Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z polskimi i rosyjskimi znakami w bazie sql


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Oprócz problemu z linkami mam także problem ze znakami na localhoście. Kodowanie w bazie mam ustawione na:

 

utf8_general_ci

 

Czyli teoretycznie prawidłowo. Niestety w pma nie mam polskich znaków tylko krzaki. Na forum wszystko działa tip top, dlatego nigdy się w to nie zagłębiałem. Ale po eksporcie bazy w utf-8 i imporcie na localhost jako utf-8 mam taki oto widok:

 

post-1614-0-71403000-1360208008_thumb.pn

 

Napisy powinny wyglądać tak:

 

Najczęściej zadawane pytania. | Frequently asked quesions. | Часто задаваемые вопросы.

 

 

Jak to naprawić, aby w bazie nie było krzaków, a po eksporcie i imporcie wszystko wyświetlało się poprawnie? Zmiana na latin1 i inne odpada, bo cyrylica wymaga utf-8...

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie,

 

Jurij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał rosyjski:

 

Spis customizacji firmware dla  | List of firmware customization for | ХпиŃОк ĐşaŃŃОПиСаŃии Đ´ĐťŃ Sony Xperia E dual C1605

 

Oryginał polski:

 

PĹyta gĹĂłwna P1i; czÄĹci: P1i, Xperia Mini Pro SK17i, W960i

 

Po przeniesieniu rosyjski: 

 

Spis customizacji firmware dla  | List of firmware customization for | ХпиŃОк ĐşaŃŃОПиСаŃии Đ´ĐťŃ Sony Xperia E dual C1605

 

Po przeniesieniu polski:

 

PĹyta gĹĂłwna P1i; czÄĹci: P1i, Xperia Mini Pro SK17i, W960i

 

 

Czyli problemem jest oryginalna baza, bo po przeniesieniu jest identycznie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli mimo wykonania tych edycji nic się nie poprawi należy zamiast latin2 spróbować użyć utf8 lub w ostateczności latin1 (bardzo rzadko).

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem - ale działa :D Teraz pytanie - mam zrobić to samo na działającym forum i robić to za każdym razem po aktualizacji czy może niczego nie ruszać i w razie problemów i przywrócenia bazy naprawić polskie znaki powyższym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.