Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Windows 8


Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft udostępnił Windows 8 DP w zeszłym tygodniu. Ja właśnie go zainstalowałem i jestem pod wrażeniem głównie Metro UI, chociaż troszkę dziwnie się go obsługuje. ;)

A jakie są wasze wrażenia?

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście go testowałem, jednak interfejs "Metro UI" nie spodobał mi się zbytnio. Jest jednak na to sposób:

Witam serdecznie.

By wyłączyć to felerne metro ui należy zmienić nazwę pliku "shsxs.dll", który znajduje się w:

c:\Windows\System32\shsxs.dll

Po tej czynności należy zrestartować komputer, i już możemy się cieszyć oldschool desktopem smiley.gif

Pozdrawiam.

Cytat z forum windows7.pl/forum - post w temacie http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,6155.0.html

Dla mnie ten cały Windows będzie takim samym niewypałem jak windows vista :) Poczekamy na Windows 9 - może będzie tak dobry jak Windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja używam ósemki już od prawie 3 miesięcy (zacząłem niedługo po wydaniu RTM). Modern UI w niczym mi nie przeszkadza, a nawet jest dobre. Całość jest naprawdę wygodna i polecam każdemu choćby spróbować.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @+matius ma rację ;)

Win 3.0 poprawiony przez 3.1

Win 95 poprawiony przez 98

Win 2000/Millenium poprawiony przez XP

Win Vista poprawiony przez 7

Win 8 poprawiony przez 9

Amfidiusz, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Poza wersją 3.1 była jeszcze 3.11, Windows 98 został poprawiony przez Windows 98 Second Edition, Windows 2000 jest w porządku natomiast jest to co innego niż tragedia w postaci Windowsa Millenium...

Ja miałem dwukrotnie przyjemność pracować na Windows 8 i cóż... spełnia swoje zadanie i jak się komuś podoba to fajnie. Ja na co dzień pracuję na Windows XP SP3 i nie zamierzam tego zmieniać bo ten system spełnia wszystkie moje oczekiwania. W Windows 7 który ludzie uważają za dobry nie podoba mi się system powiadamiania np. gg i brak kompatybilności ze starszymi telefonami / akcesoriami. Poza tym musieliby mnie odwieźć do Tworek / Kobierzyna gdybym co chwilę musiał klikać na zgodę na instalację jakiegoś programu czy na wykonanie jakiejś operacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zarzuć jakieś ciekawe aplikacje, które powinny się znaleźć na ekranie Start :spiteful:

Mam tam tylko kafelek z pulpitem, pocztę (żeby pokazywało licznik na ekranie blokady), kilka gier Live i skróty do programów klasycznych.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij, ale cały system nadzoru aplikacji, można w Windows7 po prostu wyłączyć.

Wiem że można, ale swego czasu naczytałem się o "zaletach" systemu Vista oraz 7 i zdecydowanie nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Dlatego zostanę przy XP. Jak komuś się podobają kafelki - droga wolna. Ja wolę klasyczny pulpit i menu start :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfidiusz, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Poza wersją 3.1 była jeszcze 3.11, Windows 98 został poprawiony przez Windows 98 Second Edition, Windows 2000 jest w porządku natomiast jest to co innego niż tragedia w postaci Windowsa Millenium...

No nie mów, że wersję IPB 3.1.4 będziesz traktował jako następcę 3.1.3 :lol: Mówimy o pełnowartościowych wersjach, a nie poprawkach kosmetycznych.

Osobiście uważam, że Windows 8 póki co wyłamał się z tej tendencji, z czego się bardzo cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o wersjach skryptu IPS, tylko o wersjach systemu operacyjnego firmy Microsoft. Z resztą ja to widzę inaczej.

Windows 3.0 Good - 3,1 - better, 3.11 the best (of Windows 3.X family).

Windows 95 Good, Windows 98 better, Windows 98 SE - the best (of Windows 9X family).

Windows Millenium - Piece of shit

Windows 2000 - very good

Windows XP - Excellent

Windows Vista, 7, 8 - i don't give a shit :beach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o wersjach skryptu IPS, tylko o wersjach systemu operacyjnego firmy Microsoft.

A czym się różnią wersje systemu operacyjnego od kolejnych wersji skryptu internetowego? SE wprowadza tyle zmian do Win98 co SP do WinXP. Dlaczego więc nie napiszesz, że WinXP SP3 jest kolejną wersją Windowsa, po trzech poprzednich XP-kach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio teraz? <_<

Windows 98 SE był sprzedawany jako odrębna wersja poprawionego systemu operacyjnego. Różnica pomiędzy systemem operacyjnym a service packiem jest taka, że system operacyjny możesz zainstalować i z niego korzystać, a service packa nie zainstalujesz bez systemu operacyjnego :) Jest to zwyczajny zbiór poprawek. Skoro tak lubisz porównania do skryptu, to proszę. Tę łatkę: IP.Board 3.1.x, 3.2.x and 3.3.x Security Update z tego miesiąca także nazwiesz nową wersją skryptu? Nie, jest to po prostu łatka bezpieczeństwa której nie zainstalujesz bez posiadania skryptu IPB. w wersji 3.1 i wyższej . Natomiast każdą kolejną wersję skryptu IPB możesz zainstalować na gołym FTP i będzie działać.

Aaa i przypomniało mi się odnośnie Windowsa 8 - powodzenia wszystkim życzę z instalacją niecertyfikowanych przez Microsoft sterowników :) Na szczęście mądrzy ludzie znaleźli i na to solucję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij a ja Ci powiem tak: Podobnie jak Ty, używam Windowsa XP SP3 bo ten system mi najbardziej odpowiada. Po pierwsze dlatego że mam pod nim oprogramowanie muzyczne, czym się jak tu niektórzy wiedzą, zajmuję. Nie potrzebuję w celach "produkcyjnych" rezygnować z XPeka, bo w pierwszej fazie Windowsa 7, to nie było nawet sterownika do EMU1820m to taka karta dźwiękowa, trochę poważniejsza niż zwykle ludzie mają w komputerach. Ale samą siódemkę, można dobrze odchudzić, tak że nawet menu wygląda klasycznie jak w XPeku, wyłączyć te "pytania" o wszystko, wyłączyć i ukryć system powiadomień który bardziej denerwuje niż pomaga, itd. No można. Siódemka wygląda jak Vista i ma funkcjonalność i "lekkość" XPeka, uważam że to świetny OS. (Czego na pewno nie powiem o Viście). Więc na "produkcyjnym" komputerze mam XP SP3 ale na laptopie, służącym mi tylko do codzienności i zabaw, oczywiście siódemkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 98 SE był sprzedawany jako odrębna wersja poprawionego systemu operacyjnego. Różnica pomiędzy systemem operacyjnym a service packiem jest taka, że system operacyjny możesz zainstalować i z niego korzystać, a service packa nie zainstalujesz bez systemu operacyjnego :)

Tak samo nie zainstalujesz samych zmian wprowadzonych w SE. Musisz mieć do nich podstawę w postaci Win98. Wtedy też był wybór między Win98 i Win98 SE - tak samo, jak teraz między WinXP a WinXP SP3.

Aktualizacja SE była rozprowadzana za darmo dla posiadaczy. Tak samo jak dzisiejsze Service Packi.

A zmiany w SE były ogromne!

Dodano m.in. nową wersję Internet Explorer, program NetMeeting, możliwość współużytkowania jednego połączenia internetowego (Internet Connection Sharing), obsługę napędów DVD-ROM i funkcję wielu użytkowników.

Ale czekaj... czy nie podobne zmiany wprowadzają Service Packi? <_<

I jeszcze notka z angielskiej wiki:

Windows 98 SE (Second Edition) was released to fix bugs and acted as a small incremental update to Windows 98.

Czy Service Packi nie odrywają roli małej aktualizacji systemu, która ma na celu naprawienie bugów?

Skoro tak lubisz porównania do skryptu, to proszę. Tę łatkę: IP.Board 3.1.x, 3.2.x and 3.3.x Security Update z tego miesiąca także nazwiesz nową wersją skryptu?

Nie. To Ty nazywasz Win98 SE nową wersją systemu. To Ty nazywasz WinXP SP3 nową wersją systemu. To Ty nazywasz IPB 3.3.4 z Security Update nową wersją skryptu.

Anyway, od dwóch dni używam Win8 i muszę przyznać, że jest bardzo intuicyjny. Nie mam żadnych problemów ze sterownikami ani oprogramowaniem. Bardzo cieszy wbudowane wirtualne napędy pozwalające zamontować liki ISO bez dodatkowych aplikacji. Trochę żal MSE, ale ponoć zostały zintegrowane z Defenderem, więc są mniej widoczne. Klient pocztowy niestety nie obsługuje pop3 - trzeba korzystać z imap, ale większość hostów to już oferuje. Niektóre domyślne aplikacje potrafią się wyłączyć bez powodu, mam nadzieję, że zostanie to dopracowane. Przy zamykaniu systemu pojawia się na sekundę jakiś error mówiący pewnie o rozłączeniu z jakąś usługą, to też powinno zostać wyeliminowane. Ale codziennie pojawiają się mniejsze lub większe aktualizacje, więc deweloperzy nie próżnują, a to cieszy :)

Ja nie wracam do siódemki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie zainstalujesz samych zmian wprowadzonych w SE. Musisz mieć do nich podstawę w postaci Win98. Wtedy też był wybór między Win98 i Win98 SE - tak samo, jak teraz między WinXP a WinXP SP3.

Aktualizacja SE była rozprowadzana za darmo dla posiadaczy. Tak samo jak dzisiejsze Service Packi.

Nie prawda. System Windows 98 SE był sprzedawany oddzielnie, można sobie było kupić i Windowsa 98 i Windowsa 98 SE. Poza tym aktualizacja nie była darmowa, Microsoft wycenił ją na 20$. To, że brytyjski oddział się wyłamał i musiał potem skorygować cenę to inna sprawa. Natomiast poprawki są wydawane za darmo i samej poprawki nie zainstalujesz na gołym dysku. Windowsa 98 SE owszem. Widzisz różnicę?

Fakt, idąc Twoim tokiem myślenia każdą nowszą wersję systemu można traktować jako aktualizację poprzedniej... O, popatrz jaka długa lista aktualizacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows :)

Ja nie wracam do siódemki!

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci przyjemnego korzystania z najnowszej aktualizacji systemu Windows 1.0.1, a poprawnie mówiąc - z najnowszej wersji systemu Microsoft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.