Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Mam za długą domenę


primo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

primo: nie daj się zwieść takim ofertom - a potem przedłużenie 122zł brutto! W dropped.pl masz przedłużenie za 50zł brutto.

home jak i nazwa to monopoliści ( oby już niedługo ) gdzie zdzierają taką kasę, że szok. Pomyśl - za jedno przedłużenie w home.pl masz prawie trzy w dropped! Widzisz różnicę?

WoW :unsure:

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja Was **** jak nie będziecie czytać tego co Wam pokazują linki, które podaję...hehe

Ja właśnie dodałem własną w formacie linku: http://www.treningbiegacza.pl/index.php/po.../view/sitemap/2 -- ale mi odrzuciło. Będę główkował później co z tym zrobić
Google przyjmuje mapy witryny w formacie xml albo w html-spis stron witryny.

PLIK MA MIEĆ ROZSZERZENIE!

Więc link jaki mu podałeś (zakończony na /2) nie zadziała bo nie jest to link do pliku, tylko do katalogu.

W temacie który poruszanie(optymalizacja w google) Dorcia dała linka, jest tam cos takiego napisane:

Nie zgłoszono żadnej mapy witryny. Zgłoś mapę witryny, aby umożliwić Google dotarcie do stron,

czy warto robic mapy witryn własnie?

To zależy.

Większość ludzi uważa, że warto.

Może i warto w przypadku sklepów internetowych czy stron/portali na których panujemy nad tym jak się rozrastają, czy na stronach gdzie mamy obawę, że do wszystkiego robot może nie dotrzeć.

Moim zdaniem (zaznaczam, że to tylko moje zdanie i moja opinia i wynika z TYLKO MOICH doświadczeń z forami) nie warto robić mapy forum i dawać jej robotowi. A już na pewno nie taką mapę na której są opcje, które "mówią" robotowi kiedy ma przyjść a kiedy nie, bo to kompletna bzdura. Robotowi nie można nic kazać ... zwłaszcza przyjść :D . Z tego co zaobserwowałam to sitemapa na forum ogranicza je. O wiele lepszą opcją jest zweryfikowanie własności witryny za pomocą pliku wysłanego na serwer (instrukcja) Wtedy wpuszczacie robota i pozwalacie mu łazić gdzie chce i kiedy chce. DawPi może potwierdzić chyba skuteczność tego działania.

primo: nie daj się zwieść takim ofertom - a potem przedłużenie 122zł brutto! W dropped.pl masz przedłużenie za 50zł brutto.

home jak i nazwa to monopoliści ( oby już niedługo ) gdzie zdzierają taką kasę, że szok. Pomyśl - za jedno przedłużenie w home.pl masz prawie trzy w dropped! Widzisz różnicę?

A mi sie w Dropped nigdy nic nie udało :unsure: i nigdy żadnej odpowiedzi nie dostałam. :) nie lubią mnie.... Edytowane przez DawPi
Dori, trzecia prośba o zaprzestanie używania wulgarnych słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dori: ja mówiłem, że można tam kupić nową domenę. Można też próbować kupić złapane domeny, ale to nie ten temat. :unsure:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacji ciąg dalszy. Cały dzień wprowadzam zmiany, które podpowiedziała "nerwowa" Dori i...

... lecę na łeb na szyję w statystykach :unsure: jestem na 500 miejscu, ale to nic bo, aby podnieść się na szczyt trzeba nisko upaść :) a tak na poważnie.

Google zaczęło indeksować mą witrynę, zaczynają się pojawiać wpisy w statystykach z nowego systemu, stary zaczyna być wypierany i stąd totalny spadek. Nie martwię się tym jednak, bo Dori wie o czym mówi :D

pozdrawiam maniaków :D

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności że tak jest.... znam pewną stronę na której pojawił się mój link, google w panelu mi to pokazało oczywiście a oni tam mają 5 adresów i z kazdego da sie wejsc i widać mój link....serwis i forumwielkie :unsure:

Edytowane przez ania07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz na jakiej zasadzie są te różne domeny przekierowane na ten portal i forum?

Masz pewność, że to nie mirrory albo cloaking?

Obserwacji ciąg dalszy. Cały dzień wprowadzam zmiany, które podpowiedziała "nerwowa" Dori i...

Google zaczęło indeksować mą witrynę, zaczynają się pojawiać wpisy w statystykach z nowego systemu, stary zaczyna być wypierany i stąd totalny spadek. Nie martwię się tym jednak, bo Dori wie o czym mówi :unsure:

pozdrawiam maniaków :)

Jak masz skonfigurowaną domenę?

(mówiłam Ci, że te linki mi się nie podobają-ale mogę się mylić)

Porwałeś się z tą przesiadką na EZ ... ja bym się nie porwała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz tego Ty nie wiem tego ja..... stąd moje pytanie. Pomyslałem że forum podpięte pod dwie lub więcej domen nie jest oszustwem, nawet gdyby idioci w google pracowali.

Z drugiej strony wiem że nie warto przekombinować :unsure:

Edytowane przez ania07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz tego Ty nie wiem tego ja..... stąd moje pytanie. Pomyslałem że forum podpięte pod dwie lub więcej domen nie jest oszustwem, nawet gdyby idioci w google pracowali.

Z drugiej strony wiem że nie warto przekombinować :)

Można kilka domen skierować na jedną stronę jeśli nie masz z nimi co zrobić, przekierowanie permanentne i jedziesz luss majonesss.

Ale niektórzy robią tak, że zgłaszają do google różne domeny jako różne strony a tak naprawdę jest to jeden serwis. Za takie coś dostaje się bana. Nie powiem Ci dokładnie jak się to robi, bo nigdy mnie to nie interesowało. Są jednak w świecie tacy specjaliści o których się nie śniło nawet filozofom .. :unsure:

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz na jakiej zasadzie są te różne domeny przekierowane na ten portal i forum?

Masz pewność, że to nie mirrory albo cloaking?

Jak masz skonfigurowaną domenę?

(mówiłam Ci, że te linki mi się nie podobają-ale mogę się mylić)

Porwałeś się z tą przesiadką na EZ ... ja bym się nie porwała ...

Jak mam rozumieć pierwsze pytanie? Na serwerze w katalogu głównym mam folder ezpublish_treningbiegacza i na niego mam przekierowaną domenę.

Teraz ja coś przytoczę ad linków:

Tworzenie struktury adresów URL dobrze współpracującej z Google

Struktura adresów URL witryny powinna być jak najprostsza. Warto rozważyć uporządkowanie treści w taki sposób, aby adresy URL były logicznie skonstruowane i czytelne dla użytkowników (jeśli to możliwe, należy używać zrozumiałych słów zamiast długich numerów identyfikacyjnych). Jeżeli użytkownik szuka na przykład informacji na temat lotnictwa, adres URL w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/lotnictwo z pewnością pomoże zdecydować, czy warto kliknąć dany link. Adres URL typu http://www.przyklad.pl/index.php?id_sezion...1daa6f849f730f1 będzie już postrzegany jako znacznie mniej atrakcyjny.

Warto zastanowić się nad stosowaniem w adresach URL znaków przestankowych. Adres URL http://www.przyklad.pl/zielona-sukienka.html jest dla nas znacznie bardziej przydatny, niż http://www.przyklad.pl/zielonasukienka.html. Zalecamy stosowanie w adresach URL łączników (-) zamiast znaków podkreślenia (_).

Zbyt złożone adresy URL, a szczególnie takie, które zawierają wiele parametrów, mogą sprawiać problemy robotom indeksującym ze względu na dużą liczbę adresów URL odsyłających do takich samych lub podobnych treści witryny. W związku z tym Googlebot może zwiększać obciążenie łącza lub mieć problemy z indeksowaniem całej zawartości witryny.

Więcej tu - a widzisz czytam jednak to co mi dajesz :unsure:

Ad. 3 - skoro się porwałem to już muszę to jakoś ciągnąć.

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pochwał się pochwal, może nawet jakiś opisik dla innych co by google nas ładnie indeksowało. :unsure:

Nie, to był problem stricte związany z systemem z jakiego korzystam. Bardzo intensywnie pracuję nad optymalizacją kodu i pozycjonowaniem mojej strony. Jak uda mi się coś osiągnąć to na bank opiszę zastosowane techniki.

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to "tb.pl" to...?

Jak nie chcę mówić treningbiegacza.pl to zawsze piszę tb.pl. Wiem, że to okrutnie zła praktyka, bo nie odnosi się do mojej domeny i staram się ostatnio nad tym panować. Muszę też wyrzucić ze strony wszystkie z tym powiązania. Jutro się tym zajmę. Szkoda, że ta domena nie jest wolna.

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Jak nie chcę mówić treningbiegacza.pl to zawsze piszę tb.pl. Wiem, że to okrutnie zła praktyka, bo nie odnosi się do mojej domeny i staram się ostatnio nad tym panować. Muszę też wyrzucić ze strony wszystkie z tym powiązania. Jutro się tym zajmę. Szkoda, że ta domena nie jest wolna.

primo, żadna dwuliterówka nie jest wolna, a nawet jakby jakaś cudem spadła ( niedawno spadła pierwsza dwuliterówka od ponad dwóch lat ) i nie była wolna nawet sekundy. Wiem co mówię - trochu czytam di.pl. :unsure:

Mało tego - nie uraczysz rozsądnej trzyliterówki ( chyba już i tych nie ma wolnych ).

Swoją droga, taka dwuliterówka jak tb.pl analizując wszystko oprócz właściciela to od 10 tys. zł w górę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Kto by pomyślał, że takie ceny. No, ale za wygodę trzeba płacić.

To minimum. Nie chciałbyś znać ceny domeny ss.pl :unsure:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.