Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Włam na forum


Kacperex

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Admin serwera powiadomił mnie, że ktoś wbił mi się na forum i powpuszczał jakiś syf w pliki i katalogi.

Idąc jego radą skasowałem zawartość FTP i wrzuciłem pliki z paczki 3.2.3 spowrotem na forum bez instalacji. uzupełniłem config z nadzieją, że będzie działać. Nic bbardziej mylnego. Biała strona, niektóre katalogi mają acess denied. Edytowałem init data i mam następujący błąd:

 

Warning: require_once(/var/www/res003/gothic.org.pl/html/forum/admin/sources/base/ipsRegistry.php): failed to open stream: Permission denied in /var/www/res003/gothic.org.pl/html/forum/index.php on line 23 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/var/www/res003/gothic.org.pl/html/forum/admin/sources/base/ipsRegistry.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php:/var/www/res003/gothic.org.pl/html/forum/ips_kernel/') in /var/www/res003/gothic.org.pl/html/forum/index.php on line 23 

W linijce 23 mam

 

require_once( IPS_ROOT_PATH . 'sources/base/ipsRegistry.php' );/*noLibHook*/

 

 

Co mogło pójśc nie tak?

Edytowane przez Kacperex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa pliki powinny mieć atrybuty ustawione na 644. Gdy masz ustawione uprawienie 755 dla plików, skrypty mogą zostać wykonane przez każdego i może to posłuzyć tym co się znają w złym celu. 

 

PS. Dla pliku conf_global.php ustaw uprawienie 444, by nikt nie miał do niego dostępu prócz Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wszystko, jakieś drobne błedy są, ale pewno gdzieś chmody przeoczyłem. na serwerze ustawia odgórnie 700 i 600 admin ma to zmienić, by docelowo było 755 i 644

Czy w obecnym stanie robić upgrade do najnowszeggo IPB? http://gothic.org.pl/forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępni ktoś mi 

Licencja oprogramowania IPS

 

3.2.3 bardzo proszę bo nigdzie nie mogę zaleści  

:hysterical:

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.