Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Gallery 5.x - znalezione błędy.


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

To jest związane z błędem w tłumaczeniu, z tego co pamiętam. Znajdź frazę Camera oraz Taken w polskim langu wyczyść frazę, ew przywróć domyślną wartość. Jakoś tak to było. Co do exifów w zdjeciach już istniejących, nie udało mi się rozwiązać tego problemu

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im dłużej zagłębiam się w IP.Gallery 5.0.2 tym bardziej jestem załamany... Nie sądzicie, że katalogowanie zdjęć w IP.Gallery 5.0.2 jest absurdalne?

1. Powiedzmy, że mam kategorię Albumy Prywatne a w niej albumy

a) Staszek,

b) Franek,

c) Ania,

d) Jennifer

I po to zakładam użytkownikom albumy prywatne, żeby ich zdjęcia były tylko w ich albumach. Tymczasem jak wejdę do kategorii Albumy Prywatne, to wszystkie zdjęcia są w jednym worze! Fakt, po wejściu w konkretny album wyświetlają się tylko te danego autora... ale nie sądzicie, że tak nie powinno być?

2. Druga kwestia. Miałem w przykładowej kategorii "Albumy Prywatne" jeszcze inne zdjęcia sprzed aktualizacji do galerii 5.0. Były one po aktualizacji wymieszane ze zdjęciami z albumów prywatnych. Nie wiedząc o tym przeniosłem wszystkie zdjęcia z kategorii Albumy Prywatne do innej, żeby zrobić porządek. I co się okazało? Wszystkie zdjęcia z albumów Staszka, Franka, Ani i Jennifer także zostały przeniesione... Mało tego!

3. W nowej galerii nie da się wyświetlić zdjęć po użytkowniku i zarządzać nimi w cywilizowany sposób, tylko trzeba przeglądać każde zdjęcie z osobna, patrzyć kto jest autorem i przenosić pojedynczo.... Co w przypadku kilkuset / kilku tysięcy zdjęć jest koszmarem...

4. Przy przeglądaniu zdjęć napotkałem taki błąd, że chcę sobie obejrzeć zdjęcie na pełnym ekranie bo mam spory monitor i się nie da. Zdjęcie wyświetlane jest w jednej rozdzielczości np. 640x480 (bez względu na to czy wybiorę medium / large) mimo iż wiem, że zdjęcie było robione w większej rozdzielczości np. 1600x1200...

Jakieś rady co z tymi fantami zrobić? Bo z tego co się orientuję nie ma możliwości powrotu do poprzednich wersji Galerii?

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię Jurij w pełni niestety rozumiem, bo jest to uważam najgorsza aplikacja spod pióra Invision. Mam duże porównanie do kilka lat używanego brzydkiego, prostego i oblatanego Coppermine Gallery (z bridgem do forum) i wyraźnie widzę po spadającej ilości pojawiających się zdjęć w galerii, jak ten program jest nie optymalny dla użytkowników. A narzekań mam kilka w ciągu miesiąca jak nie tygodnia. Ręce mi opadły już do ziemi zupełnie jak w nowej wersji wyrzucili nawigację między zdjęciami w galerii...

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, nowa wersja (5.0.2) chyba ma taką nawigację - z godzinę temu robiłem aktualizację i była.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

A nie nie - tam co jest po prawo te miniatury to teraz są pod grafikami: http://community.invisionpower.com/gallery/image/7714-ipdownloads/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to już w ogóle kpina bo powinny być takie guziki jak na głównej stronie przy zdjęciach losowych z danej kategorii... Ale to na przykład: http://www.sonyericsson-world.com/gallery/image/797-dsc00592/ - oryginalna fota ma rozdziałkę 1600x1200 wiem bo sam ją robiłem i co? Pokazuje się tylko rozmiar medium a pozostałe w ogóle się nie wyświetlają... Załamać się idzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przebudowałeś grafiki w ACP?

P.s. jak linkujesz pod coś to upewnij się, że zaproszeni goście mają prawa do przeglądania zawartości.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem wczoraj, ze 3-4 razy po aktualizacji do wersji 5.0.2... Wygląda na to że diabli wzięli oryginalny rozmiar, został tylko medium i w niektórych przypadkach także 100x100. Ja już nie mam zaufania do tej aplikacji, zapewne na dniach jak się zmobilizuję to napiszę długi ticket zawierający wszystkie błędy... Jak znowu napiszę zgłoszenie w trackerze to znowu napiszą "not a bug" albo "cannot reproduce" :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uff, po wielodniowej batalii z supportem (konkretnie jakimś chyba nowym człowiekiem w ekipie - Alanem Wagstaff'em ) kilka spraw zostało wyjaśnionych. To znaczy nie zostało, a raczej zostało tak, jak się tego spodziewałem. Już pan Alan chyba wymiękł pod koniec, bo ostatnią wiadomość dostałem od pana Ryan'a Ashbrook'a, którą można streścić w jednym dobrze wszystkim znanym zdaniu:

It's not a bug - it's a feature!

:mellow:

1. & 2. W pierwszej i drugiej sprawie okazało się, że niewiele można zrobić bo tego bugu nie da się odtworzyć na najnowszej galerii 5.0.2. Widocznie gdzieś po drodze to załatali i teraz można albo tworzyć albumy w kategorii i widoczne są już tylko zdjęcia z albumów ( z poprawnym podziałem które zdjęcia w którym albumie) albo same zdjęcia.

I tutaj jest moim zdaniem kolejny bug. Powiedzmy, że mamy ustawione w danej kategorii wyświetlanie albumów (gdzie nie można wysyłać zdjęć bezpośrednio do tej kategorii). Wszystko ładnie pięknie, tylko jak mamy tam jakieś zdjęcia zuploadowane uprzednio, to tracimy do nich dostęp. Co więcej - możemy tam przenosić zdjęcia z innych kategorii / albumów! Tylko po przeniesieniu automatycznie stracimy do nich dostęp. Co oni na to?

It's not a bug - it's a feature!

Moim zdaniem mogliby zrobić jakąś grubą krechę i napisać "Pozostałe zdjęcia:" lub "Nie posegregowane:" lub coś w tym stylu. Ale nie. Dlatego trzeba bardzo uważać, gdyby się okazało że jakieś zdjęcia Wam wcięło to pozostaje zabawa z ustawieniami i przestawianiem każdej kategorii z widoku albumy / zdjęcia luzem :mellow:

Uwaga dla tych co zamierzają aktualizować z wersji 4.1 do 5.0. Jeśli macie nieposegregowane zdjęcia w jakiejś kategorii, znajdujące się luzem z albumami, to bądźcie pewni że na 100% będziecie mieli po aktualizacji nieziemską stajnię Augiasza i zabawę z ręcznym segregowaniem zdjęć każdego użytkownika.

3. Tak, nie ma i nie będzie możliwości zarządzania zdjęciami poszczególnego autora. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. Nie ma i już. Możecie sobie przeglądać zdjęcia danego użytkownika w profilu, ale o przyjaznym zarządzaniu nimi możecie zapomnieć.

4. W kwestii znikających zdjęć również niczego optymistycznego się nie dowiedziałem. Temat ze zdjęciami z telefonu Sony Ericsson W700 założyłem pod koniec czerwca. Po aktualizacji galerii niedawno wszystkie zdjęcia wyparowały, zostały gdzieniegdzie miniaturki i wersje medium. Fizycznie w galerii zdjęcia nadal występują, więc nikt ich nie ruszył. Z resztą nikt nie miał prawa, bo są w moim prywatnym albumie. Na serwerze wiem na 100% że nikt niczego nie dotykał i zdjęcia uległy uszkodzeniu podczas aktualizacji. Nie zaglądałem wcześniej więc nie zauważyłem od razu. No ale nie można mieć o to pretensji, bo jak coś dodaję do Galerii to po to, żeby to tam było, a nie po to żeby codziennie sprawdzać czy jeszcze to tam jest.

Co na to IPS?

Wstawiam oryginał. W sumie dwa bo drążyłem temat z niedowierzaniem...

4. It appears that you example image has been deleted from your web server which is why you are unable to see the larger / original version. The only reason it is still displaying the thumbnails / smaller images is because they were created before the image was deleted. I recommend checking recent backups for this missing image or just re-uploading it
4. Each image that is uploaded to IP.Gallery is actually turned in to many images. IP.Gallery creates 3 or 4 resized images for each original image that is uploaded. At some point, the original image has been moved or deleted from your server so only the re-sized images remain which is why they are visible in IP.Gallery but only in certain sizes.

IP.Gallery itself will not delete images directly from the server unless you specifically tell it to. And when it does delete images, it deletes all of the resized versions as well, not just the original.

I suspect that the images have been removed from the server itself, possibly by a cleanup script or server move that you or your web host has performed in the past.

While there are currently no known issues that would cause IP.Gallery to delete images from your server, we always recommend taking regular backups of your website to ensure that if something like this ever does happen again, you can quickly restore the images / topics / posts / files.

:mellow:

Tak, no cóż :mellow: Korzystam z IP.Gallery od roku 2008 (wcześniej na innym forum, od roku na własnym) i nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Zdjęć nikt nie usunął, bo dalej w galerii figurują. Z serwera na 100% nikt ich nie usunął bo gdyby jakiś skrypt czyszczący to robił, to takie przypadki zdarzałyby się wcześniej. Nie notuję codziennie kto jakie zdjęcie dodał bo nie uważam, aby to należało do moich obowiązków (to prywatna sprawa każdego użytkownika) a poza tym nie mam tyle czasu. Robię codziennie backupy bazy sql, za backupy serwera odpowiada hosting. Z resztą serwer nie miał żadnych awarii i nie widzę powodu żeby codziennie bawić się w porównywanie backupu ze stanem obecnym. Pozostaje chyba wystosować oficjalny komunikat do użytkowników, przeprosić za zaistniałą sytuację i zuploadować ponownie zdjęcia... Nic innego nie wymyślę, chyba że Wy macie jakieś pomysły?

Jedyne co mogę zalecić wszystkim, którzy jeszcze nie zaktualizowali galerii, aby się porządnie zastanowili czy jest im to naprawdę do szczęścia potrzebne, przed aktualizacją zrobili backup na własną rękę i porządki w kategoriach no i modlili się, żeby nic im nie zaginęło w trakcie aktualizacji :)

Amen

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wisienka na deser! A jakże, gdyby komuś było mało :D

Pragnąc odpocząć od tematu galerii postanowiłem pozamiatać testową kategorię, albumy i zdjęcia które dodałem dla przykładu i pozwolić jej żyć własnym życiem. Wszedłem sobie w zarządzanie galerią, menadżer kategorii, kliknąłem na empty category (dla pewności) a potem na delete category (delete all albums and images).

Efekt: post-1614-0-01474800-1351711449_thumb.pn

No rewelacja, rzekłbym sam fun :crazy: Narzędzia skinów i pamięci podręcznej nie pomagają, więc poszedł ticket i tyle. Niech też mają z tego tytułu trochę radochy :D Gdyby ktoś umierał z nudów i chciał dodać do swojego życia solidną dawkę adrenaliny i zepsutych nerwów - IP.Gallery 5.0.2 powinna spełnić jego oczekiwania ;)

Edit: Dla mało spostrzegawczych mogę dodać, że oprócz błędów u góry nie powinno być tego pustego nieklikalnego obrazka z lewej na dole i powinno się wyświetlić 12 miniaturek z ostatnich zdjęć, a nie mniej.

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znaleziono przyczynę problemu :1197201883: Potrafią poprawić człowiekowi humor :D Już Wam wyjaśnię w czym rzecz.

Nowa galeria umożliwia tylko dwie opcje tworzenia kategorii:

1. Albums only - tylko dla albumów.

2. Images only - tylko dla zdjęć.

Czytając poprzednie perypetie zauważyliście, że ja chciałem mieć i to i to. Po aktualizacji zrobił się bałagan i wydawałoby się, że wystarczy go posprzątać. Ale nie. Są dwie możliwości na wywołanie powyższego błędu:

1. Tworzycie uprawnienie albums only i wtedy możecie tworzyć tylko albumy i dodawać zdjęcia tylko do tych albumów. Ale nie możecie wysyłać zdjęć do kategorii głównej. Haczyk tkwi w tym, że możecie je tam przenosić :D Ja dla testów przeniosłem tam jedno zdjęcie i straciłem tym samym do niego dostęp. Bo zgodnie z ustawieniami galeria wyświetla tylko albumy i zdjęcia w nich się znajdujące.

2. Drugim sposobem jest ustawienie opcji "Images only" czyli w tym momencie tracimy dostęp do albumów użytkowników i wyświetlane są tylko zdjęcia w kategorii głównej. Jeśli w tym momencie wrzucimy kilka zdjęć (ja dodałem 4 dla przykładu) a potem zmienimy ustawienie na "Albums only" stracimy dostęp do zdjęć w kategorii głównej.

I teraz wystarczy wyczyścić tę kategorię ze zdjęć i ją usunąć, aby uzyskać powyższy problem :D Właśnie owe 5 zdjęć w kategorii głównej się nie usunęło i wywołało taki error.

Zasugerowałem im, żeby dodali opcję "Albums and images" żeby użytkownicy i administratorzy mogli decydować gdzie mogą być wysyłane zdjęcia i żeby wszystkie zdjęcia były widoczne... Mam nadzieję, że przemyślą to, bo teraz jest istny bajzel. Wiem, że mieli dobre intencje, ale tak się nie da.

Wybaczcie za 3 post pod postem, ale sprawa jest chyba istotna :rolleyes:

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest istotna. Ustrzegłem się tych błędów o których piszesz Jurij tylko dla tego prawdopodobnie, że po prostu nie kombinowałem. U mnie konwersja ze starego systemu do 5.0.X przebiegła pomyślnie bo miałem tylko albumy i nigdzie żadnych pojedynczych zdjęć. Więc potworzyłem kategorie, poprzenosiłem do niej albumy i wszystko śmiga. Nowe zakładane albumy, (bo zezwalam tylko na albumy a nie na pojedyncze zdjęcia) dopisują się ładnie do pozostałych. Jak już pisałem wcześniej w tym temacie, miałem tylko kilka kłopotliwych galerii, to je po prostu "Logując się jako" stworzyłem od nowa, bo za nic w świecie w kilku przypadkach, nie dało się odbudowac miniatur. Ale od TAMTEJ pory, u mnie jest sielanka w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho, że wystąpiły błędy przy aktualizacji. No zdarza się, jak się wprowadza pokaźne zmiany, to ciężko się zabezpieczyć przed wszystkimi możliwościami. Tylko że te dwa błędy może uzyskać każdy na świeżo zainstalowanej galerii 5.0.2 ;)

Ad. 1. Odnośnie pierwszego błędu nie mogli odtworzyć to ich nakierowałem. Utworzyłem kategorię testową (z ustawieniem Albums only), w niej testowy album i do tegoż albumu wysłałem testowy obrazek "Xperia TEST" jak IPS przykazał. Potem poszedłem sobie do innej kategorii, zaznaczyłem dowolne zdjęcie, wybrałem w opcjach przenoszenie => utworzoną właśnie kategorię TEST category i ? Obrazek znikł. Nie mam do niego dostępu, bo widać tylko albumy i zdjęcia w albumach. Gdybym spróbował usunąć całą galerię testową ze wszystkimi zdjęciami, uzyskałbym ponownie taki błąd jak powyżej...

Tak to wygląda w praktyce: post-1614-0-27835100-1351789860_thumb.jp

Podejrzewam iż dzieje się tak dlatego, że galeria usuwa zdjęcia tylko z albumów (zgodnie z ustawieniem), nie dotykając tych zdjęć w kategorii głównej. Bo ich tam w ogóle nie powinno być.

Ad.2. Udało im się to odtworzyć i stwierdzili że jest to niezamierzone działanie użytkownika i co prawda wysłali raport do developerów, aczkolwiek są przekonani że to nie jest błąd :D Tu macie ten raport: http://community.inv...witching-r39664 :unsure: Ale skoro wykonując tylko dozwolone czynności doprowadzam do sytuacji, że wywala błędy na ćwierć ekranu i psuje galerię, to chyba jest to błąd? :blink:

No a poza tym dali mi link gdzie możemy zgłaszać sugestie dotyczące galerii: http://community.inv.../299-ipgallery/

Myślę, że wprowadzenie:

1. Dodatkowego ustawienia kategorii Albums & Images oraz

2. Możliwość zarządzania zdjęciami konkretnego autora

byłyby bardzo przydatne. Jak myślicie?

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dali możliwość uczynienia niedozwolonej akcji która później powoduje błąd, to jest to BŁĄD IP Gallery i tu nie ma nawet dwoch zdań, że powinno zrobić tak, jak to zaraportowałeś. Jestem pewny że doskonale o tym wiedzą i jeżeli kolejne wersje nie naprawią tego, będzie to strzał w kolano. Przydatne? Czy tak myślimy? Myslę że to konieczność, a nie "przydatne" Jurij i całkiem się z Tobą zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy wersję 5.0.3

Na szybko spostrzeżenia:

1 - bez poprawek bezpieczeństwa sypie błędami

2 - błedy rzeczywiście poprawione tak jak inputują w trackerze

3 - zjadło mi 12 albumów łącznie z fizycznym usunięciem plików z dysku. - wspaniale..... Na szczęście akurat ip.gallery nie ufam i zrobiłem upgrade na kopii.

Jak u Was?

Edytowane przez elroy
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zrobiłem backupu, po prostu zaktualizowałem galerię jak zwykle. Nawet się w nią nie zagłębiam, bo ostatnio straciłem na nią dość nerwów i czasu. Jak ktoś się będzie skarżył, to się będzie skarżył. Nawet nie chce mi się uploadować ponownie uszkodzonych zdjęć...

3 - zjadło mi 12 albumów łącznie z fizycznym usunięciem plików z dysku. - wspaniale..... Na szczęście akurat ip.gallery nie ufam i zrobiłem upgrade na kopii.

Nie możliwe... Wszak:

IP.Gallery itself will not delete images directly from the server unless you specifically tell it to. And when it does delete images, it deletes all of the resized versions as well, not just the original.

I suspect that the images have been removed from the server itself, possibly by a cleanup script or server move that you or your web host has performed in the past.

While there are currently no known issues that would cause IP.Gallery to delete images from your server, we always recommend taking regular backups of your website to ensure that if something like this ever does happen again, you can quickly restore the images / topics / posts / files.

:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. :crazy:

Aczkolwiek przed ponowną próbą upgrade odpaliłem synchronizację w albumach i tym razem ok. Wygląda na to, że błąd tkwi gdzieś tam i instalator usuwa pliki wg. niego nie związane z żadnym albumem, użytkownikiem etc. No tak czy inaczej, taki plus, że usunęli błąd związany z wywalaniem się procesów php, bo to było słabo nagłośnione, a wg mnie krytyczne (szukając rozwiązania i testując w sieci wywaliłem niechcący z 3 fora jak nic :()

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błędy zgłaszane przeze mnie też naprawili...

Wygląda na to, że błąd tkwi gdzieś tam i instalator usuwa pliki wg. niego nie związane z żadnym albumem, użytkownikiem etc.

Ciekawe spostrzeżenie, bo też używałem tego narzędzia i też mi zniknęły zdjęcia. Tyle, że moje były w moim prywatnym albumie do którego nikt nie ma dostępu, a i tak wyparowały :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.