Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Obciążenie konta po zmianie forum


cichy20a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu dostaję maila z hostingu że konto na którym mam odpalone forum generuje duże obciążenie na serwerze. Próbowałem wszystkiego wyłączyłem wszystkie hooksy i aplikacje które mogłyby generować za duży ruch (odpytań do mysql'a) i nadal dostaję wiadomości z hostingu. Wczoraj włączyłem tryb bezpieczny i póki co jest cisza ale nie chodzi o to żeby pozbawić użytkowników funkcjonalności do której się przyzwyczaili i na którą czekali od dłuższego czasu. Nawiązując do wypowiedzi z tegowątku i odpowiedzi z IPSu jak i który plik mam zmodyfikować żeby emoty działały poprawnie, to akurat działanie prewencyjne a nóż widelec przez to jest taki load. Może ktoś jeszcze spotkał się z taką sytuacją by na hostingu (az.pl) nowa wersja forum robiła takie obciążenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu z 2.3.6 -> 3.1.4 load rośnie za***iście. Jednym z najbardziej zasobożernych procesów jest TMT (Topic Marking Tracking) czyli trzymanie w bazie uaktualnianych danych o tym, które posty userzy przeczytali. Temat ciągnie się od początków wersji 3.x i podobnie jak związana z nim funkcja VNC (View new content) jest "Never ending story" bo sporo ludzi skarży się, że im to zabija serwery. IPS w kolejnych wersjach coś tam poprawia, ale dalej jest to dalekie od ideału.

Moja propozycja jest taka: wyłącz TMT - ludzie i tak będą mieli nieprzeczytane zaznaczone, tyle że przez ciastka - to wprawdzie gorsze rozwiązanie, bo kuleje przy czytaniu forum z więcej niż jednego kompa, ale ulży znacznie serwerowi.

p.s. jakby co, to wyłącza się tu: Tools & Settings ->System Settings->System->CPU Saving & Optimization

i ustaw na nie opcję: Enable Topic Marking Tracking?

btw. ilu masz średnio userów online?

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą, a Matt obiecuje, że to priorytet - mam nadzieję, że przestaną pchać zepsuty samochód pod górkę i przepiszą kod VNC od nowa i razem będzie cacy, bo przy 800 online serwer dostaje lekkiej zadyszki :/

p.s. a jak już offtopujemy lekko - jest jakiś deathline?

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z roboty i zero maili z hostingu, czyli tryb bezpieczeństwa pomógł. Co do ilości osób to największa liczba jednocześnie dostępnych osób online to 150 użytkowników plus-minus 2% ale to było na starym silniki i problemów nie było. Co do zasobożerności nowej wersji to nie myślałem że aż tak ono wzrośnie w porównaniu z poprzednią wersją, ale cóż cena postępu :D. Poczekam jeszcze dzień i wyłączę tryb bezpieczeństwa tyle że przed tym w odstawkę pójdzie TMT jeśli to pomoże to super jak nie to szukam dalej. A tak z innej beczki czy shoutbox może być przyczyną większego obciążenia (dostępny jest na każdej stronie na dole forum)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu dostaję maila z hostingu że konto na którym mam odpalone forum generuje duże obciążenie na serwerze. Próbowałem wszystkiego wyłączyłem wszystkie hooksy i aplikacje które mogłyby generować za duży ruch (odpytań do mysql'a) i nadal dostaję wiadomości z hostingu. Wczoraj włączyłem tryb bezpieczny i póki co jest cisza ale nie chodzi o to żeby pozbawić użytkowników funkcjonalności do której się przyzwyczaili i na którą czekali od dłuższego czasu. Nawiązując do wypowiedzi z tegowątku i odpowiedzi z IPSu jak i który plik mam zmodyfikować żeby emoty działały poprawnie, to akurat działanie prewencyjne a nóż widelec przez to jest taki load. Może ktoś jeszcze spotkał się z taką sytuacją by na hostingu (az.pl) nowa wersja forum robiła takie obciążenie?

Ja się spotkałem. Dostawałem maile 3 razy dziennie.

Przyczepiali się o wszystko, sami oferowali g*****ne usługi.

Zmieniłem na LH.pl, dodałem na forum kilka nowych aplikacji i haków, zainstalowałem CSEO i no problem.

Nie polecam AZ.pl. Na ich serwerach możesz postawić co najwyżej blog młodzieżowy albo kolejną ubogą stronę z kodami do GTA:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zmiana hostingu odpada, kasa klubowa ostro została uszczuplona przez update i zakup nowej licencji (stary admin maila posiał od licencji). Jak na razie zero problemów z forum, wyłączyłem Tryb Bezpieczeństwa i TMT, włączyłem też kilka hooków i zero maili z hostingu nt. obciążenia, shoutbox działa tylko na 1-ej stronie nie tak jak wcześniej na każdej. Został mi tylko problem polskiego języka o którym wcześniej z DawPim rozmawiałem. Może ktoś wie gdzie mam to:

setlocale( LC_ALL, array( 'pl_PL', 'pl_PL.ISO8859-2', 'polish_pol' ) );

dopisać żeby forum widziało w polskie znaczki w dacie rejestracji itp. takie info dostałem z hostingu.

Edytowane przez cichy20a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik próbowałem i nic nie pomogło za to znalazłem inny błąd tylko licho wie czy to w silniku czy w tłumaczeniu do forum. Mianowicie po dodaniu wartości które podawane są w panelu:

Minimalna zalecana wartość dla opcji 'suhosin.post.max_value_lenght' wynosi 1000000.

do pliku .htaccess i wgraniu go na serwer komunikat nie znika. Okazuje się że ktoś albo zrobił literówkę przy tłumaczeniu albo u mnie coś na serwerze jest inaczej. Tak czy siak poprawnie powinno być tak:

suhosin.post.max_value_length
suhosin.request.max_value_length

Po wgraniu na serwer komunikat znika i wszystko działa poprawnie.

Próbowałem też dodać:

setlocale( LC_ALL, array( 'pl_PL', 'pl_PL.ISO8859-2', 'polish_pol' ) );

do initdata.php ale też nic to nie zmieniło, chyba że trzeba przeładować plik z językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli uważasz, że to błąd spolszczenia to napisz proszę tutaj: http://forum.invisionize.pl/forum/84-bledy-spolszczen/

Odnośnie locale:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż był spokój przez pewien czas i znów się hosting odezwał, paradoksalnie w momencie pracy forum w trybie normalnym jest generowane mniejsze obciążenie niż przy trybie bezpieczeństwa. Może ktoś mi pomoże to zrozumieć:

|Nazwa klienta | CPU | CPU % | TIO |  k*SEC |  Aktualizacja
do122151 | 97.89 | 6.8 | 14662 | 449474 | 14.03.11
do122151 | 118.18 | 8.21 | 10999 | 371639 | 15.03.11
do122151 | 97.95 | 6.8 | 9808 | 393880 | 16.03.11
do122151 | 130.43 | 9.06 | 12549 | 402975 | 17.03.11 - przełączenie w tryb bezpieczeństwa po wyłączeniu konta
do122151 | 96.79 | 6.72 | 10290 | 544222 | 18.03.11
do122151 | 65.98 | 4.58 | 9012 | 352434 | 19.03.11 - tryb normalny plus kilka hooków i od tego dnia nic nie zmieniane
do122151 | 71.52 | 4.97 | 9693 | 390002 | 20.03.11
do122151 | 111.5 | 7.74 | 11482 | 341149 | 21.03.11 - licho wie dlaczego taki load

Od 'supportu' hostingu dowiedziałem się że tolerowany jest load do około 80% w kolumnie CPU. W momencie jak przełączyłem forum w tryb normalny na forum było może 15 użytkowników plus 20 gości więc nie wiele jak na ostatnie czasy. Doradźcie koledzy/koleżanki (jeśli takowe są) co robić z tym zonkiem? Może da się odchudzić forum tak by działał komunikator, shoutbox (tylko na głównej), nowe tematy i jeden panel boczny z reklamami. W tej chwili działa też chat (wersja free) ale nikt poza administracją nie ma do niego dostępu. A może lepiej szukać czegoś innego - VPS już widzę że nic innego nie pozostanie do wybrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy nie będzie z tym problemów jak mam teraz, połowa funkcjonalności forum musi być wyłączona bo 'podobno' zarzyna serwer - sprawdzić tego nie mogę. Serwery shared z dHostingu nie wyglądają źle, tyle że potrzeba nam miejsca na schematy, które są integralną częścią forum. Az pasował pod starą wersję forum w tej chwili jednak widzę że nowa wersja jest bardziej zasobożerna i nie wystarczy nam ta oferta którą oferują. Ciekawi mnie też opinia innych o innych dostawcach usług shared a nawet i vps aby tylko sporo miejsca udostępniali ca. 30GB i to nie wiem czy wystarczy za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie posiadałem w dhosting jedną z tańszych opcji serwera dedykowanego dopasowaną pod wymagania phpbb2 po przejściu na ipb serwer padł, nie wytrzymywał ruchu jaki miałem na phpbb2. Wymieniłem na droższą opcję, chodzi przeciętnie + i cena znacznie wyższa :( ale cóż. Gdybym mógł cofnąć się w czasie zapewne nie dokonałbym migracji na IPB

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno nie pisałem bo nie było o czym jednakże ostatnio sprawa posunęła się do przodu. Skutecznie udało się zmniejszyć obciążenie ale tylko na trochę, jednego dnia jest wszystko dobrze drugiego load skacze do 140% i są maile. Wywaliłem Stop Forum Spam bo powodował błędy z forum, nie pomogło, inne modyfikacje też off zostało praktycznie gołe forum. Jeszcze do tego doszedł błąd 413 request entity too large i nie wiem po czyjej stronie szukać winy, najlepsze że nic na forum nie było zmieniane od praktycznie tygodnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.