Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zmiana URL w licencji...


cr3pt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Problemik mam... A raczej moze ktos mi rozjasni jak gadac z IPB. Kupiona została licencja na IPB. Zrobiona została konwersja z Xenforo (z niezlymi jajami/problemami) do IPB. Zeby bez problemow to zrobic (no prawie - konwerter...swiruje) IPB postawione zostalo na adresie ftp.xyz.de, xenforo stalo na www.xyz.de (xyz.de to przyklad). Zrobilem reset URL'a, a po kliknieciu w link z IPB (w tym momencie URL wylecial z inbvisionize) okazalo sie ze w miedzy czasie forum IPB zaliczylo zgona. Naprawilem to cudo (jeszcze na adresie FTP.XYZ.DE - WWW.XYZ.DE wogole nie pozwalalo na cokolwiek...) i coż - URL zmienił się z FTP.XYZ.DE na FTP.XYZ.DE - darmowa opcja zmiany domeny poszla... Rozumiem ze teraz zmiana URL'a (wychodzi ze 2) jest juz platna extra 15$ ??

pozdr

cr3pt

Edytowane przez cr3pt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak trzeba napisać ticket do Accounts department (z tego co wyczytałem na forum IPS) więc myślę, że oni powiedzą czy coś się należy czy nie ;) Tutaj znalazłem małe wyjaśnienie: http://community.invisionpower.com/topic/365419-changing-domain/#entry2283477

You get one free domain change per 12 or 6 months, depending on your license type. After that, there may be a fee. Your first change is free as well. Licenses must be 6 months old before they can be transferred.

Czyli:

  • można transferować tylko licencje starsze niż 6 miesięcy,
  • pierwsza zmiana jest bezpłatna,
  • użytkownik otrzymuje jedną zmianę raz na 6 lub 12 miesięcy w zależności od typu posiadanej licencji

Najlepiej zapytać IPS, żeby pozbyć się wszelkich wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pewna nieścisłość jest widzę i pasowałoby ją rozwiązać - czy tu mowa o transferze licencji na inne konto użytkownika czy zmiana domeny w obrębie tego samego konta. To drugie nie powinno być płatne - a może już to zmienili i się IPS chce nachapać $.. Hm.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokladnie o zmiane domeny w obrebie tego samego konta, a dokladniej subdomeny z ftp na www...

Narazie czekam na reply od supportu...

"

- This tool will reset the URL on your license, meaning there will be no URL. You will then need to activate your license in the Admin CP at the new location in order to set the URL.

- You are permitted to perform this once during the first 30 days after purchase, and then once per 6 months thereafter. Additional requests will require payment of a $15 fee.

- You must remove your existing installation before performing the reset. It is against the terms of the license to have more than one installation at a time.

- If you have any questions or concerns, please contact account assistance before performing reset."

Z tego wynika ze KAZDA zmiana powyzej tej pierwszej w ciagu 30 dni (darmowej) i kazda po za pierwsza co kazde 6 miesiecy jest platna...

pozdr

cr3pt

Edytowane przez cr3pt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • Manager

Nową nazwę? Nazwę forum zmieniasz w ACP. A jeśli chodzi o adres licencji to w akceptowalnym wymiarze, a potem bodajże dopłata 25$ za zmianę adresu forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
1 hour ago, Kamil Szeroki Buczyński said:

chce zmienić nazwę

Jaką nazwę? Pytałem wcześniej.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli chcesz zmienić adres URL na kluczu licencji to zobacz w panelu licencji czy masz włączoną tę opcję:

image.png

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nooo  to widać co trzeba zrobić. Ewentualnie jak nie chcesz usuwać forum to napisz do nich.

Ty domenę (nazwę jej) zmieniasz tak?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
15 hours ago, Kamil Szeroki Buczyński said:

to jak zakupie domenę wystarczy ja wpisać  w stylu i tyle ?

Kompletnie piszesz od rzeczy tak naprawdę. Jaki styl? Jakie "i tyle"?

14 hours ago, Kamil Szeroki Buczyński said:

i czy za zmianę url musze zapłacić ?

Pisałem wyżej, nie odpisujesz, nie weryfikujesz sytuacji.

 

Napisz dokładnie jaki masz problem jeszcze raz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.