Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jakie serwery VPS polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, bo z czasem będzie musiał o tym pomyśleć każdy, kto posiada własny serwis, który się szybko rozwija. Serwery dedykowane są drogie i na kieszeń cywila nieco wysokie, dlatego dobrą alternatywą jest wybór serwera wirtualnie VPS.

Ja sam o tym myślę, bo chce się zabezpieczyć na przyszłość i przenieść swój projekt na taki serwer. Tylko tu rodzi się pytane czy ktoś miał z jakimś do czynienia i może coś polecić lub poradzić jakie firmy unikać?

Zastanawiam się nad ViPower oraz biznes-host :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem w sumie przez trzy vpsy (a wcześniej dwa serwery wspóldzielone) i aktualnie najbardziej zadowolony jestem z unixstorm. Wybrałem wirtualizację Xen.

Z punktu widzenia czasu, co mogę poradzić, to niestety testy ( to rozwiązanie powoduje niestety wtopę finansową - mniejszą lub większą), ale niewyobrażalny zysk czasowy. Sam wiesz ile się czasu traci na całe te operacje przenosin i potencjalne z tym problemy.

Zapytaj wcześniej jakim serwerem jest matka (bo natrafić na składaka nie trudno) i koniecznie jakie dyski (sata czy sas). No i polska lokalizacja.

Postawić, wgrać aktualną bazę i traktować siege czy loadimpact.com - wtedy zobaczysz mniej więcej jak się zachowuje serwis..

Jaki parametrycznie vps masz na oku? Root?

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie podane przez Ciebie firmy charakteryzują się tym że stawiają na jakość usług i obsługi, a nie ilość klientów i pieniądze, więc czy wybierzesz BH czy ViPower jakość będzie identyczna, a obsługa będzie stała na wysokim poziomie. W tym wypadków różnicą jest lokalizacja (Poznań vs Gdańsk) i groszowe różnice w cenach.

Jeśli polecać by coś innego to zdecydowanie unixstorm.org, netdc.pl, idhosting.pl, chmurka.pl, onevps.pl, czy Beyodowska "chmura" e24cloud.com (ref) - cena === jakość w tym wypadku, w przeciągu 4mc uptime 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie, w tym biznes-host irytuje mnie to jedno IP, mogą z tego wyniknąć problemy. VPS raczej na Xen i dyskach SAS, bo SATAIII przy nich wymiękają. Trafiałem na takie z SSD, ale dużo słyszało się niedobrego o tych dyskach.

Konfiguracja wstępna tylko i wyłącznie na barkach usługodawców, ponieważ to będzie mój debiut i nie poradze sobie z tym ;) Zaraz obadam te wasze propozycje.

Co do konfiguracji, hmmm... serwera gry nie stawiam itp. Może kiedyś na turnieje, w co wątpię. Ram z 2GB DDR3, procek nie wiem do końca czy 2 lub 3Ghz dadzą radę, ale chyba tak. Najważniejszy jest moim zdaniem transfer oraz up-time, chociaż VPS to w pełni zwirtualizowane serwery, więc wszystko zależy po stronie fizycznej serwera.

Dzięki za propozycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie, w tym biznes-host irytuje mnie to jedno IP, mogą z tego wyniknąć problemy.

A jakie to problemy? Do czego potrzebujesz więcej ?

Trafiałem na takie z SSD, ale dużo słyszało się niedobrego o tych dyskach.

Eee nie. Zobacz jakie są ceny tych dysków :) To o to chodzi.

Co do konfiguracji, hmmm... serwera gry nie stawiam itp. Może kiedyś na turnieje, w co wątpię. Ram z 2GB DDR3, procek nie wiem do końca czy 2 lub 3Ghz dadzą radę, ale chyba tak.

A to taka moc tylko na forum ? U mnie load przy 1 rdzeniu 2.4Ghz przy ~200 użytkownikach nie sięga 0.2-0.4, czyli nic. A na serwerze kilka innych stron, serwer poczty (150kont), rsync i parę innych bzdur. Jak na samo forum, to szkoda kasy na taką maszynę.

ps: jakbyś potrzebował komercyjnego wsparcia serwerowego (mam kilkuletnie doświadczenie), to daj znać. Oszczędzisz na kosztach administracji z hostingu.

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje uruchomić dwa serwisy + sklepik + portal. Na przyszłość wole mieć coś mocniejszego, a te 300-500zł brutto rocznie to nie majątek (~25-42zł/m-c) ;)

Chodzi także o limity, których na VPS niemal brak w porównaniu do zwykłych hostingów (ilość maili na dobę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25zł/mc ciężko będzie Ci znaleźć coś odpowiedniego, choć to wszystko kwestia konfiguracji. Sam utrzymuję kilka serwisów na serwerze 1GHz, 512MB RAM i działa bez problemów z loadem sięgającym pułapu 0,5-0,7 w szczycie.

Jeśli chodzi o VPS'y z dyskami SSD, to obecnie nie są to jakieś olbrzymie koszta, a niosą ze sobą przecież szereg usprawnień. Jeśli chodzi o firmę sprzedającą takie serwery to tylko http://ultimahost.pl/vps tyle że to wykracza za Twój budżet - chyba że płacił będziesz z góry na rok, to być może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce od razu zabulić na rok lub 2 jak będzie możliwość i mieć to z głowy, aktualnie na linuxpl.com konto nie starcza z transferem, mają kiepski support i sporo problemów z działaniem. Dlaczego VPS? Żeby nie skakać w przyszłości z dużą bazą po nowych hostingach tylko raz a dobrze postawić całość i mieć z głowy.

Tutaj myślę spróbować z testem - http://vipower.pl/index.php?id=Serwery-VPS-OpenVZ :) jadą na OpenVZ, ale aktualnie nie mam wielkiego doświadczenia więc ciężko mi stwierdzić czy będę żałować brak wirtualizacji Xen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej wirtualizacji. Wbrew poglądom w środowisku testowym OpenVZ jest wydajniejsze (pomijam kwestie mocnego overselingu przez niektóre firmy). Ma w zasadzie tylko jedną praktyczną wadę. Jak skończy Ci się gwarantowany ram na maszynie a akurat nie dostaniesz nic z burstable to leżysz. To oczywiście też kwestia dopracowania usług ale trzeba być tego świadom, że w garści masz tylko ten gwarantowany.

Ja ma xena, bo potrzebuję kilka niestandardowych modułów, iptables no i ma mam pewne zasoby+tyłkochron w postaci swapa. Wydaje mi się, że pewniejszy na dzisiejszy dzień jest Xen. Chociaż też jak na matce gdzie stoją xeny zaczną procesy wchodzić na swap, to będzie odczuwalny spadek wydajności.

Ostatnio też coś się mówi o kvm, ale nie wczytywałem się dogłębnie. Zresztą na takie hobbistyczne potrzeby pełna wirtualizacja nie jest potrzebna.

Aha - po starcie identycznych openvz i xena na tym drugim będziesz miał około 20-30MB mniej dostępnej pamięci. Warto o tym pamiętać, jak kupujesz jakiś z małą ilością

  • Lubię to 1
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to aktualnie dobrze wiedzieć co i z czym się je. Szczerze te sprawy były mi obce, jakoś nie studiowałem tego tyle co obsługi skryptu i tworzenia for, portali, mostków i innych rzeczy z tym związanych ;) Więc spoglądając na hosting www można zauważyć że ceny dobrego stoją w przedziale niektórych VPS, stąd też pojawił się ten topic tutaj wraz z pytaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem kilka VPS w przeróżnych firmach i na chwile obecną najkorzystniejszą i najlepszą ofertę jaką uzyskałem to w firmie ionic.pl

Po prostu uzyskałem tą jakość jaką gwarantowali :)

Również polecam ionic - korzystałem z ich usług i są na wysokim poziomie. Korzystają z datacenter szara.net w Krakowie (vpsy)

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem na temat tej firmy, chociażby na serwisie wykop.pl, gdzie gnoili linuxpl.com (mój aktualny).

No to chyba już mamy wszystko jasne - Brak limitów typu ilość wysłanych e-maili czy czas wykonania skryptu php. Tak więc jak dla mnie najpierw starczy hosting na ionic.pl + domena a potem ewentualnie przejście na VPS i mieć z głowy zmartwienia z limitami ;) BTW mają niskie ceny jak na te parametry :D

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale której firmy i kto gnoił na wykopie kogo (btw: akurat wykop to taki wyznacznik w jakimś konkretnym temacie jak przypadkowo zapytany przechodzień...)

Emaile i timeout php to pikuś. A zapytań do baz danych nie limitują?

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale której firmy i kto gnoił na wykopie kogo

Ludzie wypisywali swoje problemy dotyczące usług hostingowych firmy linuxpl.com, niestety 70% wpisów negatywnych pokrywało się z moimi doświadczeniami po blisko 1,5 rocznej współpracy z tą firmą.

A zapytań do baz danych nie limitują?

Raczej nie, a co do limitów to mowa była o VPS, bo koncie hostingowym to wiadomo jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche mnie nie bylo, ale sprostuje, bo widze że sporo lania wody poszlo:

No dzięki wielkie, w tym biznes-host irytuje mnie to jedno IP, mogą z tego wyniknąć problemy.

Dokupienie Ip w każdej chwili możliwe, więc to nie problem :)

Trafiałem na takie z SSD, ale dużo słyszało się niedobrego o tych dyskach.

Eee nie. Zobacz jakie są ceny tych dysków :) To o to chodzi.

Raczej o to że te dyski są wydajniejsze ale i podatniejsze na awarie - my ich nie stosujemy, sata/sas sie spelniają.

ps: jakbyś potrzebował komercyjnego wsparcia serwerowego (mam kilkuletnie doświadczenie), to daj znać. Oszczędzisz na kosztach administracji z hostingu.

Nie zrozum mnie źle ale autor tematu jest nowy, więc raczej skłaniałbym sie przy tym, by grzebał sam jak ma duzo siły i samozaparcia - jak popsuje to będzie wiedział co.

No chyba że mu napiszesz dokumentacje co i jak ( czego prawie nikt nie robi) - takto przy 1 padzie będzie problem, bo serwer nie działa a ty w szkole/pracy/śpisz.

Lepiej wykupić z godzinke administracji by ci postawiła wszystko firma i w razie problemów napisac do nich.

jestem troche uczulony na kwestie ludzi ktorzy "administrują" nie mając odpowiedniej wiedzy - moje oczy zbyt dużo takich prac widziały i przy niektorych szybciej sie zrobi backup i od nowa postawi niż to naprawi.

Jak pisałem - nie jest to atak na nikogo, a jedynie moje zdanie.

Chodzi także o limity, których na VPS niemal brak w porównaniu do zwykłych hostingów (ilość maili na dobę).

Jak dobrze skonfigurujesz serwer vps to ci sporo @ przerzuci - kwestia dobrej konfiguracji.

Ile wysylasz tych maili?

Jeśli chodzi o VPS'y z dyskami SSD, to obecnie nie są to jakieś olbrzymie koszta, a niosą ze sobą przecież szereg usprawnień.

Szereg tzn.?

Dlaczego VPS? Żeby nie skakać w przyszłości z dużą bazą po nowych hostingach tylko raz a dobrze postawić całość i mieć z głowy.

Po przejściu każda porządna firma przeniesie ci dane bezpłatnie :)

Ja ma xena, bo potrzebuję kilka niestandardowych modułów, iptables

Od kiedy iptables nie ma na openvz?

Odnośnie Openvz, to u Nas przeważnie większosć jedzie na burst i nie narzekają :)

Brak limitów typu ilość wysłanych e-maili czy czas wykonania skryptu php.

Już pisałem wyżej, odnośnie maila to konfiguracja, a odnosnie limitów dla skryptu - php.ini ( tylko nie przesadzaj, bo jak ci dużo osób wejdzie to możesz miec problemy przy neoptymalnych skryptach).

Pozdrawiam.

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

No dzięki wielkie, w tym biznes-host irytuje mnie to jedno IP, mogą z tego wyniknąć problemy. VPS raczej na Xen i dyskach SAS, bo SATAIII przy nich wymiękają. Trafiałem na takie z SSD, ale dużo słyszało się niedobrego o tych dyskach.

 

 

Dopiero niedawno przesiadłem się z hostingu na VPS w homecloud.pl, więc trudno mi polecić. Ale na pewno można tam mieć więcej adresów IP przy jednym VPS'ie. Ja jestem zadowolony, ale nie wiem, czy na Twoje potrzeby też by było dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tyle że to cytat z podstrony z VPS'ami ^^ Żadna firma hostingowa nie ma czegoś takiego jak "brak limitów na wysyłkę emaili" bo dawno by dostali filtr na IP za spam. Czy mieli by samych klientów którzy za 12zł słali by spam :-)

 

jak chce sie dużo wysyłać to warto skorzystać z freshmaila.

Edytowane przez Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co powiecie o serwerach vps firmy biznes host? jestem ciekaw Waszej opinii, ja mam okazje korzystać z nich dopiero od niedawna i jak na razie wszytko co napisali na stronie się sprawdza i nie ma absolutnie żadnych problemów. Jednak musze przyznać, że narazie moja strona nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, stąd chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych osób? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil o adres forum, żebyśmy wiedzieli o czym mowa. Małe fora IPB spokojnie mogą działać na serwerach współdzielonych. VPS są dla większych forów, więc jeśli zaczynasz - nie ma sensu przepłacać. A jak się serwer zrobi zbyt słaby - wtedy dopiero robisz przesiadkę ;)

 

 

Jednak musze przyznać, że narazie moja strona nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, stąd chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych osób? :)

 

No to może ją rozbuduj i sam się przekonaj? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.