Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Integracja Joomla 2.5 z IP.B - adres forum do licencji


sirandrew

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jesten na etapie zakupu licencji IP.Board.

Zakupując licencję będę zmuszony podać adres domeny/subdomeny/adres fizyczny, pod którym będzie znajdowało się forum IP.B.

Jak to będzie wyglądało w przypadku integracji Joomla 2.5 z IP.B ze strony technicznej?

Jeżeli pliki Joomla będą znajdować się w katalogu głównym pod adresem: www.mojadomena.pl

to czy wówczas adresem (domena) podanym do licencji będzie www.mojadomena.pl ?

Czy może trzeba będzie dla IP.B założyć subdomenę: www.forum.mojadomena.pl , w katalogu: forum umieścić pliki IP.B i adres tej subdomeny: www.forum.mojadomena.pl podać do licencji ?

I ostatnia możliwość.

Pliki IP.B znajdować się będą w podkatalogu forum, znajdującym się w katalogu głównym www.mojadomena.pl/ (bez zakładania subdomeny) i wówczas dla potrzeb licencjonowania podać trzeba będzie adres internetowy www.mojadomena.pl/forum/ ?

Jeśli, możliwe by było wyjaśnienie mi tej sprawy, to byłbym bardzo wdzięczny, bo nie znam, jak technicznie przebiega integracja Joomla z IP.Board, a za chwilę stanę przed koniecznością podania adresu Forum w procesie zakupu licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pliki Joomla będą znajdować się w katalogu głównym pod adresem: www.mojadomena.pl

to czy wówczas adresem (domena) podanym do licencji będzie www.mojadomena.pl ?

Nie. Będzie adres forum.

Czy może trzeba będzie dla IP.B założyć subdomenę: www.forum.mojadomena.pl , w katalogu: forum umieścić pliki IP.B i adres tej subdomeny: www.forum.mojadomena.pl podać do licencji ?

Nie musisz, może być forum pod adresem np. mojadomena.pl/forum

I ostatnia możliwość.

Pliki IP.B znajdować się będą w podkatalogu forum, znajdującym się w katalogu głównym www.mojadomena.pl/ (bez zakładania subdomeny) i wówczas dla potrzeb licencjonowania podać trzeba będzie adres internetowy www.mojadomena.pl/forum/ ?

Z tego co wiem to adres forum aktualizuje się automatycznie po wpisaniu klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zintegrowałem forum z Joomlą i powiem Ci że nie ma z tym żadnego problemu. Stworzyłem sobie stosowny katalog na ftp, wgrałem pliki, zainstalowałem, bazę sql wykorzystałem tą forumową i dzięki temu mam w jednej bazie i tabele jos (joomla) i tabele ipb :) Co do adresu to musisz się zdecydować co ważniejsze. U mnie ważniejsze jest forum IPB, Joomla jest tylko dodatkiem. Więc forum siedzi w katalogu głównym, a forum istnieje w dodatkowym katalogu i przykładowo wygląda to tak: www.mojastrona.pl <- forum, a joomla wyświetlana jest tak: www.mojastrona.pl/joomla/linkdoartykułu.html . Co do licencji to nie bardzo rozumiem, joomla jest darmowa, a licencję ipb przypisujesz do domeny www.mojastrona.pl :) I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od częstotliwości zmian. Jeśli zmieniasz za często, to nałożą opłatę administracyjną w wysokości chyba 25$.

Taka odpowiedź nic mi nie mówi. Co to oznacza "za często"? 3 razy w tygodniu, raz na trzy miesiące?

Niniejszy temat założyłem po to, aby w perspektywie zakupu licencji ip.b i integracji ip.b z joomlą nie wybulić bez potrzeby dodatkowo 75 złotych.

Ponieważ nie znam się na integracji, tych dwóch skryptów od strony technicznej, to na początku założyłem kilka możliwości konfiguracyjnych, w jakim miejscu mogłoby znajdować się Forum (adres do licencji). Liczyłem, i nadal liczę, że osoba, która już "robiła" integrację ip.b i joomla wskaże gdzie (w którym miejscu) będzie znajdować się forum ip.b.

To ma być wskazówka dla mnie, abym za kilka dni, jak kupię lickę wskazał prawidłowy adres forum, a nie po kilku dniach poprawiał adres i płacił nie wiem za co, te 25$. Jeśli, to jest płatne.

Edytowane przez sirandrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw sobie odpowiedz co jest dla Ciebie ważniejsze: forum czy joomla? U mnie ważniejsze jest forum, więc to ono ma przypisaną główną domenę. Joomla jest dodatkiem i wygląda to na przykład tak: http://sonyericsson-world.com/main/sony-ericsson-database.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.