Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

(DP31) iHost


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

mlodszy nie przesadzasz?Tu już nie była by zwykła grafika a skrypt który przy każdym wyświetleniu obrazka musiałby sprawdzać użytkownika.No i takie zdjęcie działało by tylko na jednym forum. Bezsens.

Po pierwsze od kiedy dodatkowe opcje to pomyłka?

po drugie jaki jest problem sprawdzić wiek przy wyświetlaniu jakiejkolwiek strony skoro sprawdzane są i tak różne inne rzeczy?

po trzecie rozumiem ze założyliśmy tutaj klub bogatych posiadaczy dedyków których stać na nieograniczony transfer (działanie na jednym forum).

młodszy miał na myśli funkcjonalność która pozwoliła by na naszym serwie umieszczać zdjęcia dla dorosłych których jest u nas dużo a niekoniecznie chcemy by dostęp bez problemu miały dzieci.

a tak przy okazji dostęp od pewnej ilości postów też uważam za doskonały pomysł.

jam_artists_button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raz jeszcze...

Aktualnie wrzucamy obrazek i udostępniamy link do grafiki np. http://forum.invisionize.pl/uploads/imgs/pre_1296902466__vlcsnap-2011-02-05-11h40m06s13.png

Plik statyczny, żadne skrypty dodatkowe nie są wykonywane, może być ładowany z cache itd. - szybkie ładowanie i małe obciążenie.

Aby można sprawdzić wiek przy wyświetlaniu obrazka trzeba by:

Wrzucić obrazek jak poprzednio i zamiast dać statyczny obrazek trzeba by dać link do skryptu php.

Dodatkowo trzeba by pobawić się z przepisywaniem linków (np. mod_rewrite) bo grafiki z rozszerzeniem .php nie były by wszędzie wyświetlane.

W skrypcie tym trzeba by ładować wszystkie dane użytkownika - tak aby mieć dostęp do jego daty urodzenia.

Po otrzymaniu daty urodzenia wystarczyło by porównać ją do aktualnej daty i obliczyć na jej podstawie aktualny wiek.

Wiek ten przyrównać do limitu (18+) i jeżeli byłby odpowiedni wczytać skryptem zawartość odpowiedniego pliku a następnie zwrócić go użytkownikowi z odpowiednimi nagłówkami. W przypadku niewłaściwego wieku trzeba by zrobić analogicznie z obrazkiem informującym o ograniczeniu lub wygenerować obrazek korzystając z biblioteki GD.

Oczywiście obrazki takie były by wyświetlane tylko w domenie na której jest forum a wszędzie indziej(gdzie wiek nie byłby dostępny) trzeba by i tak odpalać skrypt który by znów generował jakiś obrazek...

Coś jeszcze?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednak w przypadku zabezpieczonego stosownie forum gdzie również jest sprawdzany jest wiek osoba taka nie ma dostępu do zasobów. W takim razie nie może uzyskać bezpośredniego dostępu do linku, jedynie poprzez Google/Yahoo/Bing ale na to już wpływu nie mamy.

W przypadku Galerii gdyby była taka opcja grafiki nie wyświetlały by się na liście dostępnych. Po prostu były by pomijane. Więc nadal zostają jedynie wyszukiwarki w związku z czym nie trzeba by było żadnych form obrazka jako php. Proste? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bez przesady, mówimy tutaj aby dane zdjęcie nie było dostępne w zakładce ihost wiadomo ze nie będziemy każdego zdjęcia sprawdzać czy na całym forum jest +18 jak ktoś wstawi oficjalnie to już jest problem administracji

Każdy widzi swoje. Admini widza wszystkich. W czym problem? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba dodania takiego foto: http://s1.postimage....ight_Dinner.jpg

Kończy się info: [#IHOST_P007] Prawdopodobny atak XSS!

Dlatego, że link przekierowuje na stronę w stylu:

http://postimage.org/image/2u5a3qv8/

Cały czas tam linki zmieniają się do grafiki. Dodaj ją z dysku jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s1.postimage.org/scxmgrm7/Friday_Night_Dinner.jpg

GET /scxmgrm7/Friday_Night_Dinner.jpg HTTP/1.1
Host: s1.postimage.org
User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:2.0b13pre) Gecko/20110315 Firefox/4.0b13pre
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: pl,en-us;q=0.7,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive: 115
Connection: keep-alive
Referer: http://forum.invisionize.pl/topic/23063-dp31-ihost/page__pid__144598__st__45

HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx/0.7.65
Date: Wed, 16 Mar 2011 10:08:41 GMT
Content-Type: text/html
Connection: keep-alive
Keep-Alive: timeout=5
X-Powered-By: PHP/5.2.9
Content-Length: 221
----------------------------------------------------------
http://postimage.org/image/2u5a3qv8/

GET /image/2u5a3qv8/ HTTP/1.1
Host: postimage.org
User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:2.0b13pre) Gecko/20110315 Firefox/4.0b13pre
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: pl,en-us;q=0.7,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive: 115
Connection: keep-alive
Referer: http://s1.postimage.org/scxmgrm7/Friday_Night_Dinner.jpg

HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx/0.7.65
Date: Wed, 16 Mar 2011 10:08:43 GMT
Content-Type: text/html
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
Keep-Alive: timeout=5
X-Powered-By: PHP/5.2.9
Content-Encoding: gzip

Widocznie serwis ma jakieś ograniczenia czy coś.

Tak czy inaczej marne szanse na upload z adresu ;)

Edit: a ten link zadziałał: http://s1.postimage.org/39ootqbmz/Friday_Night_Dinner.jpg

thumb_pre_1300270506__friday_night_dinner.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMP jest formatem który powinien być nieobsługiwanym formatem ze względu na rozmiary grafik w nim zapisanych(ten plik co dałeś w BMP ma 13,6kB, JPG 1,6kB a PNG 1,2kB).

Co nie zmienia faktu, że nie widać grafiki(może dlatego, że "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum.")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem.

Zainstalowałem, włączyłem i wyskakuje mi coś takiego:

http://screenshooter.net/9485652/bvkmvnr

Lub

Fatal error: Call to a member function showForm() on a non-object in /home/reaver/domains/pk-infinity.pl/public_html/admin/applications_addon/other/ihost/modules_public/global/images.php on line 159

Jeśli wyłączę iHost, to pisze, że nie mam uprawnień żeby tam wejść - są ustawione. Nie wiem czym jest to spowodowane...

Wpadłem na pomysł żeby przebudować cache skinu, ale nie pomogło. Pomysł zaczerpnąłem z bloga - tam też to samo wystąpiło, tylko że pomogło..

CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reaver, reinstalacja nie pomaga?

macsch15, co to za bloki? grafika? jak tak to jaki adres? Jak nie to co?

Edit

Tam powinna być grafika public/style_images/STYL/search.png search.png

Tylko że pewnie styl jej nie posiada (jak np. CleanCut) lub jest tam całkiem coś innego.

Więc problem aplikacji(że chce grafikę której nie ma) albo skinów(że tej grafiki nie posiadają).

Edytowane przez Pavulon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaver, reinstalacja nie pomaga?

macsch15, co to za bloki? grafika? jak tak to jaki adres? Jak nie to co?

Edit

Tam powinna być grafika public/style_images/STYL/search.png search.png

Tylko że pewnie styl jej nie posiada (jak np. CleanCut) lub jest tam całkiem coś innego.

Więc problem aplikacji(że chce grafikę której nie ma) albo skinów(że tej grafiki nie posiadają).

Już wszystko ok.

Wgrałem każdy plik na nowo, zainstalowałem i hula. :)

CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się multiupload w sumie, bo jak mam do dodania kilka zdjęć to i tak korzystam z imageshack, bo szybciej przy wielu grafikach.

+

Zainstalowane i już problemy... http://forum.invisionize.pl/uploads/imgs/pre_1302366976__2011-04-09_18-35-43.png

Oczywiście problem tylko na innm stylu, a dokładniej Executive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z skonfigurowaniem tej aplikacji. Zainstalowałem, wszystko ładnie tylko w ustawieniach nie wyświetlają mi się opcje do konfiguracji. Można to zrobić ręcznie w bazie danych? W jakiej tabeli informacje te są zapisywane?

Edytowane przez Jarek606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z skonfigurowaniem tej aplikacji. Zainstalowałem, wszystko ładnie tylko w ustawieniach nie wyświetlają mi się opcje do konfiguracji. Można to zrobić ręcznie w bazie danych? W jakiej tabeli informacje te są zapisywane?

Nieaktualne, ręcznie znalazłem adres do ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie Drodzy użytkownicy, piszę do was w sprawie pomocy z modyfikacją IP Host nie ma w niej treści, a mianowicie wygląda to tak jak w załączniku. Instalacja przebiegła bez żadnego problemu , więc powinno wszystko działać bez problemów... Tak również występuje z innymi aplikacjami które zainstaluje, więc to nie tylko z tą.

post-11068-0-57444300-1309792803_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Drodzy użytkownicy, piszę do was w sprawie pomocy z modyfikacją IP Host nie ma w niej treści, a mianowicie wygląda to tak jak w załączniku. Instalacja przebiegła bez żadnego problemu , więc powinno wszystko działać bez problemów... Tak również występuje z innymi aplikacjami które zainstaluje, więc to nie tylko z tą.

post-11068-0-57444300-1309792803_thumb.p

a paczka językowa jest dobrze wgrana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.