Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wykrzaczone forum , upierdliwy problem.


adrian218

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przeniesieniu forum na inny hosting mam całe forum wykrzaczone , patrzałem jak to wygląda w bazie w topics i również są krzaki , ogólnie to całe forum jest wykrzaczone ale na localhoscie wgrywałem tak samo i wszystko jest pięknie:

 

 

32886041118167622197.jpg

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pokaż krzaki na forum. Jak Cię proszę - na przyszłość dawaj jak najwięcej informacji, a nie zdawkowe 'krzaki na forum'.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem bigdumpa import robiłem jak mi Dawid polecił , a potem podzieliłem bazę na części i prze phpmyadmin wgrałem.

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem bigdumpa import robiłem jak mi Dawid polecił , a potem podzieliłem bazę na części i prze phpmyadmin wgrałem.

Jak dzieliłeś?

Kodowanie samej bazy danych ( http://forum.invisionize.pl/topic/27178-rozwiazany-kodowanie-znakow-raz-jeszcze/?p=165004 ) identyczne porównując ze starą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skoro kodowanie jest identyczne, a w jednym miejscu działa, a w drugim nie to jest to do odratowania, ale jak tam chcesz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak al po tym jest jeszcze gorzej , te egipskie symbole zamiast znaków , niby to samo baza to sama , konfiguracja forum również , nie wiem ale zobaczyłem opcje w narzędzia server coś i tam było kodowanie utf8 zmieniłem na latin1 to jeszcze bardziej się wykrzaczyło.

Nie bądź pijawką. Rozwiązałeś problem? Podziel się rozwiązaniem na forum.

Małe jest piękne ale.... duże bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś miałem podobny problem, zmieniłem kodowanie bazy za pomocą editplusa 3 wrzuciłem bigdumpem na serwer ustawiając to samo kodowanie co w przypadku edita, i śmigało jak należy de facto kodowanie w bazie było wykrzaczone ale na forum było ok, także spróbuj tego może i w Twoim przypadku za trybi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najprostszy przepis na "naprawę":

1. Edytor tekstowy rozpoznający kodowanie i potrafiący zapisać plik tekstowy w utf-8 bez BOM.

2. Tworzysz post z tekstem "Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż ą ć ę ł ń ó ś ź ż"

3. Eksportujesz bazę w utf8 (phpMyAdmin takie ma domyślne)

4 Otwierasz go w edytorze (utf8)

5. Odnajdujesz swój post testowy i sprawdzasz jakim znakom odpowiadają polskie litery (mogą być dwa znaki).

6. Odnajdujesz w bazie jakim znakom odpowiadają polskie litery w starej wersji (mogą być dwa znaki - upewnij się dokładnie) i metodą "znajdź i zamień wszystkie" zmieniasz poszczególne znaki starego kodowania, na te w nowym - z testowego posta (to teoretycznie 16 takich operacji)

7, zapisujesz w utf8 bez BOM

8 Wysyłka na serwer

9 Jeżeli poprawnie rozpoznałeś i zamieniłeś kodowanie polskich znaków, możesz odetchnąć. :)

 

Sposób dosyć uciążliwy, ale pewny, prosty i niewymagający zmian parametrów serwera.

Edytowane przez Gonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.