Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Telefonia VOIP UK/PL


Budyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
 

Chciałem sobie sprawić VOIP IP i tutaj moje pytanie.

Czy spotkaliście się z wykupieniem numeru w PL a korzystaniem z niego w UK?

Zależy mi na numerze w PL żeby rodzina i znajomi mogli do mnie dzwonić(nie ukrywam - tanio)

 

Ogólnie bardzo bym prosił o Wasze opinie na temat VOIP

Na eBayu znalazłem telefon za £10 - majątek to nie jest, zawsze można spróbować.

(http://www.ebay.co.uk/itm/NORTEL-IP-i2004-Phone-VoIP-phone-IP2004-NTDU92-/370665525705?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item564d6311c9)

 

Jak narazie zainteresowałem się ofertą easycall.pl (możecie coś innego polecić?)
 

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego - potrzebujesz łączności na krótki czy dłuższy okres?

 

I dlaczego nie bierzesz pod uwagę Skypa? Jest całkowicie darmowy i w dodatku oprócz dźwięku oferuje transmisję wideo. A jeśli to za mało, zawsze można zasilić sobie konto i dzwonić za grosze na stacjonarne / komórki :) Jeśli już o komórkach w UK mowa, to kilka lat temu w Carphone Warehouse dostępne były startery sieci Mobile World, za 5 funtów można było prowadzić naprawdę długie rozmowy na stacjonarne w Polsce.

 

Poza tym są jeszcze inne opcje. Jeśli jedziesz na krótko, to zawsze możesz sobie kupić jakiegoś fajnego smartphone'a za znacznie niższą cenę (niż wolnorynkowa w Polsce) w ofercie Pay as you Go i po powrocie odsprzedać go z zyskiem. Jeśli jedziesz na długo, to nawet nie ma się co zastanawiać - kupujesz abonament z taryfą internetową, dostajesz najbardziej wypasionego smartphone'a na rynku za darmo, ilości minut i sms nie do wygadania, nielimitowany internet no i masz skypa za darmo zawsze i wszędzie przy sobie. A po powrocie zawsze możesz upłynnić smartphone'a jak Ci już nie będzie potrzebny. W UK często dodają także gratisy w postaci konsoli PS3 czy Wii, więc warto polować na okazję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij - Nie mam zamiaru wracać do Polski.

 

Skype ? :icon_surprised: A czy w Skype mogę uzyskać swój numer ? bo najbardziej mi chodzi o swój numer z geolokalizacją w Polsce

I jeszcze zależy mi na tym żebym mógł mieć wyłączony komputer.

Wszystko co opisujesz dotyczy rozmów do Polski - a mi zależy żeby moja Mama i Brat mogli dzwonić do mnie praktycznie za darmo (bo na PL kierunkowy)

 

Jeśli chodzi o abonament to wyleczyłem się ponieważ za £12 mam nielimitowany internet i sms'y a do tego 250 minut do UK(i za darmo wewnątrz sieci przez 3 miesiące po każdym doładowaniu) ;)

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij - Nie mam zamiaru wracać do Polski.

 

 

Słuszna decyzja, brawo :)

 

Skype ? :icon_surprised: A czy w Skype mogę uzyskać swój numer ?

 

 

Możesz: http://www.skype.com/pl/features/online-number/ . Dzięki temu mogą do Ciebie dzwonić ze stacjonarnych, komórkowych na Skype a oprócz tego za darmo ze skype na skype. Poza tym mogą sobie doładować konto i za grosze dzwonić do Ciebie na komórkę we wspomnianej wyżej sieci lub na stacjonarny / budkę telefoniczną.

 

I jeszcze zależy mi na tym żebym mógł mieć wyłączony komputer.

 

Po to wymyślono smartphone'y - komputer i telefon w jednym :) Ja tam nie widzę sensu kupowania takiego staroświeckiego pudła z kablami i słuchawką, skoro tyle możliwości drzemie w prawie każdej nowej komórce :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Nad Skype muszę się jeszcze zastanowić - bardzo dziękuję za link :)

To co podałem to przykład, zawsze mogę sobie zmienić na "bezprzewodowy. Ogólnie nie zależy mi na mobilności, telefon ma pełnić rolę stacjonarnego.

 

A co do komórek to w swojej mam Skype na kompie też ale...Moja Mama nie ma w tej chwili internetu.

 

PS. Na szybko przejrzałem ofertę numeru ze Skype i cena nie jest zbyt atrakcyjna.

Dodano:
I tylko siedem numerów kierunkowych.

Edytowane przez Budyn

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie zależy mi na mobilności, telefon ma pełnić rolę stacjonarnego.

 

No to miałbyś stacjonarny - zawsze w tym samym miejscu - we własnej kieszeni :)

 

ale...Moja Mama nie ma w tej chwili internetu.

 

Wybacz, ale mamy XXI wiek i jestem głęboko przekonany, że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości, żeby ktoś kto chce mieć internet, nie miał do niego dostępu :) Ja rozumiem, można nie mieć podpisanej umowy z kablówką, Orange (neostradą) i tak dalej, ale są przecież i inne sposoby. Na przykład, ten pan:

 

zygmunt-solarz-zak.jpg

 

wyłożył gigantyczną kapuchę na to, aby stwierdzenie "nie mam internetu" straciło sens. We wszystkich większych miastach polski dzięki niemu mamy teraz internet LTE, a 97% kraju pokryte jest zasięgiem HSPA 900 (poza miastami) / 2100 (w miastach) MHz które doskonale wystarcza do przeprowadzania rozmów wideo Skype HD :) Wystarczy zwykły smartphone jako modem lub samodzielna jednostka, karta startowa nowy iPlus na kartę i zasilenie 50 zł żeby otrzymać ponad 5GB transferu. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że jak używałem telefonu jako modemu podpiętego do komputera i rozmawiałem z rodziną na innym kontynencie (iPad 2 vs moja kamerka VGA) to prawie 2-godzinna rozmowa zjadła około 150-200 MB transferu. Sam widzisz, na ile wideo-gadania to wystarczy... Poza tym zawsze można w międzyczasie penetrować rynek i na pewno trafi się oferta jak nie neostrady / kablówki to jakiejś sieci radiowej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie potrzebuję komórki do tego - przecież żony nie będę brał do pracy ;)
 

Zdaję sobie sprawę z tego że mamy XXI wiek i jakie mamy technologie a w tym LTE które w tej chwili nie jest mi do niczego potrzebne bo ja w tej chwili jestem w UK a moja rodzina jest w Polsce.

Moja mama jest "starszej daty" i nie chcę nic kombinować(ja) a do tego dodatkowe koszta dla niej.

 

Dziś zamówiłem numer telefonu w easyCALL za 5zł z kierunkowym (33 xxXXxx) + pakiet za 15zł a do tego znalazłem rabat na 10% ;)

W chwili obecnej jestem w fazie testów i jak na razie zdaje to egzamin na piątkę.

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może rozmawiać na kanale głosowym poprzez TeamSpeak3 czy Mumble? Niemal na każdym serwerze można prosić o darmowy kanał i rozmawiać za darmo.

Przeczytałeś ten temat ? (szybko nabiłeś te 25 postów)

Jak tak bardzo chcesz wiedzieć to mam takowy serwer ale nie o tym był temat...

 

Co do VOIP to już mam "swoje" rozwiązanie.

Wykupiłem "konto" z numerem w PL i kierunkowym z mojego rodzinnego miasta. Chwilowo korzystam z "aplikacji na komputer" od usługodawcy, teraz poluję na eBay za telefonem VOIP IP.

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W easyCALL reflink  (jeśli kogoś uraziłem to podaje zwykły) http://www.easycall.pl

Numer telefonu to koszt 5zł (jednorazowo) z EC można dzwonić do Skype

Przy składaniu zamówienia jest miejsce do wpisania kodu rabatowego a pod tym jest "sposób na 10% rabatu" :)

Edytowane przez Budyn
  • Lubię to 1

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę doczytać... Płaci się u nich abonament za ten numer, czy później jest pre-paid?

A jeśli pre-paid, to jakie są sposoby płatności? Transfer? Paypal? Karta kredytowa?

 

No i mając lokalny numer osoby dzwoniące do mnie zapłacą jak za połączenie lokalne, prawda?

Edytowane przez Amfidiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko zamówiłem na swoje dane w Polsce.

Ja przy tej akurat decyzji na VOIPa omijałem abonament szerokim łukiem a więc jest to pre-paid:
pre_1371321556__prepaid.png

Płatności są takie jak: PayPal, MoneyBookers, Kartą Visa/Mastercart:
pre_1371321829__platno.png

Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie na ten numer to płaci tak jak by dzwonił do polski na numer stacjonarny.

  • Lubię to 1

pre_1383606035__stonefly2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trochę voipomaniakiem i testowałe wiele rozwiązań...

do tego celu co opisałeś polecałbym freeconet (choć oczywiście firma która wybrałeś nie jest zła)

numer polski kosztuje poniżej 2PLN/mc, jakość ogólnie bardzo dobra, gigantyczna możliwość konfiguracji i podpinania pod swoj numer betamaxa i wszystkich jego klonow na czy mi zawsze bardzo zależało

 

Co do wielbicieli mobilnego voipa... to chyba nie testowali tego w warunkach naszego kraju... oczywiscie czasem jakość jest dobra, czasem bardzo dobra... ale często nie da się pogadać bo opóźnienie i zniekształcenia zabijają całą przyjemność komunikacji.

 

Jeśli chodzi o telefon voipowy za 10USD z ebaya to bym nie ryzykował. Najprawdopodobniej do swojego działania wymaga podłączenia kablem USB do komputera i działającego PC w czasie połączenia. Choć oczywiście mogę się mylić, różne okazje się zdarzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.