Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Duże czy małe forum (trudne początki)?


dkalog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tradycyjnie nie wiem czy we właściwym dziale się znalazłem - jeżeli nie to tradycyjnie proszę o przeniesienie :)

W trakcie organizacji multum rozterek, tym bardziej że doświadczenie zerowe w materii. Proszę zatem nieśmiało o sugestie i wskazówki.

Podam przykład:

Załóżmy że forum o kurtkach i płaszczach.

Dzielić to można na dziesiątki sposobów:

1) Damskie

A) Sportowe

B) Eleganckie

C) Myśliwskie

D) Militarne

..........

*Krótkie

*Długie

.......

2) Męskie

A) Sportowe

B) Eleganckie

C) Myśliwskie

D) Militarne

..........

*Krótkie

*Długie

.......

3) Dziecięce

A) Dla chłopca

B) Dla dziewczynki

4) Sklepy

-zachodniopomorskie

-pomorskie

-mazowieckie

..........

5) Porady i sugestie

6) Konkursy

itd. , itp. można dzielić i dzielić -To oczywiście tylko przykład, ale domyślam się, że w każdej dziedzinie jest podobnie.

Generalnie chodzi o to czy warto od początku mieć optymalny i jak najbardziej szczegółowy podział, by później w trakcie rozwoju nie męczyć się z reorganizacją?

Czy wręcz przeciwnie - optymalnie uprościć i skupić się na promocji forum, a w trakcie rozwoju stopniowo organizować?

W ogóle są jakieś poradniki dla początkujących adminów i właścicieli forum? ;)

pozdrawiam

Edytowane przez dkalog
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...subforów.

Również jestem tego samego zdania. Im mniej działów, tym forum jest bardziej przejrzyste i zachęcające do aktywnego uczestnictwa. Puste fora nie wyglądają zbyt profesjonalnie. Z drugiej strony, jeśli w wybranym forum wyodrębnia się osobny, specyficzny wątek, warto dla niego założyć nowy dział.

Chociaż... Jeśli forum jest profesjonalnie prowadzone i sukcesywnie zapełniane treścią, nie ma znaczenia ile będzie na nim działów. Załóż ich tyle, ile potrzebujesz, a po pół roku na pewno sam się skorygujesz :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej kategorii i działów, tym forum dłużej się wczytuje, a co za tym idzie, użytkownicy się skarżą, google przestaje doceniać Twoją stronę i zużywasz więcej transferu.

Trzeba zwrócić uwagę też na ludzi co mają wolniejsze komputery, czy myszki bez szybkiego scrolla którym to będzie ciężko nawigować po stronie bez odrobiny wysiłku.

Niejednokrotnie czytałem opinie wielu ludzi którzy mówili coś takiego "Odszedłem z tamtego forum, bo miało dużo działów".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.