Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[Pomocy]Migający "-"?


Reaver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie mam pojęcia jak to nazwać.

Wczoraj do 23 wszystko chodziło jak ta lala, a teraz po włączeniu, jest OK, i gdzie ma się pojawić włączanie systemu - Windows XP i ten pasek na dole, pojawia się migający myślnik (?) w górnym lewym rogu... Chciałem odpalić instalacje systemu z płyty, jednak dalej dzieje się to samo. Teraz pokazuje się, że jest "awaria" i mam możliwość włączenia systemu na Trybie Awaryjnym, ale nic nie daje..

Dawno temu miałem ten sam problem, oddałem komputer do "specjalisty", ale chciał za to ogromne pieniądze, teraz mnie nie stać na takie zabawy..

Mogę zrobić ewentualnie format, ale w ogóle nie czyta płyty DVD...

CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi do wyboru trybu awaryjnego, a nie chce odczytać płyty? To jest niezależne od systemu. Jesteś pewien, że w BIOSie masz ustawiony boot z płyty?

Swoją drogą, jeśli tryb awaryjny nie śmiga, to nie widzę dużych szans na odzyskanie danych, jeśli nie robiłeś kopii zapasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na odzyskanie są, trzeba tylko doprowadzić do możliwości bootowania z płyty.

Wtedy albo opcja naprawiania instalacji Windows, albo... kiedyś była taka firma Sysinternals, potem ją M$ wykupił niestety. Firma ta była producentem programu ERD Commander - najlepsze narzędzie do naprawiania uszkodzonych instalacji XP jakie widziałem. Bootowało się PC z płyty, wskazywało miejsce instalacji Windows, restart i naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format robiłem z miesiąc temu, nie mam tam nic ważnego. Każdy ważny plik wrzucam do folderu na FTP, tak jestem pewny, że mam ustawione botowanie z płyty... Znalazłem artykuł w internecie na tem temat, ale w moim pro za***istym starym kompie - wersja biosa jest tak stara, że nie znalazłem na to rozwiązania..

CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Aż takim znawcą nie jestem, ale napisał, że może wejść do TA - a tam nie może sprawdzić co się z napędem dzieje? ^_^

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stacjonarny, to przede wszystkim wyczyść z kurzu - najlepsze sprężone powietrze. Wyjmij wszystkie karty, pamięci, przeczyść styki alkoholem izopropylowym. Zdejmij radiator z wiatraczkiem, przeczyść, usuń starą pastę z procka, daj nową. To samo na karcie grafiki (jeżeli jest taka możliwość). Przeczyść też zasilacz, zobacz, czy nie za słaby (spróbuj uruchomić na pożyczonym). Sprawdź taśmy napędów. Na głównej sprawdź kondensatory elektrolityczne czy nie mają na górze znaczących wypukłości. Po uruchomieniu sprawdź pamięci i dyski - dokładne sprawdzenie programami narzędziowymi (odczyt, zapis, kopiowanie). Sprawdź kartę grafiki. Poszukaj w necie odpowiednich sterowników do płyty głównej, grafiki i rozszerzeń (sprawdzisz Ewerestem).

Laptop jest dobry w podróży, w domu to utrudnienie i niewygoda. Nie mówiąc już o tym, że się mocno grzeje, chłodzenie na żebrach się zapycha i trzeba rozbierać - w niektórych modelach aż "do ostatniej śrubki", co nie jest łatwe i nie każdy w domu to zrobi. Jak padnie, to koszty naprawy droższe, grafy z reguły nie wymienisz na lepszą. Konieczna jest podstawka chłodząca, warto mieć dodatkową "klasyczną" klawiaturę i monitor.

Edytowane przez Gonzo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.