Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Użytkownik - widmo, jest ale go nie ma


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość dziwny problem z pewnym... no właśnie, nawet nie do końca mogę powiedzieć, że z użytkownikiem. Sprawa wygląda następująco: pewna osoba dostaje na swoje konto e-mail wiadomości wysyłane przez forum - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten e-mail nie jest powiązany z żadnym zarejestrowanym na forum kontem użytkownika. Przeszukałem całą bazę danych, wszystkie tabele, w poszukiwaniu wskazanego adresu e-mail - bezskutecznie. Po wpisaniu adresu e-mail do formularza zapomnianego hasła również otrzymuję komunikat, że takie konto nie istnieje. Ten e-mail po prostu w bazie jakby nie istnieje, ale ta osoba dostaje wiadomości.

Mam nadzieję, że przedstawiłem sprawę w miarę możliwości jasno - kompletnie nie mam pojęcia co się dzieje. Jak mogę znaleźć tego użytkownika, i usunąć "nieistniejące" konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę znaleźć tego użytkownika, i usunąć "nieistniejące" konto?

Miałem taki przypadek że ktoś zarejestrował się na forum z pustym nickiem - po prostu same spacje. Nie pytajcie jak on to zrobił bo nie wiem.

Udało mi się jakimś cudem edytować to konto i skasować za pomocą ACP. Z mailami było to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to osierocone zadanie z CRONa, w PMA przeprowadziłem wyszukiwanie we wszystkich tabelach tego adresu e-mail, jak i w tabeli members - bezskutecznie, nie znaleziono. Ten użytkownik trafia na listę wysyłek z grupy Użytkownicy, ale fizycznie nie istnieje jego konto w bazie, a przynajmniej nie można go znaleźć.

jozefg - ale po czym go znalazłeś, po e-mailu?

Kompletnie nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie ma go w całej bazie danych? No to skrypt nie może ot tak pobierać maili z powietrza. Gdzieś to siedzieć musi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma go w całej bazie danych? No to skrypt nie może ot tak pobierać maili z powietrza. Gdzieś to siedzieć musi.

No właśnie, nie wiem - w PMA wpisuję w wyszukiwarkę adres e-mail, wybieram wszystkie tabele i 0 trafień. Albo wchodzę w tabelę members, i SQL'em

SELECT * FROM `ibf_members` WHERE `email` LIKE `[email protected]`

i niestety nic nie znaleziono. Nie mam pojęcia jakim cudem ten e-mail musi być w bazie, skoro trafia do listy wysyłkowej z grupy Użytkownicy, a nie daje się odnaleźć. Jak inaczej mógłbym spróbować szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jak go nie ma w PMA to go nie ma na forum - niby jak? No chyba, że jakiś mod zasysa skądś dane, ale skąd?

Pobierz pliki i przeczesz je na podanego maila - może coś się w plikach zawieruszyło.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem.

Jeżeli użytkownik zarejestruje się jako user

	____   

żadne wyszukiwanie nie znajdzie go po nicku, ale wpisując w ACP adres mail znajduje bez problemu za pomocą zarządzania użytkownikami.

Trzeba tylko wybrać odpowiednie opcje wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną teorię na ten temat. Mogło zdarzyć się tak, że ta sama osoba założyła na forum dwa róże konta (o różnych adresach email). Ty usunąłeś np konto z adresem: [email protected]. Osoba, by uprościć sobie przeglądanie poczty, mogła na koncie [email protected] ustawić automatyczne przekierowanie na adres [email protected].

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matma4u, rónież przypuszczałem iż jest to najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie tej sytuacji, skontaktowałem się z tą osobą, jednak wykluczyła ona taką możliwość - twierdzi, że korzysta z wyłącznie jednego adresu e-mail od lat, a dodatkowo w nagłówkach wiadomości nie widać niby żadnych przekierowań... W plikach na pewno takiego e-maila nie zostawiłem, bo zupełnie nie znam tej osoby. Modyfikacji jakiś niepewnych również nie wgrywałem, więc wersja z zasysaniem skądś e-maila jest mało prawdopodobna.

Osobiście skłaniałbym się ku pierwszej wersji, tej zasugerowanej również przez matma4u, że jakieś przekierowanie dostarcza te wiadomości na tę skrzynkę, jednak w nagłówkach ani widu ani słychu o żadnym przekierowaniu. To się wydaje nieprawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy mieć tu do czynienia z czymś takim jak email spoofing

E-mail spoofing (ang. spoof - naciąganie, szachrajstwo) – nazwa określająca działania polegające na wysyłaniu maili, których dane nagłówkowe (głównie dot. nazwy i adresu email nadawcy) zostały zmodyfikowane by wyglądały na pochodzące z innego źródła. /Wikipedia/

Czyli po naszemu, ktoś może podszywać się pod adres email Twojego forum w celu rozsyłania różnego typu wiadomości, do osób których adresy email posiada w swojej bazie (przypadkowo może tam być adres email osoby, która wcześniej zarejestrowała się na Twoim forum)

Edytowane przez matma4u

46279b204b.png

Rozwiążemy dla Ciebie każde zadanie z matematyki: http://matma4u.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.