Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Szukamy dysku zewnętrznego - 2,5


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witka,
skoro mamy pisać na forum to piszemy. :)
 
Szukam dobrego ( ^_^) dysku zewnętrznego.
 
Wymagania:

  • USB 3,
  • żadna chińszczyzna,
  • pojemność 1TB i więcej,
  • gwarancja 2 lata i więcej.

Mile widziane korzystanie z polecanego dysku.

 

 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób chwali sobie Passporty od WD. Ja od paru lat korzystam ze składaka i nie narzekam. 

 

Swoją drogą nie lepiej w dzisiejszych czasach kupić ze dwa-trzy pendrive'y 32-64GB? Nie wiem do czego Ci potrzebny ten dysk, ale pamięć flash jest szybsza, mniej zawodna i mniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ma to być oczywiście pod kopie bezpieczeństwa najważniejszych plików, więc na mobilności mi nie zależy, by kupować pendrive'y. Mam już jeden dysk WD pod kopie bezpieczeństwa (3,5, taki: http://forum.invisionize.pl/uploads/imgs/pre_1360111161__wd-picture-front.jpg ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym w dniu dzisiejszym miał taki problem jak Ty, to kupiłbym albo tego WD:

 

1. http://www.bitcomputer.pl/pl/p/WD-MY-PASSPORT-1TB-USB3.0-DYSK-ZEWN-WDBBEP0010BBK/5488 (tak, 6 zł drożej niż na allegro ale odbiór osobisty, więc brak kosztów przesyłki).

 

albo tego Verbatima:

 

2. http://www.bitcomputer.pl/pl/p/VERBATIM-1TB-STORE-N-GO-USB-3.0HDD-ZEW-BLACK-53023/5788

 

Oba mają dwa lata gwarancji, odbiór osobisty w Krakowie, firma pewna. Dlaczego nie Seagate? Ano po skandalu z dyskami z serii AS nie mam już do nich zaufania. Co prawda dysk wymienili na sprawny (naprawiany a nie nowy) i działa do dziś, ale niesmak pozostał. Nawet nie przez to, że doszło do błędu w oprogramowaniu, bo każdy popełnia błędy czasami. Ale sam fakt, że na stronie Seagate'a nie było żadnego oświadczenia w tej sprawie, żadnego "przepraszamy i zalecamy aktualizację firmware którą należy niezwłocznie wykonać tak i tak", a odnalezienie jakiejkolwiek informacji gdzie należy odesłać wadliwy dysk już po awarii graniczyło z cudem, sprawił że inaczej patrzę już na tę firmę. Z dystansem i bez zaufania...

 

Dlatego wybrałbym WD. Ale rozważyłbym też tego Verbatima. Firma zawsze robiła świetne nośniki pamięci, dyskietki, potem płyty cd, dvd, pamięci flash... W 2006 roku kupiłem sobie za ~50 funtów w UK flash drive 512 MB i do dziś służy mi znakomicie. Dlatego jako dysk do przechowywania danych, kopii zapasowych przez dłuższy czas - myślę że nadawałby się w sam raz :)

 

Edyta: Dopiero teraz zauważyłem, że verbatima nie ma już na stanie. No to tylko WD.

Edytowane przez Jurij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się na dysk WD w rozmiarze 2,5 cala. Na kopie bezpieczeństwa jak znalazł, a i zwolni mi jedno gniazdo na UPSie. ;)

 

P.s. prawdopodobnie będę mieć na sprzedaż obecny dysk pod backupy (WD 1,5TB) także jak ktoś chętny to zapraszam.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wszystko działa, zapitala i wygląda mega, więc jestem zadowolony. Więcej miejsca, mniejszy pobór prądu - czego chcieć więcej. :)

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.