Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Błąd przy wgrywaniu załączników


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Heya,

Zauważyłem właśnie irytujący błąd podczas dodawania załączników. Przy wybraniu pliku graficznego do wgrania, zostaje on przesłany na serwer, po czym otrzymuję czerwony komunikat typu:

F15.png

No file was selected for upload

Wczoraj załączniki działały bez problemów. Miejsca na FTP jest wystarczająco dużo (zresztą wtedy byłby inny komunikat), grupa ma ustawiony nielimitowany rozmiar załączników. Na serwerze nic nie grzebałem (w ogóle nic nie grzebałem). Próbowałem wgrywać na nowym i starym uploaderze. Próbowałem również wgrywać grafiki, które załączałem wczoraj.

Co mogło się posypać?

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wyłącz ajaxowy uploader i wtedy wgraj - pojawia się to info, ale plik jest wysyłany i potem poprawnie się wyświetla, jako załącznik?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że kolega przekracza limit wielkości pliku na serwerze, lub chodzi o jakiś inny limit serwera, stąd problem. Co to za hosting? Rozumiem że ustawienia ścieżli do uploadu plików poprawne, rozumiem że CHMODy wszystkie nadane prawidłowo, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że kolega przekracza limit wielkości pliku na serwerze, lub chodzi o jakiś inny limit serwera, stąd problem.

Rozwinąłbyś tę myśl? O co pytać admina?

Zdjęć profilowych także nie mogę wgrywać (Failed to set a new photo), odświeżyłem chmody 777 dla uploads i cache, sprawdziłem ścieżkę uploads w ACP, hosting lh.pl - najwyższy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko jest ze skryptem w porządku, no to podbij do Admina serwera. A o co masz pytać? Spytaj, czy przypadkiem nie ma jakiejś awarii na Twoim koncie, czy coś się nie dzieje. Czy może dobiłeś już swoją przestrzeń na maksimum i nie ma więcej miejsca? Jaki jest limit wielkości jednego przesyłanego pliku? O takie rzeczy pytaj. Jeżeli masz jakieś limity, to Ty najlepiej powinieneś wiedzieć jakie. Nie sądzę by to były takie limity, które Ci uniemożliwiaja wysłanie pliku PNG. Sprawdź też zezwolenia rozszerzeń plików w ACP, czy nic tam nie jest namieszane. Choć nie sądzę, bo wtedy miałbyś komunikat że rozszerzenie pliku jest niedozwolone, a Ty masz, że pliku się nie udało w ogóle załadować. A przede wszystkim, to zrób upgrade do 3.3.4

Edytowane przez semenedar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim, to zrób upgrade do 3.3.4

Za takie rady podziękuję.

W takim razie próbuję kontaktować się z BOKiem.


Obyło się bez kontaktu z administratorem serwera. Sprawdziłem w panelu i okazało się, że z jakiegoś powodu zresetowali mi pojemność dysku przydzieloną pod strony www do 4GB. Zmiana na kilkadziesiąt GB "odblokowała" możliwość wgrywania załączników :)

Dziwię się tylko, że nie zostałem o problemie poinformowany w żaden sposób w ACP. Skrypt na takim poziomie powinien mnie ostrzec, że wyczerpuje się miejsce na FTP.

Dzięki Panowie!

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może dobiłeś już swoją przestrzeń na maksimum i nie ma więcej miejsca?

100GB? :P

Jaki jest limit wielkości jednego przesyłanego pliku? O takie rzeczy pytaj.

Do 128MB z POST (na domyślnym php.ini, na zmodyfikowanym nawet kilka GB) ;)

Edytowane przez Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc właśnie, dzięki.

Chciałbym jeszcze jedną rzecz dodać tak bardziej na boku.

Skrypt na takim poziomie powinien mnie ostrzec, że wyczerpuje się miejsce na FTP.

Zauważ, że tak naprawdę miejsce Tobie się nie kończyło skoro po przesunięciu "suwaka" miałeś jeszcze zapas. :P

Edytowane przez Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do części w której pisze że nie było powiadomienia żadnego o tym "incydencie". :)

PS: Chociaż ja sam jestem ciekawy czy wysłali by jakieś powiadomienie kiedy faktycznie przestrzeń na FTP by zajmowała większą część zasobów, nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. :P

Edytowane przez Macsch15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Przecież wydzielając pewną przestrzeń serwera pod serwer FTP ustalam, jaką on ma pojemność. I jeżeli się ona wyczerpie, skrypt powinien rzucić adminowi czymś czerwonym w twarz, a nie problem przemilczeć.

Idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że skrypt i tak nigdy nie zareaguje na wyczerpujące się miejsce na serwerze współdzielonym, bo przecież wystarczy, że sys-admin zmieni cyferki w plikach konfiguracyjnych i udostępni nam niewykorzystywane zasoby HDD - a tych na pewno jest pełno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.