Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zwykli użytkownicy chcą lekkiego i prostego skryptu


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zrobiłem ankietę z pytaniem, czy na forum zamiast MyBB chcieli by zobaczyć IPB3.

Większość głosów była na "NIE", a argumentami były odpowiedzi w stylu:

"Ciężki", "Wolny", "Trudny w obsłudze"...

Wiadomo teraz jaka będzie odpowiedź od nas: Funkcjonalny, Zaawansowany i w ogóle.

Ale tu nie o to chodzi, ankiete robiłem na forum gdzie mało kto interesuje się forum od strony technicznej, dla nich ważne jest by forum szybko działało i można było prowadzić dyskusję.

Co ciekawe, było też odpowiedzi że IPB ok, ale wersje 2.

Czyli wychodzi na to że IPB3 jest przez wielu zwykłych userów postrzegany jako niechciany, co po nie zaplanowanej konwersji może nawet spowodować globalny bunt.

Nie mówie oczywiście że przez wszystkich, jak do tej pory spotkałem sie z konwersją bądź aktualizacją z wersji 2, na pych, czyli będziemy mieć IPB3, jak się podoba to ok a jak nie to spier... no.

Co o tym myślicie? Robiliście kiedyś na swoich forach takie ankiety przed update czy konwersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnicą nie jest, że wszystkie zmiany w działaniu serwisu są źle postrzegane przez jego użytkowników. Wystarczy spojrzeć na Digga, z którego po zmianach jedynie wyglądu, wszyscy uciekli na reddita. Podczas aktualizacji Wykopu również pojawiła się masa protestów.

Pytanie brzmi jednak, czy użytkownicy, którzy są przeciwni zmianom, mają jakiekolwiek doświadczenie z IPB? Wiadomo, co dobre, to nie ruszać. Ale czy na pewno to, co im się wydaje być dobrym jest dobre? Czy nie otrzymają tego samego, co mają obecnie, wzbogaconego o wiele nowych funkcji po aktualizacji na IPB? Oczywiście, ze zdaniem użytkowników należy się liczyć, ale trzeba pamiętać, że użytkownicy nie znają się na skryptach tyle, co my. I w tym jest rola dobrego admina, żeby dostosował skrypt do potrzeb społeczności.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi jednak, czy użytkownicy, którzy są przeciwni zmianom, mają jakiekolwiek doświadczenie z IPB?

Skoro mówią że jest powolny to widocznie spotkali sie z nim na jakimś forum innym z IPB3. :)

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest inny problem z userami. Oni nie wiedzą o czym piszesz i nie ważne na co co chcesz zmienić. Najgorsze dla nich to sama zmiana, fakt nowego, czegoś nieznanego. Dlatego zawsze będą Ci zaznaczać w takich ankietach: NIE!

Z IPB nie ma to znaczenia. A po kilki tygodniach już się podoba, już się cieszą. Z doświadczenia u siebie nie pytam o zmiany. Kiedyś pytałem, ale to była masakra masakryczna. Co to się wtedy nie działo!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal zawsze po większych zmianach ludzie protestują. Przy czym też jest tak, że w większości widać głosy negatywne, bo ci któym rzecz odpowiada nie są szczególnie zainteresowani wypowiadaniem się na jej temat. Sam przeprowadzałem migrację z przema pod koniec września ub. r. (forum prawie 200tys postów) i mam ok. 20-stronicowy wątek bardzo wdzięcznie zatytułowany przez forumowicza "To nowe forum jest do kitu". Po jakimś czasie wszyscy się przyzwyczaili i zaczęli zauważać szereg pozytywów.

Decyzję musisz podjąć sam i przygotować się na to że na początku niezadowolenie niemal na pewno będą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo , pierwszy tydzień , stworzony temat z wrażeniami z forum , dziś ma ponad 40 stron, ile to było narzekania.

Dziś ? Nikt za żadne skarby nie chce wracać na psema :) Jednak Gdy forum stało jeszcze na przemie poinformowałem tylko że w dniu tym i tym będzie problem z dostępem do forum.Wniosek taki że na początku dość duży chaos, zupełnie zrozumiałe, jest cos nowego trzeba się przyzwyczaić, człowiek z natury nie lubi zmian. Teraz ciekawi mnie co będzie z aktualizacją do 3.2 :bounce:

ipbaddons.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ize wcale nie jest wolne.. Kwestia serwera, a nie forum.

w sumie kiedyś chciałem Ci napisać że ize jest wolniejsze od reszty stron/for przez co trochę irytujące. Może dhosting czas zmienić albo pogadać z nimi ?

a wracając do tematu to u nie na forum było już zmian skina i update tyle że oczywiście było tyle dyskusji na temat zmian, ale oczywiście nikt nigdy konkretów nie potrafił przywołać ani tez pomoc przy zmianach. Ale ostatni update okazał się bardzo dobry i większość była zadowolona z nowego skryptu i skina i reszty :) także idzie pozytywne zmiany wprowadzić :)

a co do szybkości IPB (lekkości, prostoty) to idzie łatwo ją zrobić - wystarczy prosty minimalistyczny skin (ten domyślny wcale takim nie jest), wyłączyć modyfikacje, nie wgrywać bajerów i forum jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

w sumie kiedyś chciałem Ci napisać że ize jest wolniejsze od reszty stron/for przez co trochę irytujące.

Nie no, może kilka dni temu tak było przez pół dnia, ale teraz? Dla mnie śmiga, jak marzenie. Czasy ładowania poniżej pół sekundy etc.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie IPBoard jest niestety dość ciężki w porównaniu do innych skryptów.

Zarówno dla serwera jak i dla browsera. I mówię to z poziomu użytkownika PC-ta z Pentium4 2.0GHz bo sporo ludzi zwłaszcza w biurach w pracy - jeszcze na takich padlinach siedzi.

Do tego jak dojdzie jeszcze "ciężki" skin ładujący w cholerę javy to już w ogóle to nie chce się ruszać. I co z tego, że stronę serwer wykonuje w 0,2 - 0,4 sekundy jak browser potrzebuje ze 2-3 aby ją przemielić. Nic dziwnego, że tacy ludzie mówią, że jest ciężki, bo dla nich po prostu taki jest.

Małe porównianie: na tym samym serwerze mam : zzr1400.pl (stare przemo) i polishbanditcrew.pl (IPB 3.1.4)- zobaczcie czasy otwarcia jednego i drugiego na tym samym hardware.

Ja przeniosłem moje forum z pun.pl gdzie wszystko zasuwało jak ta lala.. ale nie robiłem ankiety bo wiedziałem, że będzie na "nie".

Są przenosiny dnia tego i tego i już.

Summa summarum po ponad roku czasu od przenosin wszyscy są zadowoleni bo jednak możliwości i modyfikacje jakie oferuje IPB dają userom coś czego nie mieli na "starej" platformie więc jest jak najbardziej OK.

Edytowane przez JackMR
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, może kilka dni temu tak było przez pół dnia, ale teraz?

już przez dłuższy czas (>miesiąc) tak to odczuwam w porównaniu np z moim forum. Da się wejść normalnie ale o "te poł" sekundy się irytuje :)

a nie przez FF4 masz wolniej ? Ja odkąd zrobiłem upgrade do FF4 IPB wyraźnie wolniej mi chodzi. Nie tylko moje ale i IZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek załadowało mi w: 0,2188.

Ten licznik bierze pod uwagę JS i tym podobne badziewia czy np tylko czas parsowania pehapa?

Na liczniku firefoxa mam takie wyniki:

pre_1304619017__2011-05-05_20-07-37.png

I to sie daje odczuć.

Dla porównania, wyniki z mybb

pre_1304619147__2011-05-05_20-11-36.png

Jak nie wierzycie, to zainstalujcie sobie to

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/extended-statusbar/

i sami sprawdźcie.

Edytowane przez macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony z forum:

"Invision Power Board -> Rozmowy o IP.Board"

do:

"Ogólne -> Admin Extra"

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.