwiązanie HW+SW które niesie za sobą masę korzyści w porównaniu do Windy, zaczynając chociażby od tego, że z racji, że jest pisany pod konkretny hardware - eliminuje w ten sposób 80% BSOD-ów spowodowanych złymi driverami.

Niesie ze sobą także jedną wadę: cenę nieadekwatną do korzyści. BSODy na WinXP+? Daruj sobie te mity. Widzą je jedynie ci, którzy przesadzają z o/c.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli tak:

1. nie masz antywirusa na Windowsie :)

2. "przebijanie się" przez Time Machine ? zobacz może jakieś video na YT jak to działa zanim nazwiesz to "przebijaniem się" :)

Pozatym mówiąc o Time Machine miałem na myśli moje fotki czy video a nie usunięte pliki .dll z system32 :) które owszem, możesz sobie ściągnąć z neta.

Ale to możesz zrobić Ty, jako doświadczony użytkownik komputera a nie każdy przeciętny pożeracz chleba.

3. a czy to ulubione oprogramowanie o którym piszesz, że można je ściągnąć jest gratis ? Wątpię.

4. cena ? komfort posiadania OS-a i wypaśnego na starcie jakim jest OSX do tego pisanego pod konkretny hardware - po prostu kosztuje.

PS. a nie mówiłem, że to kij w mrowisko ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

PS. a nie mówiłem, że to kij w mrowisko ? :)

Ja bym tego tak nie nazwał. Wszak to tylko rozmowa, a co mnie cieszy, że merytoryczna.. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, też uważam, że za coś co się nie wysypuje przy niewłaściwym użytkowaniu, warto zapłacić trochę więcej. Kwestia jeszcze, czy ktoś potrzebuje, ale to indywidualne zdanie.

Nie zgodzę się jedynie z:

I tu jedziemy:

* jaki soft ma Windows do zarządzania muzyką? Żaden. OSX ma iTunes.

* Do video ? Żaden. OSX ma Front Row lub bezpośrednio iTunes.

* Do zarządzania fotkami ? Żaden. OSX ma coś o czym Windows może pomarzyć - iPhoto.

* przeglądarka? IE vs Safari ? szkoda porównywać.

* nawet program pocztowy.. jak wyżej :lol:

1. Windows Media Player

2. Windows Media Player

3. True.

4. Czemu szkoda porównywać? Mówi się, że IE jest niebezpieczna, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia dla przeciętnego użytkownika. Inna przeglądarka to tylko taki lans.

5. Nie korzystam z programów pocztowych, więc przemilczę.

Jeszcze kwestia przez co rozumiemy "zarządzanie". Jeśli mowa o pełnej obsłudze plików przez program to ja podziękuję. Nie istnieje program, który wykonywałby kilka różnych zadań. Ja osobiście do filmów używam innego odtwarza (zazwyczaj domyślnego z Windowsa), a do muzyki Winampa. Nie wyobrażam sobie używać jednego programu do obu różnych formatów plików.

Jak coś jest do wszystkiego to łatwo w tym momencie o popełnienie błędu. Doświadczony użytkownik sobie poradzi, ale system ma być przyjazny dla każdego. Jak ktoś siądzie pierwszy raz do komputera to obsługę Windowsa opanuje w kilka chwil i to jego główna zaleta, niestety nie jestem w stanie stwierdzić jakby to się odniosła do Maca. Trzeba by po prostu na kimś sprawdzić.

Aha, jeszcze coś: żaden system nigdy nie będzie mieć wszystkiego co byłoby potrzebne użytkownikowi, tzn. zawsze znajdzie się to coś czego nam będzie brakować. Taka już ludzka natura.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jedziemy:

* jaki soft ma Windows do zarządzania muzyką? Żaden. OSX ma iTunes.

* Do video ? Żaden. OSX ma Front Row lub bezpośrednio iTunes.

* Do zarządzania fotkami ? Żaden. OSX ma coś o czym Windows może pomarzyć - iPhoto.

* przeglądarka? IE vs Safari ? szkoda porównywać.

* nawet program pocztowy.. jak wyżej

1. kłamstwo, windows ma Windows Media Player który w porównaniu do iTunsa jest lepszy

2. to samo co pkt 1

3. Ma program wbudowany do przeglądania zdjęć, a jak ktoś chce coś lepszego to jest jeszcze Microsoft Picture Manager

4. Ostatni IE jest na tym samym poziomie co Safari, jednakże obydwie przeglądarki są ch!@#we

5. Outlook jest

Na przyszłość nie rzucaj kłamstwami na lewo i prawo kolego bo nie lubię takich osób :[

a cały twój post to wielkie kłamstwo i nic tam nie jest prawdą

Edytowane przez +matius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jedziemy:

* jaki soft ma Windows do zarządzania muzyką? Żaden. OSX ma iTunes.

* Do video ? Żaden. OSX ma Front Row lub bezpośrednio iTunes.

* Do zarządzania fotkami ? Żaden. OSX ma coś o czym Windows może pomarzyć - iPhoto.

* przeglądarka? IE vs Safari ? szkoda porównywać.

* nawet program pocztowy.. jak wyżej

1. kłamstwo, windows ma Windows Media Player który w porównaniu do iTunsa jest lepszy

2. to samo co pkt 1

3. Ma program wbudowany do przeglądania zdjęć, a jak ktoś chce coś lepszego to jest jeszcze Microsoft Picture Manager

4. Ostatni IE jest na tym samym poziomie co Safari, jednakże obydwie przeglądarki są ch!@#we

5. Outlook jest

Na przyszłość nie rzucaj kłamstwami na lewo i prawo kolego bo nie lubię takich osób :[

a cały twój post to wielkie kłamstwo i nic tam nie jest prawdą

Szanowny kolego,

aby obiektywnie stwierdzić czy jedno jest lepsze od drugiego to należy spróbować obie rzeczy, prawda ?

Ale po kolei:

Porównanie WMP do iTunes to jak Daewoo Leganzy do Audi Q7 więc albo żartujesz sobie albo Twoja wiedza nt. iTunes jak i Mac'a jest tak wielka jak ogon sarny :)

W temacie zarządzania fotkami to naprawdę aż żal to czytać co Ty porównałeś do iPhoto :szczerbaty: - widać, że Mac'a to widziałeś tylko na aukcjach allegro.

To samo w temacie przeglądarek..

Jeśli więc chcesz mnie, czy komukolwiek innemu udzielać rad w tym temacie to kultura osobista nakazywałaby najpierw łaskawie się doinformować w Apple Store skoro nie masz styczności z tym sprzętem ZANIM się odpowie, o poziomie Twej wypowiedzi rodem z komentarzy onetu nie wspominając.

I nie prowokuj mnie do odpowiadania Tobie na Twoim poziomie.

W każdym Regulaminie szanującego się forum na pewno jest o tym wzmianka.

EDIT:

BTW. Po napisaniu tego posta myślałem, że może trochę surowo Cię oceniłem, ale właśnie doczytałem resztę Twej "twórczości" w tym wątku oraz potęgę zawartych w niej argumentów i już mi przeszło :)

Edytowane przez JackMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda, nuda, pierdoły, bełkot - tak mogę określić walkę między jednym, a drugim.

"Jest lepszy bo 4 lata bez formata", "Nie wyskakują mi dymki o antywirusie"

Świadomość użytkownika zależy od tego jak jest, ja nie reinstaluje, nie mam problemów, radzę sobie bez antywirusa ale też go miałem i nie łażę po warezach aby coś zdobyć - widać jak bardzo brakuje Ci wiedzy o rozwiązaniach darmowych albo jak bardzo uważasz, że nie należy płacić za dobry soft tylko latasz po warezach.

Ja sobie siedzę od 3-4 lat stale na Linux, wcześniej siedział na wirtualu albo obok windows, był też w międzyczasie Solaris i FreeBSD(zresztą Mac OS swoje początki ma właśnie we FreeBSD ;] )

Zakończmy więc to zbędną dysputę o d*pie maryny i chodźcie po próbujemy przegonić @DawPiego w pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji JackMR, może byś dawał argumenty, zamiast zachwalać Maca i wymieniać co to on nie ma? ;)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godfather,

przyznaję, że tamta odpowiedź była adekwatna argumentami do ataku na mnie z postu tamtego kolegi.

Ale wracając do rzeczy:

argument za OSX jest jeden i to bardzo ważny. Bezpieczeństwo.

Każdy system operacyjny jest dziurawy. O tym czy jest dziurawy, czy nie - dowiadujemy się od tych co te dziury odkryli.

Z racji swej popularności w desktopach Windows jest, był i będzie zawsze narażony na ataki hackerów gdyż opracowując skuteczny hack mają możliwość zdobycia więcej zarażonych komputerów z Windowsem niż Macków. Zresztą czy łatwiej zhaczyć kernel Windowsa czy Unixa to każdy wie.

OSX raz, że jest oparty na kernelu pochodzącym z rodziny Unix to dwa, że nie jest jeszcze tak popularny.

O tym który system jest bardziej dziurawy wystarczy przeanalizować sobie Newslettery z secunia.com :)

No dobra, są antywirusy i inny soft który podnosi bezpieczeństwo nawigowania Windowsem w necie.

Ale obsługa tego softu kosztuje: nie tylko pieniądze na zakup jego licencji ale i performance jak: czas procesora i disk I/O które Windows musi poświęcić na jego pracę codzienną.

Po co mi procesor 3,4GHz skoro znaczną część jego clocków zabierają mi procedury wewnętrzne OS, firewalle, antywirusy i inny soft jak wyżej ?

Edytowane przez JackMR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem iTunsa i po 30 minutach obejrzenia go zobaczenia stwierdziłem że jest do d*py, i WMP wydaje się przy nim lepszy w moich odczuciach, chociaż WMP tez nie jest super

safari tez zainstalowałem poł roku temu i jak to zobaczyłem to myślałem ze mam powrót do czasów IE na informatyce, ja nie wiem jak można tego shitu używać, zreszta IE tez jest shitem

iPhoto nie znam ale co to moze być lepszego od pakietu Adobe ? hę?

proste fakty dają o to takie wzorce:

  • inny program multimedialny > WMP > iTune
  • Chrome/Opera/Firefox > IE = Safari
  • iPhoto = ?

dla mnie jasno wynika że Apple i jej cała firma jest jednym wielkim efektem bez poważnych podstaw i żeruje tylko na udanym marketingu, celebrytach i ładnym wyglądzie.

Mi to nie odpowiada i proszę Cie też zapoznaj się co ma Windows zamiast pisać czego nie ma. Bo bronisz tego maca jakby to był Twój ukochany Fiat Uno.

proponuje zamknąć ten temat bo niepotrzebny flamewar się robi z tej prowokacji makowca, jak mu brak jabłek to do sadu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

proponuje zamknąć ten temat bo niepotrzebny flamewar się robi z tej prowokacji makowca, jak mu brak jabłek to do sadu!

Jedyną osobą tworzącą niezdrową atmosferę w tym temacie jesteś Ty. Po wypowiedziach innych jednak widzę zdrowe podejście. Czego Ci życzę.

  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.