Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Przywrócenie domyślnych wartości w języku angielskim


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na swoim forum posiadałem trzy języki: angielski, rosyjski i polski. Wszystko działało perfekcyjnie do momentu aktualizacji skryptu. Po aktualizacji skryptu do wersji 3.3.4 jeden z administratorów wgrał spolszczenie modułami, przez co język angielski oraz rosyjski były zainfekowane językiem polskim. Usiłując to dzisiaj naprawić udało mi się odzyskać język angielski, natomiast z rosyjskim pojawiły się problemy więc postanowiłem go zainstalować na nowo. Pobrałem sobie rosyjski core_language_pack.xml.gz i zainstalowałem. Po instalacji wszystkie trzy języki były po rosyjsku :mellow: Więc zacząłem przywracanie od nowa i tutaj pojawił się problem. Okazuje się że języka angielskiego nie da się przywrócić w 100% gdyż niektóre wartości domyślne (takie jak np. nazwy zakładek Forum, Użytkownicy, Pliki, Galeria, Czat i wiele innych) są w języku rosyjskim. A więc sposoby z wykonaniem zapytania sql, import z xml, przebudowa cache i inne sztuczki nie działają. Przeczytałem w jednym temacie, że w takim wypadku trzeba postawić nowe forum na localhoście, wyeksportować sobie paczkę oryginalnego języka i zainstalować. Zrobiłem to. Utworzył mi się drugi język English. Ustawiłem sobie ten drugi English i ... znowu nazwy zakładek mam po rosyjsku :blink: Czy ktoś mógłby mi krok po kroku napisać jak przywrócić oryginalny język angielski?

Pozdrawiam,

Jurij

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jakbyś wystartował od zera? W sensie usunąć wszystkie paczki językowe i zostawić tylko angielski? A potem dogrywać pozostałe?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Usuń dwie paczki, wykonaj poniższe zapytanie, zaktualizuj cache forum i przebuduj angielską paczkę językową.

UPDATE core_sys_lang_words SET word_custom = ''

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to wykonywałem wielokrotnie w nocy i nie pomagało. Ale wykonałem to jeszcze raz i tak jak myślałem rosyjski powrócił: post-1614-0-44429400-1345906424_thumb.pn

Nie wiem jakim cudem ale po wgraniu rosyjskiej paczki językowej zastąpiły się niektóre wartości domyślne w języku angielskim. A był to język chroniony. W nocy wykonałem zapytanie sql dzięki któremu język angielski przestał być chroniony, a potem przetłumaczyłem te frazy ze strony głównej. Ale to nie rozwiązuje problemu, bo takich nadpisanych fraz jest znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, General Support chyba zrozumiał istotę problemu, ale nie był w stanie mi pomóc. Więc odesłali mnie do Tier II Support Departament. Oto odpowiedzi:

Hello,

The reason there are some strings still remaining translated is because those strings are not shipped with our default language pack.

If you go to your Admin CP > Look and Feel > Manage Languages > English (USA). Do a search for display_title and you'll more or less see all of the strings that are still translated. We give the option to manually add these strings so you can translate the "Title" of the applications on the public side, however we do not ship with them because the system will simply fall back to the defined public title for the application in it's application details.

You can either remove these strings completely, or simply re-translate them back to English. Either method will work just fine. smile.png

Regards,

Ryan Ashbrook

Invision Power Services, Inc.

Hello,

If 3rd Party language packs are replacing the English language, then that is a problem with the language pack itself and you will need to contact the author of the pack regarding that. If built correctly, importing a language pack into the board that was not previously installed will create a new one, rather than replace the English one. The bug lies within the language pack, not IPB.

As I said before, those phrases are NOT included in the default English language pack. They can, however, be manually added to allow translating the application tabs into different languages installed on the board.

The only way to "fix" this is would be to, as I said before, either remove the strings from the language pack in your Admin CP or manually re-translate them back to English.

Regards,

Ryan Ashbrook

Invision Power Services, Inc.

Co Wy na to? Ja oczywiście mogę napisać do twórcy tłumaczenia, zgłosić mu tę usterkę a potem ręcznie się bawić w kasowanie i tworzenie na nowo każdej frazy. Wychodzi na to że nie są w stanie mi pomóc i wgrać angielskiego na nowo żeby nie trzeba się z tym było ręcznie bawić. Dziwi mnie jednak to stwierdzenie:

As I said before, those phrases are NOT included in the default English language pack.

Skoro nie są, to jakim cudem świeżo po instalacji skryptu IPB mam po kolei w zakładkach Forums, Members, Gallery, Files, Chat i tak dalej? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skoro nie są, to jakim cudem świeżo po instalacji skryptu IPB mam po kolei w zakładkach Forums, Members, Gallery, Files, Chat i tak dalej? :unsure:

Są one pobierane z publicznego tytułu każdej aplikacji. Te opcjonalne bity językowe służą do tego, by na wielojęzycznych forach właśnie nie była widoczna tylko jedna (angielska) nazwa każdej aplikacji, ale zależnie od wybranego języka.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem wydaje się być rozwiązany definitywnie. Nie trzeba niczego tłumaczyć. Zainstalowałem polski język i te frazy co były po rosyjsku w angielskiej paczce, wystąpiły także w polskiej. Zaryzykowałem za radą supportu i skasowałem na próbę jedną rosyjską frazę. Po odświeżeniu strony głównej natychmiast wyświetliło się prawidłowe polskie tłumaczenie :) Można zamknąć, dzięki Dawid za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o wysłanie wiadomości do jednego z członków ekipy zarządzającej.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.