Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Consolidated.db - mały donosiciel


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager
Koszmar posiadania iPhona zyskał nowy wymiar. Od wczoraj niepozorny, schowany w zakamarkach iOS-a plik "consolidated.db" stał się prawdopodobie najsłynniejszym plikiem w historii urzadzeń z jabłkiem. I nie jest to dobra sława...

Ten skromny plik zawiera całą historię miejsc w których przebywał właściciel iPhona, łącznie z datą, godziną i danymi sieci WiFi, z którymi się łączył - od momentu zakupu i aktywacji aparatu. I nie byłoby w tym nic nowego, bo zwolennicy teorii spiskowych od dawna wiedzą, że Wielki Chudy Brat obserwuje swoje barany owieczki przez okrągłe okulary, ale wygląda na to, że "consolidated.db" wie o userze ciut za dużo.

Cała afera polega na tym, że za pomocą powszechnie dostępnego oprogramowania dane z pliku można nanieść na mapę, otrzymując kompletną historię podróży, odwiedzanych miejsc i różnych skoków w bok właściciela iPhona...

Więcej...

---

No to nieźle się porobiło. Twój własny telefon Cię szpieguje. :lol:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android pod tym względem też nie jest doskonały.

Jest możliwość wyłączenia lokalizacji Wi-Fi, ale przy włączeniu otrzymujemy info:

[Zgoda na usługę lokalizacyjną]
Zezwalaj usłudze lokalizacyjnej Google na zbieranie anonimowych danych o lokalizacji. Zbieranie odbywa się nawet wówczas, gdy żadne aplikacje nie są uruchomione.
[Zgadzam się] [Nie zgadzam się]

i trzeba się zgodzić, żeby włączyć lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaka różnica?

historię miejsc w których przebywał właściciel iPhona, łącznie z datą, godziną i danymi sieci WiFi, z którymi się łączył
zbieranie anonimowych danych o lokalizacji

Ja tu widzę to samo - lokalizacja na podstawie WiFi, a żeby to miało sens to na pewno położenie zapisane jest z datą.

Tylko Apple nic nikomu o tym nie mówi(i nie wiadomo czy przesyła czy przechowuje tylko) a Google mówi o tym oficjalnie i korzysta z tego ale zbiera "anonimowo".

A anonimowość zapewne tu i tu jest taka sama - konto iTunes i konto Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... nieźle, dlatego też jeśli już wolę telefony z Androidem :P

:laugh2:

http://thenextweb.com/google/2011/04/21/its-not-just-the-iphone-android-stores-your-location-data-too/

Jakub: nawet w żartach ?

Edytowane przez JackMR
Tutaj nie przeklinamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kiedy wyłączony? A powiedz mi na jakiej zasadzie(zwłaszcza jeżeli chodzi o smartfony np. z androidem) ;)

Nawet kiedy wyłączony, dokładnie tak. Natomiast nie chciałbym więcej na ten temat pisać, mam nadzieję że domyślasz się dlaczego ;)

I skąd to wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nawet kiedy wyłączony? A powiedz mi na jakiej zasadzie(zwłaszcza jeżeli chodzi o smartfony np. z androidem) ;)

Nawet kiedy wyłączony, dokładnie tak. Natomiast nie chciałbym więcej na ten temat pisać, mam nadzieję że domyślasz się dlaczego ;)

I skąd to wiem :)

Jak ja uwielbiam takie teksty. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ja też. Zwłaszcza, że Android jest systemem operacyjnym który bez włączenia go jest tak użyteczny jak wyłączony pecet ^_^

A wracając do przechowywania lokalizacji przez telefony...

Sprawdziłem te pliki i otrzymałem tyle wyników co nic.

cache.cell

db version:  1
total:       5

                     key accuracy  conf.    latitude   longitude  time
           260:1:0:24091       -1      0    0.000000    0.000000  04/14/11 16:11:01 +0124
           260:1:0:41220       -1      0    0.000000    0.000000  04/14/11 16:11:01 +0124
             260:1:-1:-1       -1      0    0.000000    0.000000  04/22/11 14:04:37 +0124
       260:1:21024:24101     5000     75   XX.776669   YY.737077  04/14/11 16:10:19 +0124
       260:1:21024:24103     3469     75   XX.778995   YY.659202  04/22/11 14:04:37 +0124

cache.wifi

db version:  1
total:       4

                     key accuracy  conf.    latitude   longitude  time
       00:0e:8e:7b:92:6b      141     87   XX.780187   YY.695216  04/14/11 16:11:01 +0124
       00:0f:3d:03:aa:36       -1      0    0.000000    0.000000  04/22/11 14:04:37 +0124
       00:0e:8e:7f:82:c1      104     87   XX.780577   YY.696083  04/14/11 16:11:01 +0124
       00:0e:8e:7d:d7:d4      143     87   XX.779975   YY.694530  04/14/11 16:11:01 +0124

Na dodatek większość z "04/14/11 16:11:01 +0124".

Ale tak jak pisałem wcześniej, użytkownik jest informowany o zbieraniu tych danych i zbierane są one tylko wtedy gdy włączona jest lokalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że uwielbiacie takie teksty. Zresztą to nie moja sprawa i nie powinienem się udzielać w tym temacie. Zdziwiła mnie troszkę wasza niewiedza i w sumie ułomna świadomość. Tylko tyle. Jeszcze życie przed Wami, to tyle. Miłego plotkowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ci kiedyś nie zaleciało prokuratorem, procesem dowodowym, opartym częściowo na pełnych bilingach rocznych posiadanych telefonów komórkowych, z dowiedzionym przebywaniem co do kilku metrów w określonych miejscach itd.

Pełna inwigilacja i to w majestacie prawa. Dokładnie dzięki telefonowi komórkowemu. Dalsza dyskusja jest, staje się bezprzedmiotowa z mojej strony ;)

ps, przepraszam za OT, bo to w sumie sprawa prywatna itd. Miłego dnia :)

Edytowane przez ania07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dobra dobra, ale nie napisałeś o JAKI dokładnie telefon chodzi.

O trackingu włączonego fona słyszałem, ale wyłączonego? :unsure:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że lokalizacja po nadajnikach WiFi ma dokładność nie co do kilku a kilkuset metrów. W przypadku większych miast gdzie jest większa liczba nadajników to pewnie można uzyskać lepszą dokładność, ale jak u mnie np. jest jeden nadajnik w odległości ponad 2km(drugi jeszcze dalej) to jak określą moją pozycję co do metra? :D

Na chyba, że mają taką technologię(o której nie wolno ci mówić, nam zacofanym i naiwnych człowieczkom)?

Tak dla testu odpaliłem aplikację lokalizującą na podstawie WiFi i pomyliło się o 1km+ w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają taką technologię że o 90% miejsc przebywania dawno zapomniałem, ale oni nie. Taką że nawet nie pierdnąłem. Taką, że kaucja za wyjście wyniosła prawie milion złotych, a oddanie paszportu 150 tyś. I to wszystko w oparciu o tel komórkowy i jego zawartość, a właściwie zawartość tego co oni mieli.

A adwokat był z top listy gdyby ktoś pytał. Pav, mają i tyle. Obyś się nigdy o tym nie przekonał. To już wystarczy, bo ja nie CBŚ, i nie operator komórkowy. I dalej chyba OT robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak dla testu odpaliłem aplikację lokalizującą na podstawie WiFi i pomyliło się o 1km+ w linii prostej.

Podasz nazwę? Może będzie coś podobnego na BB.

[ + ]

ania07: coś Ty przemycał, że kaucja bańkę wyniosła?! :o Kontener koki czy pole marychy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie, w sumie to bez sensu i nie ma o czym mówić. To nie było przemycanie, sprawy gospodarcze. Na szczęście mam to już za sobą, nie ma do czego wracać. Napisałem w tym temacie odruchowo i chyba niefartownie. Raz na wozie raz pod nim. Bywa. A tak już na sam koniec, to napiszę Wam jeszcze jak to było, kiedy weszli do firmy i zabrali wszystkie komputery, laptopy i notebooki oraz papierową dokumentację. W pewnym momencie wywiązała się dyskusja na temat usuwania danych z dysków twardych przy pomocy płatnych narzędzi na pełnym wypasie. Hasłowania dokumentów itd.

Wtedy jeszcze nie wiedziałem prawie nic z tego co oni potrafią i powiedziałem że haseł i tak Wam nie podam, bo nie muszę.. itp. Technik policyjny mało nie spadł z krzesła..... ze śmiechu :) Mieli w akcie oskarżenia dosłownie wszystko co im było potrzebne.

Niestety, życie.

A najśmieszniejsze jest to(już tak na koniec), że taki świat sami sobie budujemy. Karty kredytowe, warszawskie karty miejskie, telefony komórkowe,

Visa w pięknych reklamach, ochotnicy do wszczepiania chipów by wiedzieć gdzie są ich dzieci.. przykładowo. Elektroniczne dowody osobiste które to niby mają nam coś ułatwiać itd ! Olać to.

Teraz się zastanawiam czy już kupować IP.Nexusa(spolszczenie), bo mam co do niego ciekawe plany i mam nadzieję że się spełnią :) Czołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dlaczego przez ponad rok zbywali ten problem, aż ktoś go odkrył? Poza tym to nie przypadek - tyle opcji kopiowania tego pliku wszędzie, gdzie się nie podepnie ajfona - can't be!

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.