Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Modyfikacja, top wyświetleń/ocen tygodniowo/miesięcznie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam czegoś takiego jak jest np w ip downloads, możliwość sortowania wyników pobieranych plików tygodniowo, miesięcznie czy całościowo. Potrzebuje czegos takiego do wyświetlania artykułów lub baz danych w bloku z możliwością wyboru, np najlepiej oceniane artykuły w miesiącu/tygodniu.

Co prawda oryginalnie w bazie danych 'media', jest np blok po prawej stronie "Hot Video" gdzie wyświetla już z automatu najlepsze całościowo. ale czy mogę to jakoś przerobić na "hot tygodnia" to juz nie wiem gdzie grzebać :/. Dlatego szukam jakiegoś w miare gotowca, lub nakierowanie gdzie zacząć główkować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu o blok w którym będzie pokazanych np. Top 5 wyświetlanych artykułów.

To jest do zrobienia: Stwórz nowy blok, wybierz kanał rss jako źródło. Później wybierasz skąd mają być pobrane dane (Feed Source), czyli weźmy przykładowo Artykuły. Następnie, w Block Details określasz takie rzeczy jak nazwa bloku itd.. Potem, w Content Type znowu wybieramy Artykuły by dojść do najistotniejszej części, czyli filtrowania danych (Filters). Tu trzeba zwrócić uwagę na to, żeby sortowanie opierało się liczbie wyświetleń. Czyli od najwyższej do najniższej. Limit rekordów określamy na 5. Reszta filtrów wg preferencji. Dochodzimy do części w której niestety niewiele pomogę bo się aż tak nie znam, czyli do szablonu. Trzeba byłoby go zmodyfikować tak, żeby wyciągał liczbę wyświetleń i umieszczał ją w bloku obok listy najczęściej wyświetlonych artykułów. Mam nadzieję że częściowo Ci się rozjaśni.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh a ja chciałem jakiejś modyfikacji a to idzie chyba samemu wszystko ładnie zrobić :).

Tylko problem, ze nie wiem jak ustawić ten limit dni.

W polu Custom Filter 1 ustawiam na Publish Date i w polu obok wpisuje/a może bardziej strzelam, np 1 czy 7 (że niby to mają być dni) ale wyniki się nie zmieniają, nie wiem jaki ma być tam podany format...i czy tam można właśnie ustawić filtr odnośnie z ilu dni ma liczyć? Bo tak w sumie czy gdzies w bazie ipb to jest tak dokładnie zapisywane kto kiedy oceniał artykuł czy kiedy wyświetlał co by to można było wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.