Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Shoutbox od X postów. Jak ustawić dwie różne wiadomości?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Byłem przekonany, że gdzieś widziałem taką modyfikację, ale nie mogę jej znaleźć (przeszukałem wszystkie w markecie). Chodzi o to, że mamy aktualnie ustawioną wiadomość do użytkowników, a także ustawiony limit 20 postów,które trzeba mieć aby móc korzystać z shoutboxa. Chodzi o to, żeby móc ustawić jedną wiadomość dla nowych użytkowników (poniżej 20 postów) np. w stylu:

Shoutbox jest dostępny dla użytkowników, którzy napisali co najmniej 20 postów. Aby móc korzystać z shoutboxa, musisz przekroczyć barierę 20 napisanych postów

Znalazłem ten temat: ale chodzi o to, żeby po przekroczeniu 20 napisanych postów wyświetlany był standardowy komunikat. Jest możliwość ustawienia dwóch niezależnych wiadomości? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałem to, ale on chciał zupełnie czegoś innego, żeby oprócz komunikatu o limicie postów widoczne były przyciski i okienko dialogowe (jak przy odblokowanym SB). Ja natomiast chcę, żeby SB było zablokowane dla osób mających poniżej 20 postów ( i stosowny komunikat ), a po przekroczeniu tej wartości żeby była możliwość pisania i standardowy komunikat :)

Aktualnie mamy taki napis dla wszystkich:

W shoutboxie, który dostępny jest dla użytkowników posiadających powyżej 20 postów, zabrania się rozmów na temat problemów z telefonami oraz linkowania do nich. W celu uzyskania pomocy on-line zapraszamy do c-boxa znajdującego się powyżej.

Jest trochę długi, więc chcemy go podzielić, aby użytkownicy posiadający powyżej 20 postów widzieli tylko to:

W shoutboxie zabrania się rozmów na temat problemów z telefonami oraz linkowania do nich. W celu uzyskania pomocy on-line zapraszamy do c-boxa znajdującego się powyżej.

A osoby, które mają mniej niż 20 postów, widziały inny komunikat, chociażby taki:

Shoutbox dostępny jest dla użytkowników posiadających powyżej 20 postów.
I ten napis nie byłby widoczny dla użytkowników, posiadających powyżej 20 postów.

Mam nadzieję, że teraz zrozumiecie o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie bardzo, ale tak czy siak takiej funkcji nie widzę w panelu - można jedynie ograniczyć w ustawieniach grupy dostęp do SB X postów i to by było na tyle. Druga opcja to ten temat, co podał Amfidiusz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ale tak czy siak takiej funkcji nie widzę w panelu - można jedynie ograniczyć w ustawieniach grupy dostęp do SB X postów i to by było na tyle. Druga opcja to ten temat, co podał Jakub.

To Amfidiusz też ma na imię Jakub? :D

A wracając do tematu, podałeś taki sposób, na zamianę:

shoutbox => announcement

<tr id='shoutbox-announcement-row' class='row2'<if test="$hide"> style='display:none;'</if>>
       <td class='altrow' valign='middle'<if test="$global"> colspan='2'</if>>
               <div id='shoutbox-announcement-text' class='message'>
                       {$this->settings['shoutbox_announcement']}
               </div>
       </td>
</tr>

na to:

<if test="$this->memberData['posts'] < 6">
<tr id='shoutbox-announcement-row' class='row2'<if test="$hide"> style='display:none;'</if>>
       <td class='altrow' valign='middle'<if test="$global"> colspan='2'</if>>
               <div id='shoutbox-announcement-text' class='message'>
                       {$this->settings['shoutbox_announcement']}
               </div>
       </td>
</tr>
</if>

No i myślałem, że dałoby się dodać coś takiego:

<if test="$this->memberData['posts'] < 20">
<tr id='shoutbox-announcement-row' class='row2'<if test="$hide"> style='display:none;'</if>>
       <td class='altrow' valign='middle'<if test="$global"> colspan='2'</if>>
               <div id='shoutbox-announcement-text' class='message'>
                       {$this->settings['shoutbox_announcement']}
               </div>
       </td>
</tr>
</if>

A potem dodać jakiś kod, żeby był wyświetlany normalny napis... Po prostu dodać ten drugi nie zastępując pierwszego. No ale jak się nie da to trudno :sad: Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł jak to zrobić, to bardzo byłbym wdzięczny =)

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A tak:

<if test="$this->memberData['posts'] < 20">
<tr id='shoutbox-announcement-row' class='row2'<if test="$hide"> style='display:none;'</if>>
       <td class='altrow' valign='middle'<if test="$global"> colspan='2'</if>>
               <div id='shoutbox-announcement-text' class='message'>
                       {$this->settings['shoutbox_announcement']}
               </div>
       </td>
</tr>
Inny tekst.
</if>
Jeszcze inny.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to rozwiązanie dało jeszcze inny i chyba lepszy efekt. Po wpisaniu tego kodu:

<if test="$this->memberData['posts'] < 20">
<tr id='shoutbox-announcement-row' class='row2'<if test="$hide"> style='display:none;'</if>>
       <td class='altrow' valign='middle'<if test="$global"> colspan='2'</if>>
               <div id='shoutbox-announcement-text' class='message'>
                       {$this->settings['shoutbox_announcement']}
               </div>
       </td>
</tr>
</if>
Tekst wpisany tutaj działa =) 

Uzyskujemy taki efekt, że tekst wpisany na samym dole jest widziany dla wszystkich użytkowników i można go dowolnie ustawiać dzięki html, a standardowa ramka z komunikatem nad SB pojawia się tylko jako dodatek dla użytkowników, którzy nie mają ustalonego limitu postów :)

W sumie można uznać, że problem rozwiązany, dzięki wielkie za pomoc :Tip-Hat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.