Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Porównanie aftermarket i ovh


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Heya,

 

Niedawno dopadł mnie niemiły obowiązek przedłużenia kilku domen, w związku z czym postanowiłem przejrzeć ponownie cenniki dwóch polskich potentatów z zakresu rejestracji domen krajowych i zagranicznych. Obecnie utrzymuję siedem domen i zaciekawiła mnie całkowita różnica w cenie przedłużeń pomiędzy tymi dwiema firmami. Co roku przedłużać muszę 3 krajowe domeny .pl, jedną domenę funkcjonalną .com.pl, jedną domenę europejską .eu oraz dwie domeny zagraniczne - .nl i .es. Jest to dosyć spory zakres, który mniej więcej pozwoli na uśrednienie wyniku. 

 

Obecnie w aftermarket.pl płacę:

  • .pl: 3 x 59,95zł = 179,85zł
  • .com.pl: 49,95zł
  • .eu: 29,95zł
  • .nl i .es: 50zł + 30zł = 80zł

Razem wydaję więc na nie 339,75zł.

 

W ovh ceny te wyglądają natomiast następująco:

  • .pl: 3 x 49,99zł = 149,97
  • .com.pl: 43,04zł
  • .eu: 34,43zł
  • .nl i .es: 24,59zł + 34,43 = 59,02

Razem płaciłbym więc 286,46.

 

 

Przy zaledwie siedmiu zróżnicowanych domenach, różnica w kosztach wynosi 53,29zł, za co można utrzymać dodatkową domenę .pl za darmo. Nie wiem jak Wy, ale ja w tym miesiącu przenoszę wszystkie swoje domeny do ovh. A może znacie jeszcze innych tanich i sprawdzonych rejestratorów, którym warto by się przyjrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja mam jakiś dziwny uraz do ovh mimo, że nie byłem nigdy ich klientem bezpośrednio.

Domen nie przedłużam w jednym terminie, mam same plki, więc biorę na klatę te koszty.

Wiem, że domeny są chronione nawet jak rejestrator padnie, ale jakoś nie mam zaufania do żabojadów. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ovh jest na tyle dużą firmą, że prędzej przejmie ją inny serwis niż ogłoszą upadłość firmy. Większe obawy pod tym względem miałbym do aftermarket. A po "ostatnim" włączeniu dropped do tego serwisu i zmienia interfejsu, nic mnie już w nim nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją domenę .com w OVH i jestem bardzo zadowolony. Najbardziej podoba mi się to, że za domenę zapłaciłem niecałe 35 PLN / rok i odnowienie kosztuje mnie dokładnie tyle samo. W takim np. dHosting za rejestrację domeny .com się płaci 35 PLN, ale przedłużenie już 45 PLN! Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku domen .pl, bo rejestracja co prawda 9,90 ale odnowienie... 59 PLN! Z międzynarodowych rejestratorów można rozważyć także go-daddy.com i name.com, aczkolwiek ceny w OVH są przeważnie atrakcyjniejsze i mają naprawdę duży wybór końcówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jak tam amfidiusz przeniosłeś domeny do ovh? Pytam, bo istnieje potrzeba przeniesienia jednej domeny .org do OVH (obecnie 75 PLN, w OVH niecałe 40 PLN) i zastanawiam się jak to wygląda od strony technicznej. Za samo przeniesienie się coś płaci czy tylko za przedłużenie? Jak znajdziesz chwilkę to napisz jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też przeniosłem się do OVH i jak widać jestem zadowolony, bo niska cena przedłużenia, tym bardziej dla mnie, który robi forum amatorsko i non-profit.

 

A zakup nie wiele ceno się różni od innych, bo dyszka i dyszka.

 

 

Ale OVH jest i tak atrakcyjniejsze, ale również trochę trudniejsze do ogarnięcia dla laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale OVH jest i tak atrakcyjniejsze, ale również trochę trudniejsze do ogarnięcia dla laika.

Co przez to rozumiesz? Ja się nie uważam za speca, kupowałem domenę pierwszy raz w życiu i bez problemu sobie poradziłem. Wszystko jest intuicyjne, a w razie potrzeby support odpowiada błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.